Тема: Підсумковий урок за розділом «Світ дитинства у поезії і прозі» 2 частина

Про матеріал
Конспект уроку має різноманітні форми і методи роботи, які з збагачують активний словник учнів, формують свідоме виразне читання, вміння висловлювати власні оцінні судження про вчинки героїв.
Перегляд файлу

Тема: Підсумковий урок за розділом

           «Світ дитинства у поезії і прозі» 2 частина

Мета: систематизувати знання учнів за вивченим розділом; удосконалювати навички     

          правильного, свідомого виразного читання; збагачувати активний словник учнів;

          розвивати  монологічне мовлення; вміння робити висновки та узагальнення;залучати

          школярів до міркування щодо проблем дружби;

          формувати вміння висловлювати власні оцінні судження про вчинки героїв; виховувати

          потребу в справжній дружбі. 

Хід уроку

I. Організаційний момент

 Ось і дзвоник дав сигнал,

 Працювати час настав.

 Тож і ми часу не гаймо

 І урок розпочинаймо!

 

  • Яким би ви хотіли бачити  наш урок? ( цікавим, повчальним, продуктивним, результативним)

Щоб  сонечко, яке завітало до нас у гості  засяяло  - треба дуже постаратися!!!

  • Якими ви повинні бути? ( уважні, зібрані, дисципліновані, вправні, наполегливі, зосереджені)

 

II. Мовленнєва розминка

- Підготуємо до роботи артикуляційний апарат

1. Гра « Зарядка для язичка та губ»

  • -  Задми свічку.
  • -  Понюхай квіточку.
  • -  Надми кульку.
  • -  Подми на кульбабку.
  • -  Насос.
  • -  Годинник.

2. Робота над скоромовкою

Прочитайте очима;     прочитайте повільно вголос;    прочитайте у швидкому темпі.

 Жук у житі зажурився,

 Жвавий джміль десь забарився,

 Жук  дзичить : «Хвилююсь я,

 Дружба в нас на все життя»

 

III. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми і мети уроку

— Який розділ ми закінчили вивчати?

— Сьогодні ми підіб’ємо підсумок роботи за розділом «Світ дитинства у прозі», перевіримо набуті знання.

 

1. Вправи на розвиток техніки читання за Едігеєм.

- Я поспішала , затисла не ту клавішу і в мене переплутались склади у словах. Допоможіть відновити.

тинаха

пецьхло

нивопися

вазли

тійтре

рочсока

лоді

риймок

хийсу

чуспівття

хатина

хлопець

опинився

злива

третій

сорочка

діло

мокрий

сухий

співчуття

 

- Що обєднує всі ці слова? ( З одного твору)

- Прочитайте, спробуйте запамтати.

- Хто може назвати перші 3 слова?

- З якого вони твору? ( В.Сухомлинський « Красиві слова і красиве діло»)

- До якого літературного жанру відноситься цей твір? ( прозовий твір – оповідання)

- Чим оповідання відрізняються від віршів? ( Немає рими; подій відбуваються протягом короткого часу)

Об’єднайтесь у групи, візьміть жовтий аркуш. З наданих прислів’їв оберіть ті, які найкраще передають головну думку твору:

 

  1. 1.Задирай голову так, щоб шапка не злетіла.

2. З ким поведешся, від того й наберешся.

3. Людина красна не словами, а добрими ділами.

4. Краще своє латане, ніж чуже хватане.

  1. 1. Вечір покаже, який був день.

2. Без охоти немає роботи.

3. Слово до слова – зложиться мова.

4. Добре діло роби сміло.

  1. 1. Хто багато питає, той багато знає.

2. Книга вчить, як на світі жить.

3. Вік живи, вік учись.

4. Друзі пізнаються в біді.

  1. 1. Все трудом ставиться, все працею славиться.

2. Все добре переймай, а злого уникай.

3. Слово чемне кожному приємне.

4. Не вір словам, а вір справам.

Чому оповідання має таку назву?   Метод « Прес»

  • Я вважаю, що…
  • Тому що,…
  • Наприклад:
  • Отже, …    Таким чином….

 

2.Відгадайте загадку, впізнайте героя, назвіть твір і його автора.

  1. Стоїть в стайні,

Вівса просить

І на собі

Хлопців возить. ( В.Сухомлинський « Кінь утік…» 

                              Віталик,  Петрик – намалював , Іван Петрович)

- Чи можна за оповіданням визначити, хто з хлопців вчинив правильно?

- Гра « У залі суду» - Як би ви були суддею – чи схвалили б ви , чи засудили вчинок Віталика, Петрика? Два капелюхи: світлий – захист, темний – осуд.

- Хто хоче обґрунтувати свій вибір.

  • Чи були хлопці справжніми друзями? ( Дружбу треба берегти)

Гра « Я почну, а ти закінчуй…»

Друг – це той, хто…

         Справжній друг ніколи не…

Дружити – це значить…

Якщо моя подруга просить списати домашнє завдання, то я…

          Якщо мій друг сказав неправду, то я…

Я можу бути гарним другом бо…   

 

3. Загадка 2      Є у лісі хата,

                          В ній кімнат багато.

                          Тут живуть невтомні

                        Санітари добрі.    ( Олег Буцень « Наше відкриття»,  Максимко, Олег)

 

     Знайдіть уривок, який відповідає ілюстрації.

  • Чи любили вони природу?
  • Чого навчає твір?

 

  1. До якого твору ілюстрація? ( « Ловись, рибко!» Ярослав Стельмах)
  •  Відшукайте слово та зачитайте речення.

                    ..виходимо,  аж тут і акордеоніст…

                         ..сила-силенна…

                         ..здобрені приманкою…

                         ..якусь місцинку…

                                   ..його лоскотала…

 

  1. Отже, ми пригадали твори , можемо виконувати самостійну роботу.

Самостійна робота за картками

Прізвище:__________________________ 12Т

Перевір свої знання

1. Як називається розділ, який ви закінчили читати?

А) Твори українських поетів для дітей;  Б) Вірші про світ природи і дитинства;

В) Оповідання про справи твоїх ровесників.

2. Як можна назвати авторів цих творів:

А) поети;     Б) письменники;    В) казкарі.

3. Головна думка твору “Кінь утік”.

А) Дружбу треба берегти.  Б) Даруй друзям малюнки на пам’ять.

В) Не слід на уроці передавати записки.

4. Хто сказав: 

       Я змалечку рибалю…

   Вибирали ми вудочки…           Митько

Ой, держіть мене втрьох!..          Ярослав

  Глянув я на його вудку…

 Звичайно, од заздрощів…

5.З’єднай слово та його тлумачення.

            теревенити •    • вудка для ловіння риби

        закляк        розумна голова

     казанок варить •     • говорити

          донка •     • завмерз

 

IV. Підсумок уроку

  • Що об’єднує ці твори?  ( Дружба, друг)

Пригадайте Сенкан

          Друг                                                            Дружба

вірний, щирий                                            міцна, щира

допомагає, любить, захищає                     рятує, допомагає, підбадьорює

без нього не прожити                                 надає силу у важку хвилину

поруч                                                           товариш

 

-Які прислів’я на цю тему знаєте?

Друзі пізнаються в біді.      

Людина без друзів - що дерево без коріння.     

Нових друзів май, старих не забувай.    

Річ краще нова, а дружба – стара.     

Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже.

З дурнем дружити – свій розум тратити.   

Друга у скруті пізнають.    

В лиху годину пізнаєм вірну людину.

Скарб – не друг , а друг – скарб.      

Друг – боягуз   гірший лютого ворога.       

Дружба та братство – найбільше багатство.

Скажи мені, хто твій друг, і я скажу тобі, хто ти.

 

Сонечко засяяло!!! Дякую за роботу

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "сонечко малюнок з анімацією"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Аносова Анна
Додано
4 березня 2021
Переглядів
483
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку