Тема: Розкрій виробу- органайзер для прикрас.
Мета:
- формування предметних компетентностей:
- формування ключових компетентностей:
Наочність та обладнання: зразки виробів тканини.
Тип уроку: застосування нових знань на практиці.
Методи навчання: бесіда, мозковий штурм, наочні, індивідуальна робота.
Міжпредметні зв’язки: екологія, матеріалознавство.
Завдання уроку: розкроїти виріб - практичне завдання.
Хід заняття:
І. Організаційна частина:
1. Визначення готовності учнів до уроку.
2. Створення психологічної атмосфери уроку:
Є хороший в нас урок –
Трудове навчання.
Лінуватись не дадуть,
Там одні старання.
Все уміють наші руки –
Шити сукні, шити брюки!
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності учнів:
- Яке призначення органайзера?
-Яку тканину використовують для пошиття органайзера?
- Чим можна оздобити органайзер?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів:
Вчитель (перегляд зразку органайзера):
Подобається вам цей органайзер?
Як ви гадаєте знадобляться вам ці знання з цієї теми?
А ви б хотіли навчитися його виготовляти?
Тоді давайте почнемо.
А давайте відгадаєм з вами ребус.
Да, це фабрика і до нас поступив заказ - зробити розкрій органайзера.
Ми звами сьогодні будем кравцями.
ІV. Повідомлення теми, мети i завдання уроку:
Розкрій виробу- органайзер для прикрас (Учні записують у робочий зошит тему уроку).
У нас з вами є дві бригади, які будуть виконувати це завдання.
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Добір матеріалів та інструментів;
Матеріали: можно використовувати старі джинси, плотні ткані (габілен).
Інструменти: ножиці, лекало, крейда.
Для органайзера нам буде потрібно:
1. Основна тканина .
2. Підкладочна.
VІ. Осмислення, узагальнення і систематизація нових знань (практичне завдання):
Інструктаж з ТБ:
Своє робоче місце при розкрою виробу слід організувати в такій послідовності:
1.Всі інструменти повинні лежати в одному місці;
2.Працювати слід в робочому одязі;
3.Роботу слід виконувати лише на поверхні столу;
4.За робочим столом слід сидіти прямо;
5.Світло повинно падати з лівого боку;
6. Ножиці слід передавати лезом до себе;
7.По закінченню роботи слід прибрати своє робоче місце.
У нас з вами є дві бригади, які будуть виконувати це завдання.
Нам потрібно розкроїти всі деталі виробу.
Практичне завдання:
1.Розмічання деталей виробу.
2.Розкроїти деталі виробу- органайзер.
VІІ. Підсумок заняття (рефлексія).
1. Які завдання були визначені сьогодні на уроці?
2. Чи справились ви з цим завданням?
3.Які труднощі виникли у вас під час виконання практичної роботи?
4.Які орієнтовні матеріальні затрати?
(Учениці висловлюють свою думку, після чого учитель робить висновок - узагальнення. Учитель відзначає найкращі роботи, вказує на помилки, які учні допустили під час роботи, та шляхи їх виправлення)
Виставлення оцінок : всі працювали добре, виконали завдання оцінки я кожному оголошу на наступному уроці.
VІІІ. Оголошення домашнього завдання:
Придумати декоративну обробку виробу.