Тема: Прикметник, як частина мови.

Про матеріал
Мета : Формувати у дітей уявлення про прикметник, як частину мови, дати уявлення про ознаки прикметника, вчити ставити до них питання . Розвивати уяву, мовлення. Виховувати любов до рідного краю.
Перегляд файлу

Конспект уроку з української мови для учнів 3 класу за програмою О.Савченко НУШ.

Мета цього уроку ознайомити учнів з прикметником, частиною мови. Вчити визначити прикметники в тексті. Розвивати творче мислення і мовлення учнів. 

 

Тема: Прикметник, як частина мови.

Мета : Формувати у дітей уявлення про прикметник, як частину мови, дати уявлення про ознаки прикметника, вчити ставити до них питання . Розвивати уяву, мовлення. Виховувати любов до рідного краю.

Обладнання : презентація, картки.

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

1. Емоційне привітання.

Сьогодні в нас знову цікавий урок.

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну збагачення й розвитку мови

Хай всі володіють знаннями чудово.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Вправа « Кубування» (Іменник)

1) Частина мови(Іменник)

2) Значення(предмет)

3) Питання(хто?що?)

4) Приклад (дитина,стіл)

2. Каліграфічна хвилинка

Пп   при  км  ник

ІІ. Повідомлення теми, мети уроку.

  • Сьогодні ми ознайомимося зі словами, які називають ознаки предмета, будемо вчитися ставити до них питання.
  1. Вправа « Очікування».

Зараз хочу почути ваші очікування від цього уроку. На цьому незвичному уроці ми з вами подорожуватимемо країною Граматики.

  1. Повторення девізу уроку.

Думати – швидко

Виконувати – чітко

Писати – каліграфічно

В дорогу час вирушати і про прикметник все згадати

Що призабули – повторити, 

Як слід знання всі закріпити.

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

  1. Вправа «Гранування» Асоціативний кущ.
  • Хто  пам’ятає, що таке прикметник.
  1. Повідомлення довідкового бюро ( вірш про іменник)

В іменника прикметник є,

Який підкреслить щось своє.

Предмет охарактеризує,

І кольорово розмалює

Він наче фарби кольорові

Яскраві, гарні, пречудові.

  1. Відгадайте загадку

Влітку сіренький

Взимку біленький

Довгі вуха має

Швидко в ліс стрибає.

 

  • Які слова допомогли вам відгадати?
  • Це – прикметник.

4.Ознайомлення з правилом в підручнику. (Підручник Кравцова , с.68)

Гра « Відгадай хто? Або що?»

  • Ніжна, лагідна, ласкава, рідна …
  • Теплий, холодний, легенький, морозний…
  • Осінній, жовтий, багряний …

5.Гра «Придумай слова»

- З якою частиною мови завжди вживається прикметник?

- Наведіть приклади прикметників, які вказують на ознаку предмета за кольором, смаком, розміром.

6. Фізкультхвилинка. 

V. Закріплення матеріалу.

1. Гра « Подай сигнал».

Послухайте вірш плесніть у долоні, коли почуєте прикметник.

Яка наша мова

Українська, рідна мова

Мелодійна, світанкова

Ти від сонця йдеш до серця

І дзвениш, як те джерельце

Щира, світла і казкова

Ти багата і барвиста

 І буденна і святкова

Мово наша калинова.

2.Робота з підручником.(с.68)

Виконати впр. 192

Списати виділені слова.

3.Самостійна робота.

Дібрати до кожного іменника прикметник з довідки і запиши

Україна _______

Зима ______

Океан ______

Довідка: глибокий, рідна, холодна.

VI.Рефлексія .

  1. Мікрофон
  • Що нового дізналися на уроці?
  • Що означають прикметники?
  • На які питання відповідають?

VII.Домашнє завдання .

Повторити правило про прикметник , впр.193.

docx
Додано
23 лютого 2023
Переглядів
264
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку