Відкритий урок німецької мови в 11 класі
Тема: ‘’Харчування’’(Заклади громадського харчування)
Практична мета: 1) Навчити бесіді по темі ‘’Заклади громадського харчування’’
2) Повторити граматичний матеріал ‘’Підрядні допускові речення’’ та
навчити розпізнавати його та вживати в усній та письмовій мові.
3) Практикувати учнів в діалогічному мовленні
(Діалог” Im Restaurant“)
4) Практикувати учнів в монологічному мовленні по темі
‘’ Харчування’’ (за проектами)
5) Контроль навичок розуміння прочитаного тексту
‘’In der Mensa ‘’
Загальноосвітня, Розширення загальноосвітнього та філологічного кругозору
розвиваюча, учнів,розвиток інтелектуальної, пізнавальної діяльності учнів,
виховна мета: їх мовних здібностей; розвиток мислення, пам’яті , активності,
самостійності, вміння узагальнювати, робити висновки; знання
суспільства і культури спільноти, мова якої вивчається;
естетичне виховання учнів, виховання поваги до традицій
німецького та українського народів.
Тип уроку: Урок систематизації знань та вдосконалення навичок.
Наочність: Підручник, ілюстрації, проектні роботи, роздатковий матеріал,
Граматична таблиця “Підрядні допустові речення”, макети обладнання до діалогу “Im Restaurant”.
Хід уроку:
Das Thema unserer Stunde heißt: „Essen und Trinken”
4) Повторення граматичного матеріалу.
Lest, bitte, den Text “In der Mensa” und sucht hier die Konzessivsätze.
- Ich gehe in die Mensa, obwohl ich keinen Hunger habe.
- Ich bin hungrig, obwohl ich gut gefrühstückt habe.
- Wir nehmen keinen Schirm mit, obwohl es draußen regnet.
- Es gibt Kartoffelsalat, obwohl ich Koteletten wollte.
- Die Schüler essen Dosengemüse, obwohl frisches viel gesünder ist.
- Susi trinkt viel, obwohl der Saft ihr nicht schmeckt.
5) Контроль навичок читання з метою виявлення основної інформації.
Lest den Text noch einmal und beantwortet die Fragen. Wählt die richtige Variante.
Text ”In der Mensa”.
Інсценування діалогу “У Ресторані”.
Учні розповідають про заклади громадського харчування у Німеччині з опорою на проектні роботи.