Як використовувати ці технології для помешкань?Розумне світло — Освітлення вмикається та вимикається, коли людина з’являється або залишає кімнату. Для кожного члена родини можна налаштувати відповідний тип освітлення, а також запрограмувати освітлення для вечірки або наприклад, романтичної вечері.
Опалення (енергоощадність) Відповідно до температури зовнішнього середовища регулюється температура всередині будинку. Батареї можуть автоматично вмикатися увечері перед сном, а вимикатися зранку. Крім того, розумне опалення самостійно увімкне обігрівач або кондиціонер перед поверненням господарів додому.
Розумна камера відеоспостереження. Порівняно нещодавно з’явилася камера, котра не лише показує господарю у режимі реального часу усе, що відбувається в оселі, а й вміє розпізнавати голоси і обличчя (навіть у темряві), відрізняти дорослих людей від дітей та тварин. Смарт-камера створить базу відвідувачів, фіксуючи їхні обличчя, а пізніше проаналізує, кого саме бачить – когось з родини, друзів господаря або незнайомця.
Система моделювання присутності людини у квартирі. Ця розумна технологія допомагає власникам убезпечити свою домівку від непроханих гостей. Система з різними інтервалами вмикає та вимикає світло і музику у різних кімнатах, а також попередньо записані аудіодоріжки з голосами господарів, аби зі сторони здавалося, що вдома хтось є.
Мультирум - об'єднує всі гаджети в будинку, приймає та обробляє всі відео- та аудіо сигнали, дозволяє віддалено та оперативно керувати даними мультимедійними процесами. До мультирума можна підключити ПК або ноутбук, домашній кінотеатр, стереосистему, сучасні телевізори, музичні колонки, Тв-центр та всі аналогічні прилади.
Голосові асистенти. Найбільш прогресивні та розумні голосові помічники були розроблені компаніями Amazon і Google. Йдеться про Amazon Echo та Google Home для гаджетів домашньої автоматизації що мають підтримку віртуальних асистентів Amazon Alexa, Google Assistant або Apple Siri. Усі вони можуть впізнати співрозмовника по голосу і відповісти на його запити і команди. Голос віртуального помічника нагадає про плани на тиждень, річницю весілля, візит до стоматолога, родинну вечерю, необхідність оплатити рахунки.
Розумний замок для дверей. Електронний смарт-замок можна відімкнути і закрити без ключа. Така функція доступна безпосередньо у смартфоні – господар може закрити оселю, перебуваючи на роботі. Також розумний замок можна відмикати через смартфон, а також відбитком пальця абочерез код. Smart Lock зберігає інформацію про те, хто і коли відмикав замок. Крім того, можна налаштувати його так, аби він сам відмикався, дізнаючись про наближення господаря через Bluetooth на його смартфоні.
IP-домофон. Це інноваційне обладнання для дому, що контролює і управляє доступом до будинку або квартири. Такий домофон можна налаштувати так, аби він відчиняв двері лише кільком конкретним людям або тільки господарю. Цей пристрій всередині має мікрофон, мінікамеру, динамік, кнопку виклику, спеціальний зчитувач для ключів та електронних карток. Усе це дозволяє господареві спілкуватися з гостями, відчиняти їм двері та зачиняти, навіть будучи далеко від дому.
Припливно-витяжна вентиляція. В рамках такої вентиляційної системи можна встановити в одному приміщенні будинку витяжну вентиляцію, у другому – припливну, а в іншому – припливно-витяжну установку. Це забезпечить ідеальний баланс свіжого повітря в оселі. Принципи витяжної вентиляції, коли повітря витягується назовні, буде застосовано у так званих “брудних” зонах, де концентрація вологи, запахів і тепла є найвищою. Йдеться про кухню, ванну, вбиральню, гардероб.
Система контролю протікання води. Розумна система, підключившись до водопроводу, з допомогою спеціальних датчиків може зафіксувати факт протікання води будь-де у будинку. Якщо протікання були виявлені, смарт-система відправить повідомлення про це господарю та сама заблокує водопостачання.
Розумний холодильник. Через вбудовану всередині холодильника камеру можна перевірити наявність продуктів. Холодильник зчитує штрих-коди з упаковок і скидає господарю на смартфон назви продуктів, які залишилися, нагадуючи, що закінчилося і можна було б докупити. До того ж така техніка через вбудований планшет може шукати рецепти, залишати записки членам родини та замовляти продукти.
CLAP — українська компанія на чолі з Олександром Поймановим. Розробкою усіх систем та їх деталей займаються у Вінниці. У 2018 році систему почали встановлювати в кожній новобудові від Укрбуду. Першими проектом став ЖК «Spas Sky». На ІТ-конференції i. Forum у 2018 році CLAP були офіційними спонсорами.
Ajax Systems — компанія, що виробляє професійні системи безпеки для дому та офісу з 2011 року в Києві. У їхній доробках поєднуються інженерні інновації, власні ноу-хау та технологічний дизайн. Творці високотехнологічних систем відзначають, що вірять в інтернет речей та розумну безпеку як його основу. Офіси компанії є не лише в Україні, а й у США та Великобританії. Виробник: Україна. Відповідно, за замовчуванням підтримується український і російський інтерфейси.
Ecoisme — система для керування витратами енергії у помешканнях та офісах. Система із датчиків та центрального модуля дозволяє керувати енерговитратами та підлаштовувати режими енергоспоживання під повсякденні практики та найбільш поширені сценарії використання протягом дня. Вона також підтримує роботу із сонячними панелями.
u. Muni — технічна платформа для організації діяльності енергосервісних компаній, мереж закладів, торгових і офісних центрів та інших приватних підприємств. Серед основних завдань програмного забезпечення та підключеного до нього інфраструктурного рішення — паспортизація будівель та енергоменеджмент.
Broad. Link Обладнання «Розумний будинок» Broad. Link являє собою комплект сучасних цифрових пристроїв, створених для раціонального управління побутовою технікою, а також освітлювальної, енергетичної, охоронної та іншими системами в будинку. Кожен елемент такого комплексу може працювати як самостійно, так і взаємодіяти один з одним. Виробник: Китай. За замовчуванням немає українського інтерфейсу, при необхідності його можна знайти.
Fibaro відноситься до професійного обладнання по забезпеченню автоматизації та безпеки будинку з найширшим функціоналом. Однак, на відміну від багатьох подібних систем, потребує встановлення та налаштування своєї апаратури досвідченими фахівцями. Виробник: Польща (розробка та реєстрація бренду - США). Важко знайти русифікований інтерфейс.
Orvibo – це недорогий комплект простого в експлуатації обладнання, головне завдання якого полягає в забезпеченні безпеки будинку. І тільки в другу чергу така установка може служити базою для організації повноцінної системи Розумний будинок. Виробник: Китай. Відсутність українського та російського інтерфейсу за замовчуванням( але є англійська), що дещо ускладнює встановлення та налаштування.
Розумний будинок від Xiaomi відноситься до бюджетного класу обладнання, яке дозволяє зробити управління різними пристроями і побутовою технікою в будинку максимально простим і зручним. Виробник: Китай. Відсутність українського і російського інтерфейсу за замовчуванням, тільки англійська і китайська, що накладає свої складності в процесі установки і настройки.