Технологічна карта уроку на основі модельної програми Скворцова С.О., Тарасенкова Н.А. «Математика, 5 - 6 клас» (за новим Державним стандартом базової середньої освіти, 2020 року)
Література: 1. Ніна Тарасенкова, Ірина Богатирьова, Оксана Коломієць, Зоя Сердюк, Юлія Рудніцька «Математика 5 клас. Навчальні матеріали для пілотних класів Нової української школи». Навчальний посібник, Київ, УОВЦ «Оріон», 2021 р (пілотні матеріали)
2. Ніна Тарасенкова, Ірина Богатирьова, Оксана Коломієць, Зоя Сердюк, Юлія Рудніцька «На допомогу вчителю математики пілотних класів Нової української школи». Навчальний посібник, Київ, УОВЦ «Оріон», 2021 р.
Технологічна карта уроку
Тема уроку Координатний промінь (Координатний промінь. Алгоритм побудови координатного променя. Координата точки)
Цілі уроку:
Навчальні- ознайомити учнів з поняттями координатного променя, координати точки; подати алгоритм побудови координатного променя, навчити визначати координату даної точки; сформувати вміння побудови координатного променя з різними одиничними відрізками, позначати точки на координатному промені за їх координатами; формувати уважність і акуратність в побудовах, вимогливе ставлення до себе і своєї роботи. |
Розвивальні- розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, аналізувати; розвивати вміння висловити свою точку зору з ініціативи вчителя та вимовити послідовність дій на уроці;розвивати вміння роботи за планом та планувати свої дії відповідно до поставленого завдання. |
Виховні- виховання точності, наполегливості, старанності,створення атмосфери співпраці між учителем та учнем,виховання почуття колективізму; виховувати вміння слухати і вести діалог. |
Обладнання уроку: мультимедійне обладнання (комп’ютер, проектор), презентація, навчальний посібник
Тип уроку: Формування нових знань
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Очікувані результати |
Види навчальної діяльності |
координатний промінь, координата, початок відліку, напрямок відліку, одиничний відрізок |
зображує координатний промінь;
позначає точку на координатному промені за її
|
Побудова координатного променя. |
Хід уроку
№ |
Етапи уроку |
Час/ хвилини |
Зміст |
Методи і прийоми
|
Ф О Н Д* |
Діяльність вчителя |
Діяльність учнів |
1 |
Організація початку уроку |
2хв |
Епіграф до уроку, вступне слово вчителя |
Словесно-демонстраційний |
Ф |
вітає учнів; перевіряє готовність класної кімнати та учнів до уроку, організація дитячої уваги |
Вітають вчителя, готуються до уроку, записують в зошиті дату |
2 |
Перевірка домашнього завдання |
3 хв |
Перевірка завдань №32,33,35 (ст..30) [2, ст..15]. |
Репродуктивний та совесно-інформаційний |
Ф І |
Вчитель слухає, перевіряє, уточнює |
Учні пояснюють виконане завдання, перевіряють |
3 |
Актуалізація навчальної діяльності |
5 хв |
Виконання усних вправ 1) Розв’язати усно приклад 1 рубрики «Усне тренування» (ст..34) 2) завдання на знаходження довжин відрізків, за побудованими на промені одиничними відрізками |
Словесно-демонстраційний |
Ф І
|
Вчитель разом з учнями розв’язує завдання |
Учні колективно разом з вчителем усно виконують запропоновані завдання |
4 |
Мотивація навчальної діяльності, постановка цілей і завдань |
1 хв |
Представлення мети, завдань уроку |
Мотивація та стимулювання навчальної діяльності |
Ф |
Вчитель формулює завдання та тему уроку; акцентує увагу учнів на важливості теми |
Учні слухають вчителя, налаштовую ться на активну дільність |
5 |
Формування нових знань і методів дії |
5хв |
Перегляд презентації https://drive.google.com/file/d/ 1aeCBrsLssHrBKAaAUp N_j80XPkhgtUXi/view, виконання кроків побудови координатного променя (слайд 1,2) |
Організація та здійснення навчальної діяльності, словесно-демонстраційний |
Ф І |
Пояснює, демонструє побудову |
Учні сприймають нові знання, виконують побудови в зошиті |
6 |
Первинна перевірка розуміння нової інформації |
2 хв |
Обговорення запитання: Чи може одиничний відрізок мати іншу довжину? (слайд 3) |
Інформаційно-рецептивний та евристичний |
Ф І |
Вчитель акцентує |
Узагальнюють та роблять
|
7 |
Застосування знань і навичок в новій ситуації |
4 хв |
Завдання для груп: побудувати кілька координатних променів з одиничними відрізками різної довжини (1 група 1од=1 кл., ІІ група 1 од.=2 см) |
Репродуктивний метод та словесно-інформаційний |
Г |
Вчитель роздає картки із завданням; надає допомогу в разі потреби |
Учні працюють в групах, будують координатні промені за описаними кроками 1 учень групи представляє роботу |
8 |
Формування нових знань |
2 хв |
Введення поняття координати точки. Перегляд презентації (слайд 4,5) |
Метод організації та здійснення навчальної діяльності, словесно-демонстраційний. |
Ф |
Пояснює, демонструє презентацію |
Учні слухають, роблять висновки |
9 |
Фізкультхвилинка |
2 хв |
ФК математика https://www.youtube.com/watch?v= Dza9tgJB4c4 |
|
Ф |
Вчитель змінив вид діяльності, забезпечив емоційне полегшення для учнів |
Учні змінили вид діяльності і готові продовжувати працювати |
10 |
Перевірка розуміння і корекція засвоєння учнями даного матеріалу
|
2 хв |
Діалог з учнями [2, ст..16-17].
|
Інформаційно-рецептивний та евристичний |
Ф І |
Задає запитання:
1. Чи може точка на координатному промені мати різні координати? |
Дають відповіді на запитання, міркують |
11. |
Застосування нових знань |
11 хв |
Виконання завдань за підручником:
- Відповісти на запитання 1-2 рубрики «Пригадайте головне». pzn6njfx221, 12 [2, ст..17]. |
Репродуктивний метод та словесно-інформаційний |
І |
Слідкує за виконанням |
Під керівництвом вчителя учні виконують завдання
|
12 |
Контроль над |
3 хв |
Експрес-контроль (слайд 9,10) |
Діагностично - |
І |
Коментує критерії
|
Виконують завдання, роблять висновки щодо оцінки |
13 |
Підсумок
|
2 хв. |
Бесіда «Чому навчилися на уроці?»
Рефлексія «Що було
|
Словесно
|
Ф І |
Організовує зворотний
|
Учні активно приймають участь
|
14 |
Запис та обговорення домашнього завдання |
1 хв |
Завдання для роботи вдома |
Словесний |
Ф І |
Вчитель проговорює |
Учні записують домашнє завдання у щоденник |