Основи здоров’я 1 клас
Тема: Безпека на відпочинку.
Ігри та розваги
Мета. Вчити учнів вибирати безпечні для відпочинку гри та розваги, визначати правильні і неправильні дії людей, які відпочивають на воді або льоду;повторити основні правила катання на велосипедах,самокатах, роликах, ковзанах, санчатах, лижах,скейтбордах тощо; виховувати культуру поведінки дітей на відпочинку.
Хід уроку
І. Організація класу.
Добре те, що сонце світить,
Добре те, що вітер віє.
Добре те, що ось цей ліс,
Разом з нами ріс і ріс.
Добре гратися на дворі.
Добре вчитися у школі .
Добре плавати в ставку.
Добре те, що я живу.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель. Доброго здоров’я, діти
доброго вам дня.
Хай вам сонце світить у вікно щодня.
Хай сміється мирне небо і дивує світ.
А Земля нехай дарує вам барвистий світ.
Бо здоров’я, любі діти, в світі головне.
А здоровий і веселий щастя не мине.
Учень. Гостей наших радо усіх зустрічаєм,
Для них привітання від класу ми маєм.
Ми хочемо, щоб ви всі щасливі були,
Щоб діточки ваші здорові були,
Щоб смуток і горе назавжди пішли.
Учитель. Всім відомо, що приємно бути здоровим.
Міцне здоров’я - це найдорожчий скарб.
Учень. Хто здоровий, той сміється,
Все йому в житті вдається,
Радість б’ється в нім щоднини
Це чудово для людини.
Хто здоровий, той не плаче,
Жде його в житті удача.
Він уміє працювати
Вчитись і відпочивати.
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
Учитель. Сьогодні ми продовжуємо подорож по країні здоров’я. Разом з нами буде мандрувати Капітошка.
Подивіться на дошку. Ой, ой, ой. Ми не можемо подорожувати. Там хмарка закрила сонечко. Мабуть, буде дощик. Давайте покличемо “Сонечко“
Гра- закличка “Сонечко”.
Вийди, вийди, сонечко,
На дідове полечко.
На бабине зіллячко,
На наше подвір’ячко.
Там дітки граються,
Тебе дожидаються
принес
Тема. Відпочинок
Так, сьогодні ми з вами будемо говорити про відпочинок, ігри,розваги.
Народна мудрість говорить, що здоров’я прибуває краплинами, а зникає пудами. Ці краплини здоров’я прибувають завдяки використанню цілого ряду умов. Що ж це за умови, ми сьогодні і дізнаємося.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
Капітошка вже знає, що після навчання і праці треба відпочивати.
Найкращий відпочинок це-прогулянка і рухливі ігри на свіжому повітрі. Але, відпочиваючи, слід пам’ятати про правила, яких необхідно дотримуватись.
Як ви полюбляєте відпочивати?
Щоб цікаво провести вільний час потрібно пам’ятати про свою безпеку. Це означає, що треба вибрати безпечне місце для гри та відпочинку і правильно поводитися.
Капітошка хоче разом з нами навчитися весело і безпечно відпочивати.
2. Розгляд ілюстрацій до теми. Бесіда за їх змістом.
Де можна гратися? Де можна кататися на (У призначених для цього велосипеді, роликах,скейт- місцях: борді? на ігрових майданчиках; (На велосипеді дозволяється
стадіонах; їздити по вулиці лише з 14 років у скверах; у дворі; У молодшому віці на велосипеді можна кататися тільки на закритих для руху автомобілів майданчику, стадіонах, парках.
На роликах, на самокаті, скейтбордах можна кататися удворі, на спортивному майданчику, на стадіоні, у парку.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА Пісня “Капітошка”.
Капітошка вже зрозумів де можна відпочивати влітку. А ось взимку не знає. Ой , що сталося з Капітошкою?Він перетворився у сніжинку. Чому? Капітошка-сніжинка приніс нам загадки.
Загадки
В зимову веселу пору,
Ми найкращіі друзі дітвори.
Вивозять діти нас на гору,
А ми везем їх з гори.
Ріжуть лід,
Залишають дивний слід.
А які швидкі вони!
Що це діти? ( ковзани )
Ось вам ще одна загадка:
в мене друзі незрівнянні-
Дві пластинки дерев’яні.
Хочу- з гірки полечу,
Взимку в ліс на них помчу.
Неширокі і гнучкі,
Друзі звуться як такі?
Так. Взимку не обійтися без лиж, санчат, ковзанів.
Капітошка теж захотів так розважатися. Але йому треба вивчити правила безпеки взимку. Правила поведінки на льоду. На санчатах, лижах ковзанах можна кататися в парку(лісі), на спортивному майданчику, на стадіоні.
Правила поведінки на льоду
1. Дітям молодшого віку виходити на лід без дорослих забороняється.
2. Безпечною є крига товщина,якої не менше 10см.
3. Не підходити близько до ополонок.
4.Лід тонкий біля стоку вод, поблизу кущів, очерету.
Капітошка зрозумів: щоб цікаво провести вільний час від навчання і праці, потрібно не забувати про власну безпеку. Це означає, що треба вибрати безпечне місце для гри та відпочинку і правильно поводитися (на майданчику, у дворі, на стадіоні, на льоду).
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.
Капітошка запрошує відпочити
Робота з підручником ( с.71 ).
1. Розглянте малюнок с.71.
– Що роблять діти?
– Чим небезпечні дії дітей?
Дівчинка катається на ковзанах по тонкому льоду.
Висновок: ніколи не виходь на лід наодинці. Перш ніж кататися на ковзанах, лижах, санчатах обстеж із дорослими ковзанку та засніжені схили, визнач безпечні місця для катання.
Хлопчик стрибає у воду у небезпечному місці.
Висновок: Не пірнай у незнайомих місцях. Невідомо що
там може опинитися на дні.
2.Читання вірша Грицька Бойка ( с. 72 )
Колія- трамвайні рейки.
– Де зробили гірку школярі?
– Де каталися зайчик та лисеня на санчатах?
– Що трапилось?
Що порадив водій?
Висновок: на вулиці кататися не можна.
Водієві важко одразу зупинитися.
3.Читання вірша Олексія Кононенка ( с. 73 ).
– Де можна гратися дітлахам?. Бігати, стрибати, м’яча ганяти?
– Що повинна знати кожна дитина?
Висновок: на дорозі гратися не можна.
Розгляньте малюнки ( с.73.
– Що роблять діти? (Дівчатка граються біля дороги..
Хлопчик катається біля відкритого люка. Це небезпечно.
VІ. Гра Добре чи погано?”
1) Неподалік від нашого будинку є парк, і ми граємося там.
2) Ми граємося на подвір’ї. Тут чисто й затишно.
3) Поблизу нашого будинку є новобудова. Вона не
огороджена граємося там.
4) У нас протікає маленька річечка. Вода в ній чиста і
прозора. У ній ми разом з батьками купаємося.
5) Ми ніколи не ходимо через будівельний майданчик.
VІІ.Робота на картках
Капітошка хоче знати :
Зафарбуй відповідний квадратик.
Висновок: є відпочинок активний, а є — пасивний.Обидва види відпочинку потрібні дитині. Капітошка дуже любить різні,перетворення.Ось сьогодні він пропонуєвам нову гру.
Чарівна паличка.
Вибирається чарівник. Чарівник торкається своєю чарівною паличкою до будь-кого з гравців і пошепки каже на кого, (або на що) його перетворено. Гравець має зобразити це без слів, так щоб усі інші гравці здогадалися
Якщо здогадалися вийграли.
VІ. Підсумок уроку.
Капітошка багато, чого сьогодні зрозумів. А ви?
– Який відпочинок для вас є найкращим?
– Де безпечно гратися, відпочивати?
– Де можна кататися на велосипеді, роликах, ковзанах, скейтбордах, санчатах, лижах?
Повторення вірша.
Здоров’я — це сила! Здоров’я це — клас!
Хай буде здоров’я, у вас і у нас!