«Український старовинний посуд»
Моя рідна Батьківщина
Має назву Україна.
В мене й нація своя –
Українець в мами я.
Є у мене й рідна мова,
Де вкраїнське кожне слово.
Олесь та Марічка запрошують до української хати на гостини. Та познайомлять вас із старовинним українським посудом.
Макітра - глиняний посуд, для тримання води, квашення і соління на зиму буряків, капусти, огірків, приготування опари, підіймання тіста, складання вареників, гречаників, пирогів тощо.
Глечик - висока округла посудина з вушком (рідше без вушка) для зберігання рідин, головним чином, молочних продуктів (молока, сметани тощо).
Горнятко - маленький горщик, який використовували для приготування густих страв, зокрема каші та борщу. В таких горнятках також тримали масло й сметану.
Кухоль - товстостінний глиняний, металевий, а згодом скляний, посуд з ручкою для вживання напоїв (молока, меду, квасу).
Миска – вироблялася із глини, велика миска призначена для рідких страв, борщу, юшки. Більша нуж сучасні глибокі тарілки.
Чанашниці - невеликий, горщик із кришечкою для приготування та подавання на стіл чанахів (супу з яловичини та червоної квасолі)
Діжка – низька, широка дерев’яна посудина, зроблена з окремих невеликих дошок, та стягнена металевим або дерев’яним обручом, часто з кришкою. В діжці готують тісто для хлібу та пиріжків.
Дерев’яні ложки - під час прийому їжі в минулому використовувалися тільки для того, щоб висьорбувати всю рідку частину із загального казанка, який традиційно ставився на стіл для великого сімейства.