План-конспект виховного заходу зі спеціалізації
Дата проведення: 12.02.19
До проведення уроку допускають: _______
Оцінка:______
Підпис учителя:__________
Тема: «Годинник того не підведе, хто час цінує»
Мета: розповісти про виникнення та еволюцію годинників, навчити виконувати навчально-пошукову роботу, виховувати бережливе та раціональне ставлення до використання свого та чужого часу.
Обладнання: ілюстрації із зображенням різних годинників.
Хід виховної години
- Ніг не маю, а ходжу,
Рота не маю, а скажу:
Коли тобі спати,
А коли вставати. (Годинник)
- Хто біжить без ніг? (Час)
Незабаром було виявлено незручності цього способу: взимку тінь стає довшою швидше, ніж улітку, та й ступні у людей не однакові, через що таке обчислення часу призводило до багатьох непорозумінь.
Край цьому поклали винахідники. На рівному, відкритому для сонця майданчику вони вкопали палицю, обвели її колом і стали уважно-спостерігати за рухом тіні від неї. Так почалася історія годинника.
Отже, першим був годинник сонячний. (1 слайд)
· Годинника не має, а час знає. (Півень)
ГОДИННИК-ПІВЕНЬ (слайд 2)
ВОДЯНИЙ ГОДИННИК (слайд 3)
ПІСОЧНИЙ ГОДИННИК (слайд 4)
ГОДИННИК-КВІТИ (слайд 5)
МЕХАНІЧНИЙ ГОДИННИК (слайд 6)
Поради щоб зберегти свій час
1. Заведіть щонденник
Планування своїх справ означає контроль над своїм часом. Ви не будете безцільно проводити його в пошуках заняття або байдикувати. З вечора беріться за написання справ на наступний день. Залишайте між окремими подіями дня не менше 15-30 хвилин. В цей час ви зможете втиснути ще одне більш важливу справу. Також можуть відбутися непередбачувані ситуації. Якщо ви встигнете все врегулювати в призначені півгодини, то ви не виб'єтеся з графіка.
2. Не відкладайте на завтра. Цей принцип повинен якомога міцніше лягти в основу вашого життя. Як можна зберегти час ? Тільки якщо робити все заздалегідь. Лише в самому крайньому випадку переносите справи на завтра. Як показує практика, більшість людей не виконують перенесені справи у встановлений термін. Від цього втрата часу. Тим більше не відкладайте нічого в дальній ящик.
3. Не відволікайтеся від наміченої мети. Це один з основних факторів втрати часу. Для цього повністю пориньте в виконувану роботу. Не грайте в комп'ютерні ігри, коли займаєтеся справами. Навіть просте читання новин або перевірка пошти займе до години вашого часу. Пам'ятайте, що за комп'ютером воно летить дуже швидко. Тим більше не зупиняйте хід вашого життя через цікавої передачі по телевізору. Для підтримки своєї культури краще читайте книги, ходите в театр і кіно.
4. Намагайтеся використовувати кожну вільну хвилинку протягом світлових діб. Постарайтеся визначити, які моменти протягом дня можуть бути використані для задуманих вами справ.
Якщо ви пишете, в'яжете, вивчаєте мову або фотосправу, вам цілком може підійти час в дорозі. Плеєр, професійний журнал, зручні спиці або мініатюрний ноутбук можуть вам допомогти значно скоротити дорогу, ефективно використавши пару вільних годин.
5. Налаштуйте свої внутрішні годинники. У кожного з нас всередині є тонкий годинниковий механізм, з самого початку налаштований самою природою. Життя у великому місті і звички, які принесла нам цивілізація, часто збивають роботу цього механізму. Більш того, якщо ви коли-небудь відчували відчуття, що спите на ходу протягом усього дня, значить, ваш внутрішній будильник іноді забуває продзвонити.
Як з цим впоратися? Як залишатися бадьорим і повним сил протягом цілого дня? У першу чергу, постарайтеся налаштувати свій режим дня відповідно до внутрішніх годинами. Наприклад, якщо найбільша працездатність властива вам до 11 годин ранку, спробуйте раніше лягати і вставати раніше. За рахунок цього у вас буде залишатися більше часу до роботи, щоб зайнятися своїми справами.
Крім того, якщо ви відчуваєте, що енергії протягом дня вам катастрофічно не вистачає, спробуйте приймати більше вітамінів і вести спосіб життя , хоча б відносно близький до здорової. Душ вранці, легка розминка, поживний сніданок, хороші сорти чаю і навіть вечірня медитація незабаром допоможуть вам повернути запас сил, яким ви мали в незабутні 17 років.
6. Мабуть, у світі знайдеться дуже мало людей, які "страждають" такою рисою, як організованість. Решта, як правило, страждають від її відсутності. Насправді, невміння організувати свій день приносить нам часом набагато більше неприємностей, ніж ми відносимо на його рахунок. Ми просто не замислюємося про це. На совісті неорганізованості вашого дня можуть лежати провалені справи, недоотримані гроші або увагу, невиконаного мрії і плани, відкладені в довгий ящик.
7. Спробуйте елементарно організувати і розпланувати свій день. Звичайно, не завжди вдається відразу виконати все, що ви записали в щоденнику, і далеко не в перший же день ви отримаєте відчутні результати. Не варто чекати негайних чудес, якщо всю попередню життя ви провели в безсумнівно приємному, але малорезультативним хаосі.
Рухайтеся до вміння організовувати ваш день крок за кроком. Вчіться планувати в силу можливостей і виконувати, відчуваючи при цьому почуття глибокого задоволення. Повірте мені, це відчуття може зрівнятися тільки з перемогою у великих змаганнях або любовної ейфорією. Відчуття "я зміг, я зробив, я молодець!" з часом саме по собі почне стимулювати вас до подальших досягнень і перемог над старими звичками. А там вже і виконання мрії не за горами.
8. Обов'язково приділяйте час собі і своїм захопленням.
Навіть якщо 15 хвилин в день на самомасаж з аромамаслами або відвідування інтернет-магазинів біжутерії спочатку здадуться вам як людині зайнятого марною тратою часу, не забувайте одне важливе правило. Найкраще працює той, хто добре відпочив.
Завжди пам'ятайте про це, і за тими справами, що займають вас протягом дня, ви навіть не помітите, як легко і швидко прийде до вас виконання всіх планів і надій, саме втілення вашої мрії та інші земні радості. Отримуйте щире задоволення від життя, і у вас обов'язково знайдеться час зробити все, що вам захочеться!
· Годинник їсти не просить, а свою роботу робить.
· Годинник для краси, а час по сонцю.
· Час — не кінь: не підженеш та й не зупиниш.
· Час, як вода,— все йде вперед.
· Час, мов віз,— з гори чкурне, його не доженеш.
· Час за гроші не купиш.
· Час минає, а не вертає.
Практична робота.
Знайдіть інші ілюстрації годинників які я назвала, або ще якісь інші годинники.