Технологічна карта уроку
Тема шкільного курсу: Тіла обертання ( рівень стандарт)
Урок № 23
Клас: 11-А
Тема уроку: Площі бічної та повної поверхонь циліндра
Цілі уроку:
Навчальні – сформувати поняття площі бічної та повної поверхні циліндра; ознайомити учнів із формулами для знаходження площ бічної та повної поверхні циліндра; сформувати вміння застосовувати набуті знання під час розв’язування задач; |
Розвивальні - розвивати просторове уявлення, логічне мислення, пам'ять, вміння аналізувати та вільно висловлювати свої думки, розширювати світогляд учнів; |
Виховні – виховувати графічну культуру, старанність, інтерес до вивчення математики. |
Обладнання уроку: модель циліндра, розгортка циліндра, мультимедійна презентація, завдання ЗНО- онлайн
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь.
Компетенції учнів на уроці:
Основні поняття |
Основні знання |
Основні вміння |
|
|
обчислює величини основних елементів циліндра; площі поверхонь |
|
|
застосовує формули площ поверхонь циліндра; |
|
|
розпізнає види перерізів циліндра. |
Хід уроку
Етап уроку |
Час(хв) |
Завдання етапу |
Зміст |
Методи і прийоми |
ФОНД* |
Діяльність |
Діяльність |
1.Організаційний момент |
2 |
Налаштування на роботу |
Перевірка обліку учнів. Повідомлення теми та мети уроку |
Ігрова розминка |
І |
Пропонує учням передати свій настрій |
Включають камери, мікрофони |
2.Перевірка домашнього завдання |
4 |
Перевірити засвоєння означення циліндра, його елементів, перерізів |
Графічний диктант |
Вірю - Не вірю |
І |
Читає питання |
Письмово дають відповіді «так чи ні» |
3.Актуалізація опорних знань і вмінь |
2 |
Повторити відомості про циліндр |
Запитання 1-6, с. 54 |
Опитування |
Ф |
Задає питання |
Усно відповідають |
4.Мотивація навчальної діяльності |
1 |
Створити ситуацію зацікавленості |
Прикладна задача |
Бесіда |
Ф |
Висуває проблему. Організує взаємодію учнів, обговорення розв’язання |
Висловлюють власні думки та ідеї |
5.Вивчення нового матеріалу |
5 |
Ознайомити учнів із формулами для знаходження площ бічної та повної поверхні циліндра. |
Пояснення нового матеріалу за допомогою презентації
|
Пояснення |
Ф |
Пояснює матеріал. Разом з учнями розв’язує поставлену проблему
|
Слухають. Разом з учителем розв’язують поставлену проблему
|
6.Засвоєння нових знань і вмінь |
13 |
Сформувати вміння застосовувати набуті знання під час розв’язування задач |
Розв’язування задач
|
Відтворення нового матеріалу Тестування |
Ф, І |
Керує діями учнів |
Застосовують нові формули при розв’язуванні задач. Розвивають просторову уяву. Виховують графічну культуру |
7.Підсумок уроку, рефлексія |
2 |
Розширити світогляд учнів, виховувати інтерес до вивчення геометрії |
Коротка бесіда |
Дивуй |
Ф |
Наводить дивні факти про площі поверхонь циліндра |
Розширюють світогляд, рефлексують |
8.Домашнє завдання |
1 |
|
|
|
Ф |
Інструктаж |
Фіксують у щоденнику |
*ФОнд - форма організації навчальної діяльності (Ф - фронтальна, І - індивідуальна, П - парна, Г - групова).
Література:
Для вчителя |
Для учнів |
|
|
|
2. Завдання для усної роботи, математичні диктанти та тести ЗНО минулих років https://zno.osvita.ua/mathematics/tag-tila_obertannja/ |
Тема уроку: Площі бічної та повної поверхонь циліндра
Мета уроку: навчальна: сформувати поняття площі бічної та повної поверхні циліндра; ознайомити учнів із формулами для знаходження площ бічної та повної поверхні циліндра; сформувати вміння застосовувати набуті знання на практиці;
розвиваюча: розвивати просторове уявлення, логічне мислення, пам'ять, вміння аналізувати та вільно висловлювати свої думки, розширювати світогляд учнів;
виховна: виховувати графічну культуру, старанність, інтерес до вивчення математики.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань і вмінь.
Методи навчання: інтерактивні, проблемно-пошукові, практичні, словесні, наочні.
Обладнання і наочність: модель циліндра, розгортка циліндра, мультимедійна презентація «Циліндр», «Площі поверхонь Циліндра», підручник
Хід уроку
І. Організаційний етап
Ігрова розминка «Мій настрій»
Щоб налаштувати учнів на успішну роботу, створити сприятливу психологічну атмосферу та оцінити готовність до роботи, пропоную учням передати свій настрій: включити камери - посміхнутися, (надіслати смайл в чат, за відсутністю камери)
Учні записують тему уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Графічний диктант за допомогою презентації.
(так чи ні – «+» чи «-« в рядочок )
Перевіримо (за допомогою презентації). У кого жодної помилки – ви добре опрацювали минулу тему! Молодці!! Хто припустив помилки? – спробуємо повторити відомості про циліндр
ІІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Циліндричну форму мають багато предметів, що нас оточують?
- скільки жесті необхідно , щоб виговити таку банку? 10 банок?
- який розмір аркуша з якого зроблено етикетку до банки?
Відповідь можна дати дуже швидко, якщо знати формули, з якими ви ознайомитеся на уроці.
V. Вивчення нового матеріалу за допомогою презентації.
- Що є розгорткою поверхні циліндра?
- Площа повної поверхні циліндра
- Площа основи
- Площа бічної поверхні циліндра
- Формули в тестовом зошиті ЗНО
- практичне застосування формул - скільки жесті на одну банку?
IV. Засвоєння нових знань і вмінь
V. Підсумок уроку.
Підсумок уроку за технологією «Дивуй» (за допомогою презентації.)
На закінчення нашого дистанційного уроку розповім вам про «Круглу споруду» - це будівля аптеки, що знаходиться на одній із самих довгих і жвавих доріг в Афінах. Незвична форма будинку притягає до нього відвідувачів і працює в якості своєрідного візуального маркера. Зовнішній вигляд – білосніжний фасад прикрашений перфорацією, що імітує шрифт Брайля , знаходить відображення й у його інтер’єрі.
Внутрішня площа будівлі становить 600 кв. м.
Це площа основи? Повної поверхні? Чи бічної?
Чи чули ви про круглі будинки? Якщо бажаєте можна підготувати невеличку розповідь про такі споруди.
VІ. Домашнє завдання
Опрацювати п. 5(ІІІ),
Дати відповіді на питання запитання 1-9 (с.54);
Розв’язати №№ 5,5, 5.11, 5,13,
№ 5.36 – повторення(рівнобедрений трикутник, його властивості)
Використані джерела: