Тема : Осінь (усний курс для румуномовних)

Про матеріал
Конспект уроку з української мови для 1-го класу (усний курс для румуномовних). НУШ. Розробила вчитель початкових класів Буденецької гімназії ім. Г. Бостан, Коломічук Валентина Тодорівна
Перегляд файлу

Дата:  

Клас:  1

Предмет: Українська мова( усний курс)

Тема уроку : «Осінь»

Мета:       ознайомити учнів із осінніми змінами в природі;вчити

                  говорити красиво,тобто розвивати мовні навички ,точно               

                  підбирати слова,порівняння,ознаки до предметів

                  удосконалювати вміння зв’язно і послідовно викладати 

                  свої думки;

                  розвивати увагу, уяву ,спостережливість, логічне   

                  мислення,допомогти відчути яскравість осінніх

                  барв,щедрість осені;

                  виховувати любов до природи,естетичне сприйняття        

                  навколишнього світу.

Тип уроку : урок-подорож

Обладнання : малюнки із зображенням природи осіннього лісу,осінні листочки,  фрукти ,овочі ,комп’ютер, магнітофон

                                          

Хід уроку

 І . Організаційний момент

І.1. Привітання.

Любі діти ! У  наш клас

Завітали гості щирі !

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром!

Вчитель:Пролунав уже дзвінок –

Нас покликав на урок.

Час його розпочинати

І старанно працювати.

Щоб сміялось сонечко ,успіхам раділо,

До роботи на уроці ми приступимо сміло.

Діти:Тож не будемо час втрачати –

Починаймо працювати.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Загадка

Жовте листячко летить,

Під ногами шелестить.

Сонце вже не припікає.

Коли діти ,це буває?     (Восени)

Так ,осінь. Осінь – красуня наче талановита художниця,розмалювала все навкруги . Сьогодні ми вирушаємо в подорож у світ прекрасного , у світ природи.

Жодна людина ,що любить природу не може не зачаруватись її барвами. Про цю чудову пору року багато поетів ,композиторів ,художників майстерно описували словами ,музикою чи мовою фарб красу осені.

Діти ,сьогодні ми будемо говорити про осінь.

Пригадаємо який вірш ми вивчали на минулому уроці про осінь.

.  21   Діти декламують вірш напам’ять «Осінь».

Осінь ,осінь…Лист  жовтіє,

 З  неба часто дощик сіє,

Червонясте ,золотисте

Опадає з кленів листя.   ( Марія Чепурна)

2.2. Відео «Вміє осінь малювати»                                                              

2.3.  Розгляд    ілюстрації:

Слайд №1

   -  Що  роблять діти?

  -   Збирають листя.

   -  Для чого збирають листя ?

 -    Для уроків трудового навчання

Слайд№2

- Що робить дівчинка і хлопчик?

- Дівчинка і хлопчик гуляють по парку.

- На вулиці сонечко гріє?

 - Ні, іде дощ.

- Що має дівчинка?

- Дівчинка має парасольку.

- Чим радіє хлопчик ?

- Хлопчик радіє дощу.

Слайд№3

- Що роблять діти?

- Діти збирають картоплю.

- Де збирають картоплю?

- Картоплю збирають на городі.

Слайд№4

  • Де знаходиться діти?
  • У лісі.
  • А ви побували восени в лісі?
  • З ким поїхали лісі?
  • Чи можна піти самим у лісі?
  • Чому не можна?
  • Ви збирали гриби?
  • Діти це опеньки — осінні гриби.

Слайд№5

  • Куди відлітають птахи?
  • Птахи відлітають у теплих краях,у вир

ІІІ. Фізкультхвилинка

ІV.Вивчення нового матеріалу.

IV. 1 .       Вступна   бесіда.

Робота над малюнком

- Куди ідуть діти?

- Діти ідуть до школи.

- Коли вони ідуть до школи?

-Восени.

- Скільки місяців має осінь

                     -Три          :вересень,жовтень,листопад.

Подивіться у вікно яка погода сьогодні?

Яка пора року?

Які зміни відбуваються у природі восени?

Чим займаються люди?

Як тварини готуються до зими?

IV.2 .Повідомлення теми і мети  уроку   

Сьогодні ми продовжуємо вивчати тему «Осінь».До нас на урок завітала Королева

         Осінь

Добрий день мої шановні

Діти ,пані та панове.

Нині знов із вами я

Осінь – ось моє  імя

Восени земля прекрасна.

Як завжди ,прийшла я вчасно

І у села й у  міста –

Всюди осінь золота.

Лист торкну – і диво стане:

Помаранчевим ,багряним,

Ясно-жовтим стане ліс.

Як не віриш подивись!

 Вч       .Ні, це друзі, нам не сниться :

             Справді осінь – чарівниця завітала у наш клас

                   І творить дива свої.

 

Осені і принесла нам Листочки Пустунці. А чому вони називаються «Пустунцями»

Вони падають, кружляють, танцюють, пливуть. Осінь має три сина. Чи знаєте ви ,як вони називаються?

 - Вересень ,жовтень, листопад.

Робота в групах. Ми будемо працювати в групах.

Слайд   (Кожна група розповідає про свою назву.)

 Учень     Перший  осінній місяць  -----------вересень. О цій порі буйно цвітуть вічнозелені кущі вересу. Часто вересень називають бабиним літом. Якраз у вересні кілька  днів стоїть тепла суха погода. В повітрі літають срібні ниточки павутиння.

Учень                              Вірш:

                       У Вересня щедра рука

__                   Заходьте! ----------він з двору  гука

                                І яблука сипле з гілок,

                             І сипле в портфелі сливок,

                                 Солодкий зрива виноград---

                               І кожен з вас Вересню рад.

                              Бо щедра,ой щедра рука

                              У  Вересня-садівника.

Учень:  Вересень-місяць  добре газдує , овоч смачненький дітям дарує.

___Чим багатий вересень? - овочами чи фруктами .

 

 

                     Загадки  від листочків Пустунців :

1.Невидимка  ходить в гаї,

Всі дерева роздягає.-Осінь

2.Хто золотом дерева вкриває ,а потім його зриває? .-Осінь

3.Без пензлика без олівця . Розфарбувала деревця. .-Осінь

4.Голі поля,мокне земля.

Дощ поливає . Коли це буває ?-Восени.

5.Кличуть нас ліси,поля,сади

 Дозбирати  осені плоди.

Із дерев спадає листя жовте.

То землею ходить місяць … жовтень

6.Капле з неба  дахів стріх

Дощ холодний перший сніг .

Почорнів без листя сад,Що за місяць?   -листопад

7.Ходить  баба сива – сива, розсипа горох по нивах.  «хмара дощ»

 

IV.3.Гра : «Це овоч або фрукт  ----- цибуля, яблуко ,помідор, груша,буряк червоний,картопля, персик, капуста, слива,кавун фрукт,що росте на городі.

Вч.Вересень багатий грибами Пригадайте що ми говорили на початку уроку. Як називаються осінні гриби   (опеньки ,підберезник,сироїжки.)

 ЖОВТЕНЬ відкриває свої кольорові барви.

Учень  .-

Другий місяць осені ---жовтень. У жовтні жовтіє й опадає листя з дерев . Жовтень - місяць,коли дерева одягаються в жовтогарячий колір. Жовтень ходить по краю та й виганяє птахів із гаю.

Учень :      Лісами жовтень сам іде,

                Ще й у сопілочку гуде –

                 У різьблену,калинову:

-------      - Чи  до зими готові

                 Дерева і звірята?-

            Це жовтню й лісникові

             Усе потрібно знати.

Учень Місяць Жовтень мряку розвіє,в лісах,садочках лист пожовтіє.

IV.4.МОЗГОВИЙ ШТУРМ  

Яка осінь?— золота,щедра, багата,рання, пізня,чарівна, дощова,холодна,тепла,красуня.

Вч. На небі дуже часто з являється «Веселка»,їдуть дощі.

 

IV.5.Гра : «Галявина розваг»

Тепер земля покрита  килимом із листя. А чи знаєте ви яких дерев це листя? Я вам покажу на які листя ви наступаєте  приходячи до школи. Ці дерева ростуть у нашому  шкільному парку.(розпізнавання листочків,покажіть листя калини,дуба,яблуні,клена)

Листопад слайд

У листопаді листя вже зовсім опадали.

 

 

 

 

 

                                                                                                               

  Учень  :   Листопад або падолист-останній місяць осені ,пора                                                                                                                     

опадання останього листя з дерев. Листопад – вересню онук, жовтню-син, а зимі – рідний брат.

Учень:     Я  славний місяць листопад

  Все листя обтрусив підряд,

Замів стежини чисто,

Прикрасив кожне місто.

Учень: А листопад – той жалю не має,з дерев останнє листя зриває.

Відео:»Подорож листочка з голосом»

 

Гра  » Мікрофон» (Діти декламують вірші про осінь)

 

IV.6.Гра «Лісові мешканців»

Їжачок ----Чим  гарчується?  Де живе? Чи прибули до вашого дому їжачки? Чим ви їх годували?

Зайчик --------живе у лісі,а кролик вдома,це свійська тварина . Чим годуєте?

Білочка--- Збирає жолуді,гриби, горіхи.

Де вони живуть?

V. Фізкультхвилинка

VI. Закріплення вивченого матеріалу

VI.1.Гра: « Кубик» ( Діти розпізнають малюнки)

VI.2.Гра «Хто уважний»

Який із малюнків зайвий?---------комахи.

Знайди домашній перелітний птах.

VI.3.Робота з підручником. Стор.39 

 - Куди  пішла сім я?

  -У лісі.

Що вони роблять?

_Діти збирають листя ,а тато знайшов гриб.

Розігрування діалогу.(що робить мати і донька ?Збирають  і розмовляють . Який гарний гриб !

Так гарний цей гриб ,але отруйний!(Інсценізація діалогу)

Чого не можна робити у лісі?( запалити вогонь ,кричати,

відірвати листя з дерев.)

VI.4.Зупинка «Екологічна»

Які  вчіники  впливають на забруднення екології (фабрики, люди)

Люди взимку ловлять рибу занесену у Червону Книгу.це є тюлень –  фока. Добрі люди роблять витвори у льоду, щоб вони вийшли на поверхні і харчувалися  їжою  ,яку приносить риболовлі.

 

 

VI.5.Гра «Чарівний кошик»

(Діти вибирають із кошика фрукт або овоч і розповідають  про нього.)

 

 

Пісня «Наша осінь мила ,наша осінь щедра»

 

 

 

VII.Підсумок уроку.

Що таке осінь?

1.Це дощик.

2. Це овочі і фрукти.

3.Це гриби.

4.Це різнокольорове листя.

Сподобався Вам урок?

Що нового  дізналися?

Композиція: « Осінь»

  Пісня Н. Май « Кап – кап - кап.»                                                                                                                  

 

 

 

 

docx
Додано
31 січня 2022
Переглядів
297
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку