Тема. Закріплення випадків додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.Розв язування задач на дві дії.

Про матеріал

Повторити і закріпити прийоми усного додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі; розвивати увагу, уяву, математичне мовлення, мислення учнів; виховувати бажання допомагати птахам взимку.

Перегляд файлу

Тема. Закріплення випадків додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.Розв язування задач на дві дії.

Мета. Повторити і закріпити прийоми усного додавання та віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; удосконалювати обчислювальні навички, вміння розв’язувати задачі; розвивати увагу, уяву, математичне мовлення, мислення учнів; виховувати бажання допомагати птахам взимку.

Обладнання: Таблиці усних обчислень, картки для самостійної роботи,картки                для розвитку зорового сприймання, схеми задач.

        

                                                        Хід уроку

I.   Організаційний  момент.

       1. Психологічна хвилинка.

          (притулити свої долоньки до долоньок сусіда по парті)

          Тепло своїх долоньок я друзям віддаю.

          Урок новий, цікавий я з радістю почну.

          А девізом нашого уроку гарне правило візьму:

         «Якщо хочеш багато знати, треба гарно працювати!»

        - Сьогодні у нас незвичайний урок. В казку Математичну ми зробимо крок!

II.  Контроль, корекція і закріплення знань.

    

     В одному царстві жив цар. І було у нього два сини.(слайд  )

     Два брати сидять, читають,

    Числа множать і складають,

    А Іванко спить,гуляє,

     І нічого він не знає.

                     Та ось прийшли чутки в село,

                     Що є десь мудре джерело,

                     Напється з нього чоловік

                     І стане мудрим вже повік.

 Іван за торбу: « Що ж піду, джерельце мудрості знайду!» (слайд )

 

  • Ми теж відправимось разом з Іванком і допоможемо йому знайти
  • джерело мудрості. Шлях буде непростий. Багато буде  перешкод.   Долаючи їх ми :

 

 Повторимо і закріпимо прийоми усного додавання та віднімання     двоцифрових чисел без переходу через десяток; будемо удосконалювати  обчислювальні навички, вміння розв’язувати  задачі; розвиватимемо  зорове сприймання, уяву, увагу, логічне мислення.

   За кожну перемогу будемо отримувати

 

                                          Ключик мудрості

 

 

 

      І ось перша перешкода. (слайд )

 

  1. Усний рахунок.

-Поставте числа в порядку зростання (на картках) (слайд)

                   48,53,55,49,52,50,51,54

                   48,49,50,51,52,53,54,55

-Прочитайте числа від найменшого до найбільшого і навпаки.

-Назвіть число яке складається з 5дес.і 3 од.

-Назвіть кругле число.

-Назвіть сусідів числа 48 і 55.

-Назвіть шосте число. Скільки в ньому дес.і од., всього од.?

-Назвіть число в якому однакова кількість дес.. і од.

-Розкладіть число 49 на розрядні доданки.

    - Переверніть картки і прочитайте в якому напрямку треба йти  Іванкові.

    

                                   ПРАВОРУЧ

                             ( отримують ключик)       (слайд )

Не день,не два,а тиждень брів,аж поки дідуся зустрів.

Вклонивсь:

Дозвольте запитати:

Ви певно знаєте багато.

Говорять десь джерельце є ,

Що з нього розум так і б є.

Мені б туди дістатись,

Щоб розуму набратись.

Дідусь посміхнувся, примруживши очі.

Дати завдання тобі я теж хочу.

-Відгадай скільки мені років. Мені більше, ніж 73, але менше, ніж 75.

 

    2 Каліграфічна хвилинка

                                                            74

                                   (отримують   ключик)

    

3.   Повторення випадків додавання та віднімання двоцифрових чисел.

      І далі дідусь розмову веде.

 Он ліс.Там чудовисько дике живе.

 Воно тебе хлопче, чи вмить розірве

 Чи скаже, де шлях до джерельця того,

 Якщо відгадаєш загадки його.

 Іванко замислився:

 Це небезпечно .Розумний туди б не пішов безперечно.

 Але ж нерозумна голівка моя.

 Тому до чудовиська вирушу я.

 

 

           52+34 =       43 + 4 =     25 +40 =

           87 – 42 =      6 + 73 =    98 – 50 =

                                     ( слайд   )

 

           40 + (26 – 3)=              56 + 31 =

           78 – (5 + 62) =             97 – 45 =

            85 – 20 – 12 =             34 + 5 =

                                 (отримують ключик)

                                         (слайд)

   Довго хлопець хащами брів.

    Та все ж чудовисько дике зустрів.

Ось випий з дороги холодного квасу!

 Чудовисько дике промовило басом.

 Я кухлів на вибір даю тобі три.

 Ти добре подумай! Один з них бери!

  1. Самостійна робота

26+53 =           3 +25 =

52 + 30 =        92 – 40=

69 – 7 =          47 – 5 =

 

               82  79  28  62  42  52

                           Е    П   Ш  Р   Й    И

                              (  отримують ключик)

 

III. Фізкультхвилннка.   ( слайд)

А тепер всі дружно встали.

Будемо робити вправи:

Руки — вгору, руки — вниз.

І легесенько прогнись.

Покрутились, повертілись,

На хвилинку зупинились.

Пострибали, пострибали.

Раз — присіли, другий — встали.

Всі за парти  ми сідаєм,

У мандрівку знов рушаєм.

 

Чудовисько другу загадку дає:

У мене в палаці красуня ще є.

Задачу розв’яжеш-красуня таоя!

Як схибиш-героєм тоді буду я!

 

  (слайд)     Задачі дає подруга чудовиська Баба Яга.

IV. Розвиток математичних знань.

 

1.Розв’язування задач.

 

 

— Літаючи над лісом Баба Яга спостерігала, як звірі приготувались до зими.

 

а)Учні розглядають малюнок до задачі; складають і розв'язують задачу.

б)   Творча робота над задачею

За скороченим записом учні повторюють умову і запитання задачі, розв'язують

 її самостійно       

Їж. - 46 зв.

Вед.— ?, на 23 зв.менше

     Учням пропонується змінити умову задачі так, щоб було "на 23 зв. більше".

 

 в) Розв язати задачу.

Лісник заготовив на зиму для звірів 12 мішків кукурудзи,а пшениці на 5 мішків більше.Скільки всього мішків зерна заготовив лісник?

 

Бесіда про те, як взимку потрібно допомагати звірам і птахам.

                                 ( отримують ключик)

                                          ( слайд )

 Іванко не схибив, красуню знайшов.

 І разом із нею до джерельця пішов.

 І вийшли на острів. Верба там росла.

 А поруч дзюрчало аж три джерела.

 А далі розмову верба повела:

 - Іванку,отруйні тут два джерела.

 

      (потрібно знайти джерельце з цілющою водою)

 

2.Корекційна вправа на розвиток зорового сприймання.

 

    Викладати ключики в такому порядку, як показує вчитель.

-Знайдіть ключик з квадратиком. Переверніть його.

-Яка цифра там написана?

-То яке джерельце цілюще?   ( 2 )

 

Джерельце сказало:

Я й справді цілюще,

Але й без мене ти хлопчина тямущий.

 Так, друже, звичайно,

 Поваги ти вартий.

 Ти теж маєш мудрість.

 Ця казка- не жарти.

                                     (слайди)

  1. Підсумок уроку.

        -    Куди на уроці перенесла нас уява?

  • Які завдання виконували на уроці?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Окускова Ірина Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
11 лютого 2018
Переглядів
866
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку