Тексти для диктантів та списування на тему «Тварини»
1-2 клас
Гадюка
Гадюки --- отруйні змії. Вони є нічні тварини. Знищуючи мишей, комах –шкідників, гадюки приносять користь. (14 слів)
Короп
Короп ---- свійська риба. Коропи всеїдні риби. Вони швидко ростуть і дають смачне і поживне м’ясо. (15 слів)
Гуска
Гуска --- великий свійський птах. М’ясо гусей дуже поживне. Із гусей отримують також пір’я, пух та жир. (16 слів)
Сонечко
Сонечко --- невеликий жучок, який щодня поїдає від 10 до 40 попелиць. Тому сонечка дуже корисні комахи. (16 слів)
Жаба
Жаби --- корисні тварини. Вони знищують комах – шкідників. Жаби та їх пуголовки є кормом для риб, птахів, звірів. (17 слів)
Білченята
У білок появилися малята. Вони сліпі та голі. Пройде півтора місяця – і лише тоді білченята можуть вилізти з гнізда. (А. Давидов) (19 слів)
Бджола
Бджоли бувають дикими та свійськими. Дикі бджоли живуть у дуплах. Свійським ---- людина будує вулики. Бджоли дають людям мед, віск, прополіс. (20 слів)
Кінь
Коні --- надзвичайно корисні тварини для людей. Їх використовують як робочу силу для перевезення вантажів і людей, для роботи на полях. (20 слів)
Дятел
На дворі холодно. А дятел вже бадьоро стукотить на сучку. Скоро почнеться весна. Дятел не вміє співати. Замість пісні птах вистукує дзьобом. (21 слово)
Зозуля
Зозуля --- перелітній птах. Вона ніколи не будує гнізда, а підкидає свої яйця в гнізда інших птахів. Зозуля корисний птах, бо поїдає комах – шкідників. (23 слова)
У лісі діти знайшли зайченят
У руки зайченят брати не можна. Почує людський дух зайчиха і побоїться до маляти підійти. Так і загине зайченя з голоду. (А. Давидов) (26 слів)
Їжак
Їжак --- нічна тварина. Він вдень спить, а вночі виходить на полювання. Восени їжаки впадають у сплячку і сплять аж до весни. Їжак корисна тварина, бо поїдає багато мишей, комах. (29 слів)
Сойка
Сойка запасає на зиму жолуді. Ховає їх восени під листя, мох, купи хмизу. Узимку – чудова підтримка. Але не всі комори знаходить. Навесні на їхньому місці проростають молоді дубки. (28 слів)
Сипуха
Сипуха – це сова. Сипуха не боїться людини. Живе в містах, селищах. У день відсиджується і відпочиває. Полює тільки вночі. Споживає гризунів, комах. Від інших сов відрізняється голосом. Вона сипло шипить. Звідси й назва виду. (32 слова)
Зайченята
У зайців вивелися малята. Вони ж одразу можуть рухатися і добре бачать. Зайчата п’ють молоко. Воно у зайчихи смачне і поживне. Надалі малят годує не лише , а й будь-яка зайчиха. Уже через тиждень у зайчат виростають зуби і вони стають зовсім самостійними. (За А. Давидовим). (43 слова).
Розмаїття гнізд.
Ремез «тче» гніздо на гілках, що висять над водою. Довгохвоста синиця будує в розвилці дерев «кулю». Волове око ховає гніздо в хмизі. Воно схоже на м’ячик. Жовтобокий вівчарик будує за землі мініатюрний курінь. Сільська та міська ластівки вимуровують цілі фортеці під дахом будівель. (45 слів).
Охорона лісів.
Ліс – наше багатство. Наша держава дбає про охорону лісів. У лісі заборонено розводити багаття. Від нього легко може початися лісова пожежа. Пожежу в лісі важко погасити. Від вогню гинуть дерева і тварини.
Діти разом з дорослими повинні доглядати і оберігати наші ліси. (42 слова)
Червень – місяць піклування про деяких тварин. Червень – місяць тиші в лісових і мисливських угіддях. У червні з’являються перші пташині виводки. Скільки роботи тепер у пернатих. Лише одне стриженя отримує від батьків за добу сім тисяч різних комах. (37 слів).
З кожним роком зменшується кількість рослин і тварин. Деякі знаходяться на межі вимирання. Такі тварини й рослини заносять у Червону книгу. Червоний колір – це сигнал, який попереджає про небезпеку. Тому й так названа ця книга. 5 червня – Всесвітній день охорони навколишнього середовища. І до цього дня кожен з нас може зробити щось корисне для охорони природи. (56 слів).