Технологічна карта уроку з трудового навчання 9 клас

Про матеріал
Завдання технологічної карти - відобразити так званий «діяльнісний підхід» в навчанні.Відстеження діяльності учителя та дії учнів на кожному етапі уроку.
Перегляд файлу

                                                   Технологічна карта уроку

Учитель трудового навчання

Клас

9

Тема

Вироби виготовлені в етнічному стилі.

Мета

Розширити й систематизувати знання про етнічний стиль, ознайомити з властивостями матеріалів для виготовлення виробів в етнічному стилі; розвивати творчу уяву, спостережливість, творчі здібності, увагу, розвивати пізнавальну самостійність;формувати вміння працювати з інструкційними картами; навчити учнів правильно добирати матеріали й інструменти для виконання аплікації.

Обладнання

комп’ютер, веб-камера.

Тип уроку

Викладання нової теми

Етапи уроку

  1. Організаційна частина 
  2. Повідомлення теми, мети, завдань уроку
  3. Вивчення нового матеріалу.
  4. Підсумок уроку.
  5. Домашнє завдання .

Діяльність вчителя та учнів на кожному етапі уроку

Діяльність учителя

  • 1. Повідомляє нові знання, пояснює.
  • 2. Організовує осмислення навчальної інформації.
  • 3. Організовує узагальнення знань.
  • 4. Організовує закріплення навчального матеріалу.
  • 5. Організовує застосування знань і оцінює ступінь засвоєння.

Діяльність учня

  • 1. Сприймає інформацію, виявляє певне розуміння.
  • 2. Осмислює, поглиблює розуміння матеріалу.
  • 3. Узагальнює засвоєний матеріал.
  • 4. Закріплює вивчення шляхом повторення.
  • 5. Використовує знання у вправах, завданнях та ін.

Електронні освітні ресурси

  • Google Meet
  • Google Клас
  • Collabrify map
  • PowerPoint

Методи та прийоми

  • Сти­мулювання й мотивації навчання.
  • Організації й здійснення навчальних дій і операцій.
  • Контролю й самокон­тролю.
  • Проблемно-пошукові практичні роботи й вправи.
  • Дослідження.

Очікувані результати навчально-пізнавальної діяльності учнів

Знаннєвий компонент

  • Розуміє етапи проектування.
  • Розуміє сутність методу фантазування.
  • Знає та розрізняє властивості конструкційних матеріалів.
  • Розуміє роль природніх матеріалів, як важливого екологічного ресурсу у збереженні довкілля.

Розрізняє та називає інструменти та пристосування для обробки конструкційних матеріалів.

Розуміє необхідність дотримання правил  безпечної праці та організації робочого місця

Діяльнісний компонент

Розрізняє етапи проектної діяльності.

Застосовує методи: «фантазування», «метод зразків».

Добирає конструкційні матеріали в залежності від їх властивостей.

Визначає послідовність виконання проектного виробу.

Розрізняє технологічні операції.

Виконує технологічні операції відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення.

Добирає інструменти та матеріали для виготовлення виробу.

Дотримується прийомів роботи з інструментами та пристосуваннями.

Визначає необхідну кількість матеріалів для виготовлення виробу.

Вирізняє технології виготовлення та оздоблення виробів поширені в регіоні проживання за характерними ознаками.

Виготовляє виріб.

Оздоблює виріб за готовою композицією

Ціннісний компонент

Обговорює та висловлює судження щодо цінності конструкційних матеріалів природного походження.

Обґрунтовує взаємозв’язок між дотриманням технології виготовлення та якістю виробу.

Усвідомлює значення деталі, як частини виробу.

Дотримується правил безпечної праці при виконанні технологічних операцій.

Перелік завдань для опрацювання учнями.

Підведення підсумків.

Фронтальне опитування

Д/з

  1. Створити презентацію одного з етнічних стилів інтер’єру,  культура якої вас приваблює.
  2. Знайти моделі-аналоги.
  3. Виготовити ескіз майбутнього виробу.

 

docx
Додано
22 січня 2021
Переглядів
3044
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку