Тема уроку: " Порівняння раціональних чисел за координатною прямою"

Про матеріал
Урок математики для 6 класу. Список використаних джерел: Підручник Математика 6 клас ,Ніна Тарасенкова, Ірина Богатирьока та ін., "Оріон" 2023; Посібник :" На допомогу вчителю математики пілотних 6 класів Нової української школи", Ніна Тарасенкова, Ірина Богатирьова, Оксана Коломієць, Зоя Сердюк, Юлія Рудніцька
Перегляд файлу

6 клас

Тема уроку.  Порівняння раціональних чисел за координатною прямою

Мета уроку:

навчальна – формувати в учнів знання, вміння й навички порівнювати раціональні числа за координатною прямою, застосовувати ці знання до розв'язування вправ;

розвиваюча – розвивати в учнів пізнавальний інтерес, логічне мислення, пам'ять, уяву, увагу, здібності самостійної діяльності

виховна – виховувати в учнів культуру математичної мови, культуру математичних записів, позитивне ставлення до навчання, інтерес до математичних  знань і упевненість у своїх силах

Тип уроку: урок засвоєння нових знань

Очікувані результати:

У результаті вивчення теми учні повинні: знати правила порівняння раціональних чисел та порівнювати раціональні числа за координатною прямою; розташовувати раціональні числа на координатній прямій у порядку зростання, спадання.

 

                                 Хід уроку

  1. Організаційний момент.

Готовність учнів до уроку

Доброго дня! Діти, сподіваюсь, що настрій у всіх теж добрий, починаємо працювати. Відкриваємо зошити і напишемо число, класна робота.

 

Мотивація навчальної діяльності.

Я хочу, щоб з цього уроку ви дещо собі взяли, а що саме, ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

   На базарі їх не купиш,

   На дорозі не знайдеш,

   Їх не зважиш на терезах,

   І ціни не підбереш.

     (ЗНАННЯ)

 А щоб досягти цього, вам на уроці потрібно бути спритними. допитливими, кмітливими і  мати гарний настрій.

 Сподіваюсь, що у нас з вами це дуже гарно вийде.

 

 

  1. Перевірка домашнього завдання.

№1061

натуральні

цілі

Цілі від'ємні

Недодатні раціональні

9, 1143

9, 0, -475, 1143,

-96

-475, -96

-8, 0, -4,6  ,-475,

-2,3/4  ,-5,45,   -96 

№1072

Цілі,

Не натуральні

Дробові

Не додатні

натуральні

Раціональні

Не цілі

-3,  -35/7, 

-35/7,  -7/35,   -2,8

1230,    35/7

7/35,  -7/35,  -2,8

 

 

  1. Актуалізація опорних знань

Пригадуємо тему попереднього уроку.

Що таке «координатна пряма»?

                       Усні вправи

  1. Назвіть числа, протилежні до чисел: 15; -3; -38; 0;
  2. Знайдіть модулі чисел: 13; -8; -615;
  3. Поставте знак «>» або «<», щоб запис був правильним: 3,45 і 3,54 – 9,03 і 9,031 – 0,01 і 0,001 – 2/7 і 5/7 – 5/10 і ½
  4. Формулювання теми та мети уроку:

«Порівняння раціональних чисел за координатною прямою»

Сьогодні на уроці ми з вами ознайомимось з правила порівняння раціональних чисел та навчимось порівнювати раціональні числа за координатною прямою; розташовувати раціональні числа на координатній прямій у порядку зростання, спадання.

  1. Формування нових  знань

Відкриваємо підручник на ст.44

 

Виконання усних вправ: №1082, №1083, №1085

 

Фізкультхвилинка

Щоб ми могли і надалі творчо працювати і логічно мислити, проведемо фізкультхвилинка:

 

Якщо ви вважаєте, що вам у житті потрібно вивчати математику,

                        Піднесіть руки вгору

Якщо ви вважаєте, що вам у житті потрібно гарно навчатись,

               То підстрибніть

Якщо ви вважаєте, що вам у житті необхідно вміти розв’язувати задачі,

              То кліпніть очима

Якщо ви вважаєте, що урок математики розвиває логіку вашого мислення,

                       Покрутіть головою вліво, вправо

Якщо, на вашу думку, ви уважні і дисципліновані на уроці

                       Сплесніть руками

Якщо ви вважаєте, що хороша дисципліна на уроці це запорука ваших знань

         Зробіть вдих і видих

 

  1. Закріплення  нових   знань

 

Письмово №1086, №1088, №1091, №1102

Працюємо   усно.

 Яке з чисел, позначених буквами, найбільше? найменше?   Чому?

 Порівняти точки, зображені на прямій

Підсумок уроку.

Експрес-контроль №57

Учні обмінюються роботами для перевірки. Кожне завдання оцінюється в 3 бали.

Загальна кількість балів 9 .

Відповіді до ЕК-57

 Варіант 1. 

  1. В. 2. Г. 3. Б. 

Варіант 2. 

  1. В. 2. Г. 3. Б.

Оцінити себе від 1 до 3 балів за роботу на уроці.

 Я сподіваюсь, що після цього уроку ви дійсно отримали “ЗНАННЯ”, і сподіваюсь, що домашнє завдання ви виконаєте успішно.

 

  Домашнє завдання.

 

Опрацювати §23 пункт 1, вивчити правило. Виконати вправи №1087, №1089, за бажанням №1103

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
21 квітня
Переглядів
135
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку