Тема: Поділ слів на склади.
Мета: навчити учнів ділити слова на склади, вдосконалювати вміння визначати наголос у слова, збагачувати словниковий запас слів учнів; розвивати увагу та пам'ять за допомогою ігрових методів; виховувати інтерес до предмета.
Обладнання: підручник, цеглинки LEGO, картки та відеоматеріал.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Усміхніться один одному, подумки побажайте успіхів на цілий день. Для того, щоб впоратися на уроці з завданнями, будьте старанними і слухняними. Завдання наші такі:
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку
IV. Вивчення нового матеріалу
- Діти нам Щебетунчик приніс цеглинки LEGO, але воно не звичайне, а зі складами. Цікаво які слова можна скласти з них. Давайте з вами попробуємо скласти слова.
— Що можна скласти зі складів? (Слова)
— З яких складів можна скласти слово.
- Хто прочитає які слова у нас вийшли?
— Запишіть це слово і поділіть на склади
- А тепер побудуйте і запишіть речення з цими словами.
— Отже, що таке склад? (Склад — частина слова.)
https://www.youtube.com/watch?v=9_mo8K7e14c
Отже, слово із одним складом називається односкладовим (рак, мак),
двома – двоскладовим (ко-ма, па-ва, па-влін), …,
багатьма – багатоскладовим (по-лу-ни-ця)
- Прочитайте речення. Випиши з нього слова, які мають 2 склади
На уроці Зоя пише, Артем читає, а Петрусь дрімає.
Фізкультхвилинка
V. Узагальнення і систематизація знань
1. Робота з карткою
2. Вправа допиши склад.
Допиши потрібний склад, щоб утворилися слова. Підкресли однаковий склад. Склади і запиши речення зі словом ручка.
Руч..., річ..., ніч..., діж..., шап..., крап..., боч... .
VI. Підсумок уроку
— Що можна скласти зі складів? (Слова)
— З яких складів можна скласти слово.
— Отже, що таке склад?