Основиздоров'я. 5клас
Тема: Раціональний розподіл часу. Розпорядок дня школяра. Облаштування робочого місця.
Мета: ознайомити учнів зі значенням розпорядку дня для здоров'я; показати важливість його дотримання та значимість правильної організації робочого місця;навчити правильно розподіляти свій режим дня, дати практичні рекомендації; сприяти вихованню творчості, логічного мислення, бережного ставлення до здоров'я.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Обладнання: комп'ютер, фото свого робочого місця (учнів), таблиця «Розпорядок дня», схеми , картки.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вчитель: - Отже всі ви починаєте день однаково: з фізичної зарядки.
( звучить музика, учні виконують фізичні вправи разом з вчителем )
ІІІ Повідомлення теми і мети уроку
Вчитель: - Берегти своє здоров'я – це значить своє життя по певному розпорядку, по визначеним правилам. Тож здогадайтесь, яку тему ми сьогодні будемо вивчати?
Учні записують тему уроку в зошит.
ІV Робота над новим матеріалом
Вчитель: - А якщо людина з якихось обставин вночі не спить? То вдень у неї увага , працездатність знижується, може боліти голова. Ось чому вночі треба спати.
а після обіду – вона падає.
Підвищення працездатності іде з 16 по 18 годину, а потім знову іде зниження.
https://www.youtube.com/watch?v=ofkbNrPN2zs
Обговорення відео.
І. П. Павлов казав, що ніщо так не полегшує роботу нервових клітин головного мозку, як певний порядок життя. Такий визначений розпорядок дня дуже важливий для людини. Всьому свій час, а інакше робота не буде ладитись.
Робота в зошиті.
« Чарівний сон» (відновлює сили)
Вії опускаються
Очі закриваються
Ми спокійно спочиваєм
Сном чарівним засипаєм
Дихаєм легко
Глибоко, рівно.
Руки наші засипають
Ноги теж відпочивають.
Почивають. Засипають…
Ми спокійно відпочили
А тепер пора вставати
Продуктивно працювати.
На картках записані режимні моменти:
Сон;
Обід;
Зарядка;
Одягнутись;
Вечеря;
Підйом;
Умивання;
Вільний час;
Підготовка домашніх завдань;
Сніданок;
Підготовка до сну;
Прогулянка;
Уроки в школі.
Звичка все робити в один і той самий час допомагає нам зберегти силу, здоров'я уникнути хвороб.
Розглядаємо фотографії робочого місця, які кожен учень зробив вдома
(слайди на комп'ютері)
Вимоги до облаштування робочого місця школяра:
а) окрема кімната, або куток, де ніщо не відволікає увагу від уроків
( телевізор, іграшки тощо);
б) на стіні режим дня, розклад уроків, географічна карта, годинник;
в) на іншій стіні – полиці або кишені для необхідних речей;
г) добре освітлений робочий стіл.
- Чиє робоче місце відповідає всім вимогам?
- Які недоліки в облаштуванні робочого місця ви побачили на інших фотографіях?
6) Робота в зошиті.
- Запишіть коротко вимоги до облаштування робочого місця .
7) Робота з підручником ст.53 стаття « Як знешкодити крадіїв часу »
Вчитель: - Режим – це раціональний розподіл часу. Давайте з'ясуємо, які види діяльності є крадіями часу?
Змарнований час – назад не повернеш. А скільки корисного можна було б зробити?
V. Закріплення матеріалу.
1. Вчитель: - Той, хто планує свій час, досягає успіхів у будь якій справі, якою займається: навчанні, роботі, спорті.
Кожен учень по черзі продовжує фразу: «Значення режиму дня полягає в тому, що…»
(- забезпечує активний стан здоров'я;
- захищає від перевтоми нервову систему;
- сприяє правильному функціюванню внутрішніх органів;
- створює сприятливі умови для фізичного і психічного розвитку.)
2. Робота з картками
На картках написані режимні моменти. Учні повинні вказати час його виконання в режимі дня:
3. Робота з прислів'ями
Вчитель: - Доба має тільки 24 години. Як правильно прожити день залежить тільки від вас. Як ви розумієте прислів'я?
Пізно встав – день пропав.
4. Розв'язуваннякросворду.
1) Її треба виконувати щодня перед умиванням. (Зарядка)
2) Коли Земля обертається навколо неї, то змінюється день і ніч.( Вісь)
3) Він у школі триває 45 хвилин. ( Урок)
4) Її відкриваємо, щоб провітрити кімнату. (Кватирка)
з |
в |
у |
к |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
||
|
|||
VIПідсумки уроку
VII Домашнє завдання
-Опрацюйте параграфи 10 -11.
- Замалюйте свій розпорядок дня на окремому листку.
- Складіть кросворд, зашифрувавши слово «СОН»
Список використаних джерел:
1. Загальна гігієна з основами екології: Підручник / Кондратюк В.А., Сергета В.М., Бойчук Б.Р. та Ін. / За ред. В А. Кондратюка. - Тернопіль: Укрмедкнига, 2003. - 592 с.
2. Продуманий режим дня – шлях до здоров’я. – К., 1989.
3.https://www.youtube.com/watch?v=ofkbNrPN2zs