Цілі:
Тип уроку: повторення вивченого матеріалу, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп'ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення:GCompris.
Урок 1.
Тема: Правила безпечної поведінки у кабінеті інформатики.Повторення основних прийомів роботи із комп'ютерами та даними.
Цілі:
Тип уроку: повторення вивченого матеріалу, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери, підручники, презентація.
Програмне забезпечення:GCompris.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивацій навчальної діяльності
Бесіда
Робота з комп’ютером досить цікава, і ви це вже знаєте. Завдяки комп’ютерам ви відкриваєте для себе не тільки нові ігри, розваги, але й вікно у величезний світ інтернету, у світ створення комп’ютерних зображень, текстів, різноманітних математичних обчислень. Також ви повинні розуміти, що комп’ютер – це не тільки цікава гра, а й необхідний інструмент працівника багатьох професій: наприклад, секретаря, діловода, бібліотекаря, видавця, модельєра, лікаря, продавця, дизайнера тощо. У наш час майже кожна професія потребує володіння комп’ютером.
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого матеріалу.
Гра «так чи ні»
ІІІ. Повторення матеріалу.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані)
IV. Усвідомлення набутих знань.
V. Фізкультхвилинка
Каченята
Раз, два — всі пірнають,
Три, чотири — виринають,
П’ять, шість — на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім — що є сили
Всі до берега поплили,
Дев’ять, десять — обтрусились
І за парти опустились.
VІ. Формування вмінь та навичок
Робота за комп’ютером
1) Інструктаж учителя.
Робота з клавіатурним тренажером RapidTyping.
2) Практична робота за комп’ютерами.
3) Вправи для очей.
СОВЕНЯТА
Сплять маленькі совенята.
Раз! — розкрили оченята.
Подивился навколо,
Потім вгору і додолу.
Оченята — блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будемо працювати!
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Запитання до теми