Цей урок допоможе формувати вміння та навики розв'язування вправ на застосування визначеного інтеграла для обчислення площ криволінійних трапецій; сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних і творчих здібностей; виховувати уважність, старанність, кмітливість, взаємодопомогу, творчу активність та інтерес до вивчення математики
1
Тема: Розв’язування вправ на обчислення визначених інтегралів та площ криволінійних трапецій
Мета: формувати вміння та навики розв’язування вправ на застосування визначеного інтеграла для обчислення площ криволінійних трапецій; сприяти формуванню та розвитку інтелектуальних і творчих здібностей; виховувати уважність, старанність, кмітливість, взаємодопомогу, творчу активність та інтерес до вивчення математики
Тип – урок вироблення вмінь та навичок.
Обладнання: проектор, карточки, креслярські інструменти, вислови.
Хід уроку
І. Початок уроку. Оголошення теми і мети уроку
ІІ. Актуалізація знань
Повторити формули первісних
ІІІ. Перевірка домашнього завдання
Перевірити наявність виконаного домашнього завдання та пояснити незрозумілі моменти при виконанні домашнього завдання.
ІV. Вироблення вмінь і навиків
2. Далі робота проводиться в групах №26. 5 (9)- гр.. №26.6(3)
№26,5 (8) – біля дошки
№26,6(6) – біля дошки
Завдання, які були на ЗНО в 2009 – 2010 н.р.
1. Обчисліть інтеграл
2. На рисунку зображено графіки функцій та . Укажіть формулу для обчислення площі зафарбованої фігури.
А |
Б |
В |
Г |
Д |
|
|
|
|
|
Завдання, які пропонуються для підготовки
до ЗНО в 2012 році.
Тренувальний тест 2012
Обчисліть площу фігури, обмеженої графіком функції та віссю ОХ.
Демонстраційний варіант тесту 2012
Обчисліть інтеграл:
З індивідуального комплекту для підготовки
до ЗНО 2012
Річка тече лугом і двічі перетинає шосе, утворюючи криву . Яка площа лугу між шосе та річкою ( у км ), якщо вважати, що лінія шосе збігається з віссю ОХ.
V. Підсумок уроку
VI. Домашнє завдання
Повторити п. 2.19
Розв’язати № 26.6 (2, 5 )
№ 26.11 (1, 5)