Технологічна карта уроку
Предмет: Алгебра 7 клас
Тема уроку: Лінійне рівняння з однією змінною.
П.І.Б учителя: Кухтін Юлія Олександрівна
Цілі уроку |
Дидактична мета - створити умови для формування нової навчальної інформації - поняття лінійного рівняння. Навчальні - ознайомити з поняттям «лінійне рівняння»; навчити розпізнавати серед інших рівнянь, визначати коефіцієнти a і b; навчити кодувати інформацію за допомогою схем; сформувати вміння вирішувати лінійні рівняння різних видів при: а) а = 0, b = 0 б) а = 0, b ≠ 0 в) а ≠ 0, b = 0 г) а ≠ 0, b ≠ 0; показати можливості подальшого використання лінійних рівнянь. Розвивальні – розвивати вміння працювати з текстом (уважно читати, виділяти головне), аналізувати, порівнювати, робити висновки, розвивати увагу і пам'ять, пізнавальний інтерес через ігрові моменти взаємоконтролю, взаємоперевірки і самоперевірки. Виховні - виховання культури математичної мови, вміння висловлювати свою точку зору, слухати інших, брати участь в діалозі, формувати здатність до позитивного співробітництва. |
|||||||||
Обладнання уроку |
|
|||||||||
Сервіси |
Месенджер Viber; Google Classroom з предмету; сайти YouТube, На урок, Мій клас; роздруківки з завданнями. |
|||||||||
Тип уроку |
Формування нових знань |
|||||||||
Компетенції учнів на уроку |
||||||||||
Основні поняття: Рівняння; корені рівняння або розв’язок рівняння; рівносильні рівняння; лінійні рівняння з однією змінною. |
Основні знання: Знати основні види лінійних рівнянь з однією змінною. |
Основні вміння: Формулювати означення лінійного рівняння з однією змінною та розрізняти види рівнянь. Наводити приклади рівнянь з однією змінною. Розв’язувати лінійні рівняння з однією змінною і рівняння, що зводяться до них. |
||||||||
Хід уроку |
||||||||||
Етапи уроку |
Час/ хвилини |
Зміст |
Методи і прийоми |
*Ф О Н Д |
Діяльність учителя |
Завдання для учнів, виконання яких приведе до досягнення запланованих результатів |
Діяльність учня |
|||
Самовизначення до діяльності. |
1 |
Епіграф до уроку, перевірка наявності навчального приладдя |
Словесно-демонстраційний метод. |
Ф |
Представлення вчителя |
Епіграф до уроку:«Тисячі шляхів ведуть до помилки, до істини – тільки один». |
Спостерігають, записують в зошити дату |
|||
Актуалізація опорних знань, мотивація навчальної діяльності.
|
10 |
Повторення опорних знань, осмислення учнем попередньої діяльності. Формування у кожного учня особистої потреби в подальшій діяльності, пов'язаної з відкриттям суб'єктивно нового для нього змісту. |
Метод організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності, словесно демонстраційний. |
Ф
І |
Організовує. Повторення теоретичного матеріалу. Необхідно викликати в учня почуття впевненості - «можу» і бажання «хочу» дізнатися щось нове. |
1. Математична Розминка А) Розгадати ребуси:
2. Визначте тему і мети уроку. 3. Опитування - Що називається рівнянням? - Які види рівнянь ви знаєте? - Які з даних рівнянь є лінійними? 1) x(х+7)=0 5) 9x = 1 2) х3 – 5х + 6 = 0 6) 9х2 = 18 3) │x│=11 7) 7(x-2) = 7x-14 4) 3x - 1 =14 8) │x4 - 3│=1 - Яке рівняння називають лінійним рівнянням з однієї змінної? - Що значить - вирішити лінійне рівняння з однією змінною? - Що називається коренем рівняння? - Не вирішуючи рівняння, перевірте яке з чисел є його коренем: 43; 13; 32; 0 67+ (33-х) = 68 - Повторити правила, визначення та алгоритм вирішення лінійних рівнянь, що застосовуються при вирішенні лінійних рівнянь з однією змінною. - Які рівняння називаються рівносильними? - Повторити визначення пропорції. |
Підготовка учнів до уроку. Розпізнає числові вирази і вирази зі змінними, лінійні рівняння. Наводить приклади виразів зі змінними, лінійних рівнянь. |
|||
Постановка навчальної задачі, планування її рішення. |
8 |
Підведення дітей до формулювання теми і постановці завдань уроку. Складання плану роботи. |
Індуктивний метод або словесна форма набуває бінарного характеру словесно-проблемного методу. Метод стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності. |
Ф
І |
Готує учнів до відкриття нового знання, виконання пробного навчального дії і фіксація індивідуального труднощі. Процесом планування навчальних дій керує вчитель: спочатку за допомогою підвідного діалогу, потім - спонукає діалогу, а потім за допомогою дослідних методів. |
Підручник, завдання: № 852 (1, 9); № 855 (4); № 857 (3) – виконання вправ демонструє вчитель. |
Самостійне здійснення пробного навчального дії, фіксують індивідуальне утруднення у виконанні пробного дії або його обґрунтуванні. Виявляють місце і причину утруднення. Учні обмірковують проект майбутніх навчальних дій. |
|||
Засвоєння нових знань та осмислення нової інформації. |
6 |
Виявлення навчаються нових знань, розвиток вміння знаходити відповіді на проблемні питання, підведення дітей до самостійного висновку способу дії з інформацією. |
Метод організації та здійснення навчально-пізнавальної діяльності інформаційно-рецептивний та евристичний. |
Ф |
Висуває проблему; створює емоційний настрій; формулює завдання; проводить паралель з раніше вивченим матеріалом. Організовує учнів з дослідження проблемної ситуації. |
Спростіть вираз:
Знайдіть корені наступних рівнянь:
|
Складають план досягнення мети і визначають засоби (алгоритм, модель) Виконувати перетворення виразів: приводити подібні доданки, розкривати дужки. Формулювати визначення лінійного рівняння. Вирішувати лінійне рівняння в загальному вигляді. |
|||
Відтворення вивченого і його застосування в стандартних ситуаціях. |
11 |
Освоєння способу дії з отриманими знаннями в практичній діяльності. |
Практичне застосування знань та вмінь. |
Ф
І |
Встановлює усвідомленість сприйняття, первинне узагальнення, спонукає до висловлення своєї думки. Підводить учнів до висновку про лінійні рівняння. Навідними питаннями допомагає виявити причинно-наслідкові зв'язки в графіком лінійної функції. Забезпечує позитивну реакцію дітей на творчість однокласників. Акцентує увагу на кінцевих результатах навчальної діяльності учнів на уроці. |
Підручник, завдання: № 852; № 855; № 857. |
Учні в формі комунікативної взаємодії вирішують типові завдання на новий спосіб дії з промовляння алгоритму рішення вголос. Знаходити значення виразів зі змінними при заданих значеннях змінної. |
|||
Самостійна робота під контролем вчителя. |
6 |
Усвідомлення кожним навчаються ступеня оволодіння отриманих знань. |
Діагностично-коригуючий метод оцінювання, що допомагає з’ясувати причини труднощів. |
І
П |
Контролює виконання роботи. Здійснює: Індивідуальний контроль; вибірковий контроль. Організовує: взаємоперевірку; колективну перевірку; перевірку виконання вправи; бесіду з уточнення і конкретизації первинних знань; оціночні висловлювання учнів; обговорення способів вирішення; пошукову роботу учнів (постановка мети і план дій); самостійну роботу з підручником; бесіду, пов'язуючи результати уроку з його цілями. Емоційна спрямованість етапу полягає в організації для кожного вчення ситуації успіху, мотивуючої його до включення в подальшу пізнавальну діяльність. |
1. Розв'яжіть рівняння:
2. При якому значенні змінної значення виразу і приймають рівні значення? |
Учні самостійно виконують завдання нового типу, здійснюють їх самоперевірку, покроково порівнюючи з еталоном, виявляють і коригують можливі помилки, визначають способи дій. Складати вираз зі змінними за умовою задачі. Рішення лінійного рівняння. |
|||
Рефлексія навчальної діяльності на уроці. Постановка домашнього завдання. |
3 |
Співвіднесення поставлених завдань з досягнутим результатом, фіксація нового знання, постановка подальших цілей. |
Словесно-демонстраційний метод |
Ф
І |
Зазначає ступінь залученості учнів в роботу на уроці. Дає коментар до домашнього завдання. |
1. Вивчити § 23. 2. Переглянути відео-урок на сайті YouТube за посиланням (Viber, Google Classroom). 3. Виконати тестові завдання на сайті «На урок» за посиланням. |
Формулюють кінцевий результат своєї роботи на уроці. Називають основні позиції нового матеріалу і як вони їх засвоїли (що вийшло, що не вийшло і чому) Класифікувати алгебраїчні вирази. Описувати цілі вирази. Описувати схему вирішення текстовій завдання, застосовувати її для вирішення завдань. |
|||
* ФОНД – форма організації навчальної діяльності (Ф – фронтальна, І – індивідуальна, Н – парна, Г – групова). |
||||||||||
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ |
||||||||||
1. Істер О.С. Алгебра:підручник для 7 класу/ Видавництво: Генеза, 2015/ ст.. 256. 2. Відео – урок на сайті YouТube – «Лінійні рівняння з однією змінною» : https://www.youtube.com/watch?v=I5OfRLUjHzs. 3. Тестові завдання на сайті «На урок» - https://naurok.com.ua/test/liniyni-rivnyannya-680235.html. 4. Сайт «Мій клас» - https://miyklas.com.ua/p/algebra/7-klass/liniine-rivniannia-z-odniyeiu-zminnoiu-13535/re-b1854cb0-a0c8-436f-9e8b-3b5bbf56cca5. |
||||||||||