Цвітненська філія
КЗ « Красносільськ НВО»
Підготувала
Вчитель початкових класів
Швайка А.Ю.
|
Тема : Наближається зима ( Відкритий урок з образотворчого мистецтва у 2 класі ) Мета: ознайомити учнів з поняттями «хроматичні», «ахроматичні» кольори; навчити збагачувати палітру колірних відтінків; розвивати кольоросприйняття ока, формувати естетичні почуття, смак, уяву та фантазію; ознайомити учнів з новою технологією нетрадиційного малювання; виховувати любов та дбайливе ставлення до природи. Оснащення: Матеріали та інструменти: кольоровий папір (синій), гуаш білого та чорного кольору, пензлі, ємкість з водою, серветки для витирання рук та пензлів, олівець, клей, та сіль. Зоровий ряд: фотографії зимових пейзажів; репродукції картин (О. Саврасов «Зима», «Зимова дорога»; І. Бродський «Зима»). Літературний ряд: Д. Мегелик «Зима ось-ось прилине». Тип уроку: комбінований урок. Хід Уроку
Привітання. Девіз уроку: Світ чудовий кольоровий На папері зображаєм І малюнками своїми Геть усіх навкруг вражаєм. Перевірка готовності учнів до уроку.
1.Повторення теми з попереднього уроку. Які кольори ми вивчили на попередньому уроці? Які з них ми називаємо теплими? Чому? А які — холодними? Які відчуття викликають у вас холодні кольори? Про що нагадують? 3. Мотивація навчальної діяльності Учитель. Сьогодні ми вирушимо у подорож у часі. Ми зазирнемо на кілька місяців уперед. Чи цікаво вам дізнатися, що на нас чекає у грудні чи січні місяці? ЗИМА ОСЬ-ОСЬ ПРИЛИНЕ ( Д. Мегелик ) Пов’яли пишні квіти, Затих осінній сад. Туманом ліг на віти Холодний листопад. Повільно на світанні Бреде він у степах, Де листячком останнім Легкий мороз пропах. В полях затихли луни,Замовкли трактори, А над зеленим руном Розносяться вітри. Зима ось-ось прилине,В снігах засне земля, І пісня хуртовини Над нею загуля. Навстріч вітрам крилатим В долину до ріки Із гірки на санчатах Помчаться малюки. (Д. Мегелик) 4. Викладання нового навчального матеріалу Учитель. Подивіться уважно за вікно. Які кольори ми спостерігаємо?Зараз на вулиці стоїть така різноманітна осіння пора. Ще кружляють різнобарвні листочки, які зірвав вітер. Завдяки листочкам які на деревах та на поверхні землі які кольори ви бачите за вікном? Правильно, теплі. Але мине ще трішки часу — і почне хмуритись небо, підуть холодні дощі, які пообривають останні осінні листочки. Які тоді кольори переважатимуть у природі? Так, холодні. А що ж відбудеться, коли прийде справжня зима? Заплющте оченята, і ми перенесемось у зимовий день, коли на сонці виблискує сніг, а дерева навкруги надягли пухнасті снігові шуби. Чи відчули ви дихання зими? А які кольори навколо? Які кольори ви бачите на фотографії зимового пейзажу? Якою зиму зобразив художник Олексій Кіндратович Саврасов? (Аналізування наочності) Дуже багато білого навкруги. Чи знаєте ви, до якої групи кольорів належить білий колір? Ми з вами уже вивчили основні та похідні кольори, теплі та холодні. А сьогодні ми зустрічаємося з іншими кольорами — хроматичними та ахроматичними. Хроматичні кольори беруть свою назву від слова «хромос» — колір. Тобто такі, які забарвлені, кольорові — це всі кольори спектра та їх сполучення (сині, жовті, оранжеві, червоні, зелені, блакитні, коричневі та інші). А ось ахроматичні кольори — це кольори, які не мають забарвлення, тобто безколірні — білий, сірий, чорний та їх відтінки . Тому ще раз подивімося на роботу художника Олексія Кіндратовича Савра-сова «Зимова дорога» і з’ясуймо, які кольори переважають в його роботі. Так, це ахроматичні кольори. Навчальна вправа Учитель. Поступово додаючи чорної фарби до білої, утворіть відтінки цих ахроматичних кольорів. Фізкультхвилинка Ми берізку посадили ( діти присідають) І водичкою полили ( імітують полив деревця) Ця берізка підростала ( на носочках підтягуються) В небо віти піднімала ( ручки вгору, колишимо) Там до сонця притулила ( долоньки до щічок, нахили голови вправо, вліво.) Потім вниз їх нахилила ( нахих з однією, потім другою рукою) Всих дітей повеселила.( плескаємо в долоньки) 5. Самостійна практична діяльність учнів Наша фізкультхвилинка про берізку була не дарма. Згадайте, які кольори ми бачимо , дивлячись на зимову берізку? Діти описують зимову берізку за малюнком Зображення зимового пейзажу за допомогою ахроматичних кольорів (чорного, білого та їх відтінків) Малюнок зимової берізки ми будемо відтворювати трішки незвичним способом. А допоможе нам у цьому звичайний харчовий продукт. Що це, ви зможете дізнатися, коли відгадаєте загадку. Кришталиночки тверді, Світлі, аж іскряться Народились у воді, А води бояться. ( сіль) Тож у своїй роботі ми застосуємо звичайну сіль і побачимо, що з цього вийде. Поетапний малюнок зимової берізки з нестандартним оформленням
.
6. Актуалізація набутих знань Які кольори ми називаємо ахроматичними? Чому? Які кольори є хроматичними? Які кольори — хроматичні чи ахроматичні — переважають у зимовому пейзажі? А в літньому? 7. Підбиття підсумків уроку 1. Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку, перегляд дитячих робіт, демонстрування кращих). |