Конспект уроку «Я досліджую світ» 1 клас
Вчитель: Кузьменко Г.В.
Тема: Зимові розваги.
Мета:
Формування предметних компетентностей:
узагальнити знання дітей про зиму, зимові явища; розширювати знання про зимові розваги; активізувати словник; формувати поняття про необхідність дотримання правил безпеки під час зимових розваг; учити обирати безпечні місця для iгор; розвивати зв’язне мовлення учнів, пам ять, увагу і пізнавальні інтереси дітей;
Формування ключових компетентностей:
комунікативної: формування культури усного мовлення, як засобу вільного спілкування та самовираження; уміння дотримуватись правил поведінки під час роботи в групі; готовність до публічного словесного представлення результату;
вміння вчитися: формування навичок готовності самостійно працювати з новим, доступним за складністю навчальним матеріалом;
соціальної: виховувати старанність, наполегливість;
здоров’язберігаючої: виховання в учнів особистісних якостей, які сприяють збереженню та зміцненню здоров’я;
соціальної: виховувати любов до природи.
Обладнання: інтерактивна дошка, кулька-сніжка, лего, картки пазли, відео - ролик.
Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Дзвоник пролунав веселий,
Дружно всіх він кличе в клас.
І цікаве на уроці
Пропоную я для вас.
Посідаємо тихенько,
Спинки підтягли рівненько,
Один одному всміхнулись
І до мене повернулись.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
Щоб дізнатися яка зараз пора року, вам потрібно поставити цифри у правильній послідовності.
3 |
1 |
4 |
2 |
М |
З |
А |
И |
Хто мені прочитає, яке слово у нас утворилося? (Так, Зима)
Зима - улюблена пора року всіх дітей. А чому, як ви гадаете?
- Ось послухайте вірш.
Із доріжки до доріжки
Полетіли влучно сніжки,
I почався білий бій,
Закрутився у сувій.
Закрутився, покотився,
Під горою зупинився.
Зверху сніг, і знизу сніг,
I ніхто впізнать не міг,
Де чиї стирчали ніжки.
Ой, весела гра у сніжки!
- У яку гру грали діти?
- Чому бій названо «білим»?
Виконання пісні «Морозець»
Робота в парах.
- Закресліть слово СНIГ і прочитайте тему уроку.
CHIГЗИСНІГМОСНІГВІСНГРОЗСНІГВАСHIГГИСНІГ (Зимові розваги)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
- У які ігри грають діти взимку?
Робота над ілюстрацією в підручнику ст.72.
1. Командна гра.
- Пригадайте якомога більше зимових розваг. По черзі називайте розваги, але будьте уважні, не повторюйтесь. Виграє команда, яка закінчить останьою.
Санчата, лижі, ковзани, сніговик , сніжки – це все …? – Зимові розваги.
- Уважно подивіться на малюнок, чи всі розваги ви назвали.
Покажіть голосом та рухами рук:
- Як ми швидко спускаємося з гірки? (Шууух)
- Як під нашими ніжками рипить сніг? (Рип-рип)
- Як вітер шумить у наших вухах? (Шу-у)
- Як стрибаємо від задоволення? (Туп-туп)
Розповідь.
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ НА ЛЬОДУ
Математична фізкультхвилинка. Гра в сніжки.
- Дітки, як ви думаєте, що у мене в руках? (Кулька)
- А на що схожа дана кулька? (На сніжку)
- Підніміть ручки, хто з вас полюбляє грати в сніжки?
- Зараз ми з вами трішки пограємо у сніжки, але в не прості сніжки, а математичні. (Учні стають у коло, чи півкругами).
Правила гри: я називаю приклад і кидаю комусь із вас сніжку. Учень, який отримав сніжку повинен вирішити приклад та сказати відповідь. Потім придумує свій приклад на додавання чи віднімання (посильний учням ) і кидає сніжку наступному гравцю.
Зіграти хочеться мені
З вами, друзі, в «Так чи ні».
Вам питання я поставлю:
Готуйте відповідь свою.
(Так- зелена цеглинка лего , ні – червона цеглинка лего)
Запитання для гри
— Хлопчик на лижах іде кататися у парк. (зелена.)
— Дівчинка на ковзанах катається по тонкій кризі. (червона.)
— Хлопчик стрибає на тонкому льоду. (червона.)
— Діти з’їжджають з гірки на санчатах прямо на дорогу. (червона.)
— Хлопчик і дівчинка ліплять снігову бабу. (зелена.)
— Діти на майданчику катають одне одного на санчатах. (зелена.)
Шапка, шуба, футболка, чобітки.
Пальто, шорти, валянки, шарф.
Чобітки, пальто, рукавиці, босоніжки.
Панама, куртка, штани, чобітки.
Підручник с. 73 ( Бурулька)
Обговорення . Розгляньте малюнок у підручнику (с. 73)
ПАМ'ЯТКА
Будьте уважними, проходячи біля будинків! У зимовий період можливе падіння криги і бурульок з дахів та балконів будинків! Оглядайте акуратно дахи та балкони, під якими вам доведеться пройти, щоб нічого не впало на голову, а краще взагалі не ходити під звісами покрівлі.
На вулиці потрібно йти посередині тротуару, подалі від будинків і в жодному разі не можна заходити в огороджені зони.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Вправа «Безпека». Групова робота. (Слайд – 13)
- В групах складіть пазл та обговоріть : «Чи правильно діти дотримуються правил безпеки взимку?».
І група ІІ група ІІІ група ІV група
2. Робота з віршем. Давайте згадаємо деякі види зимових розваг, вивчивши віршик за допомогою картинок.
Діти винесли із дому
Лижі,санки, ковзани,
І згори летять щодуху,
Обганяючи вітри.
Діти винесли із дому
Лижі санки ковзани
Із гори летять щодуху
Обганяючи вітри
V. Підсумок уроку.
Memод «n'ятu пальців»
Резерв. Для перегляду:
https://www.youtube.com/watch?v=ua3nJRPq5Y0 Свинка Пеппі «Сніг»