Урок з ЯДС-1 клас
Тема: Подорожуємо весною
Мета:Узагальнити здобуті учнями знання про весняні зміни в живій і неживій природі, з’ясувати зміни у житті комах, птахів, звірів; закріпити знання про першоцвіти, Червону книгу України; розвивати спостережливість, увагу, логічне мислення; виховувати дбайливе ставлення до тварин та природи в цілому.
Освітні галузі: мовно-літературна, природнича, мистецька, технологічна, фізкультурна, математична.
Хід уроку
Ранкова зустріч
Доброго ранку, сонечко ясне,
Доброго ранку, небо голубе,
Доброго ранку всім пташкам,
Доброго ранку, усім вам.
-А зараз побажайте один-одному чогось доброго.
2. Обмін дітей інформацією про весну. Складання речень.
3. Гра «Впізнай квітку»
-На дошці картинки з квітами.
-На партах назви квітів.
-Вчитель називає колір квітки.
-Діти відгадують назву .
4. Щоденні новини.
5. Руханка (діти імітують)
-Як наші діти вміють вставати?
-Як наші діти виглядають весняне сонечко?
-Як падає весняний дощик?
-Як шумить весняний вітерець?
-Як зайчик радіє весні?
-Як клишоногий ведмідь встає із зимового сну і робить перші кроки?
-Як наші діти тягнуться до сонечка?
-Як наші діти вміють сідати?
6. Гра «Відновити назву звіра»
-На дошці картинки із звірами.
-Поставити пропущені букви у назвах звірів.
-З’єднати назву звіра із відповідною картинкою.
-Що можна сказати про звірів у правій та лівій частині дошки? (як поділяються)
7. Руханка «На галяві зайці танцювали».
8. Загадка:
Прилетіли гості, сіли на помості.
Без сокири, без лопати,
Збудували собі хати. (Птахи)
9. А тепер, діти, цікаве завдання.
-Відгадайте яку я склала букву із «Лего»? (Пе).
-Дивлячись на цю букву давайте придумаємо, зараз, невеличке оповідання про весну:
На голубому небі світить жовте сонечко. По ньому пливуть сині хмаринки. Під ними цвітуть червоні і оранжеві квіти.
-А тепер подивіться уважно на мою букву «Пе» і складіть із «Лего» таку саму.
10.Як пташки знаходять дорогу додому із вирію?
-У них є вожак (старший птах).
-Вони мають біологічний годинник.
-На які групи поділяють птахів? (перелітні та осілі).
11. Робота в групі.
-Розпізнати пташки і створити колаж з назвою «Перелітні птахи».
12.Рефлексія. (Займи позицію).
13.Робота у щоденнику враження:
-Зобразити ознаку весни.
-