5 кл. Технології. Урок № ____
Тема. Значення символів, притаманних видам декоративно-ужиткового мистецтва. Виготовлення закладки для книги, використовуючи малюнки по клітинкам.
Мета:
формування предметних компетентностей:
*проєктно-технологічної: закріплення практичних вмінь здобувачів освіти щодо вибору та втілення ідей, виконання технологічних операцій відповідно до обраного виробу та технології його виготовлення;
формування ключових компетентностей:
*уміння вчитися: формувати вміння шукати, розуміти, аналізувати, висловлювати свою думку про об’єкт виготовлення;
*загальнокультурної: формування національної самосвідомості, загальної культури, дослідницьких і життєзабезпечувальних навичок; залучати до творчості та розвивати здатність здобувачів освіти творчої уяви та формувати особисті смаки щодо мистецьких вподобань, а саме до декоративно-ужиткового мистецтва;
*комунікативної: уміння працювати індивідуально та у групі;
*спілкування рідною мовою: розвиток умінь обговорювати послідовність поетапної роботи виконання виробу;
*математична компетентність: застосовують математичні розрахунки для виконання технологічних завдань (визначення необхідної кількості матеріалів, вартості виробу); використовують вимірювальні пристосування;
*компетентність у цифрових технологіях: уміння використовувати інформаційно-комунікаційні технології для створення пошуку та обробки інформації;
*здоров’язбережувальної: формування здатності застосовувати знання й уміння в реальних життєвих ситуаціях, дотримання санітарно-гігієнічних вимог, правил безпечної праці, організації робочого місця.
Очікувані результати:
*знаннєві: здобувачі освіти добирають необхідний матеріал та інструменти стосовно запланованого виробу; пояснюють будову та принципи дії інструментів; розрізняють, вибирають інструменти та пристосування для обробки конструкційних матеріалів; розуміють необхідність дотримання правил безпечної праці;
*діяльнісні: здобувачі освіти добирають та застосовують методи проєктування для вирішення завдань; дотримуються послідовності виконання проєктної діяльності;
*ціннісні: висловлюють судження щодо вибору форми та оздоблення виробу
Обладнання, матеріали та наочність: комп’ютер, відео додатки
Основні поняття: проект, проектування, моделі-аналоги.
Тип уроку: комбінований.
ХІД УРОКУ
1.Організаційний момент
2.Актуалізація опорних знань. Бесіда
- Якої форми може бути закладка?
- Назвіть матеріали, з яких можливо виготовити закладки для книг?
3. Мотивація навчальної діяльності
Мотиваційні запитання: - Для чого я навчаюся у школі?
- Чому я буду докладати всіх зусиль, щоб досягти мети уроку?
4. Перегляд презентацій про значення символів в українській вишивці, про етапи проектування виробу.
Аналіз обєктів проектування - закладки для книги
5. Практична робота. Виготовлення закладки для книги, використовуючи малюнки по клітинкам.
1. Переглянути відео-презентації та зразки малюнків по клітинкам до теми уроку.
2. Виконати закладку для книги, використовуючи малюнки по клітинкам.
А) вирізати прямокутник з аркуша паперу у клітинку, сторони прямокутника 11 см та 20 см
б) скласти папір, щоб ширина закладки була 5 см (5 см + 5 см + 1 см – згин паперу, щоб заклеїти)
В) намалювати по клітинкам будь-яке зображення для оздоблення виробу
А) Вступний інструктаж. Бесіда.
- Що слід розуміти під бережливим ставленням до інструментів та матеріалів?
- Що слід зробити в разі несправності інструментів?
Послідовність виконання роботи
Б) Самостійне виконання практичної роботи.
- Підготувати робоче місце до виконання завдання.
- Вибрати виріб, проаналізувати прийоми виготовлення деталей виробу.
- Виконати ескіз виробу.
- Здійснити контроль якості.
В) Поточний інструктаж.
Контроль під час виконання практичної роботи.
- Контроль дотримання правил безпечної праці;
- Надання психологічної підтримки учням, які мають складності під час роботи.
Г) Заключний інструктаж.
- Аналіз допущених під час роботи помилок.
- Аналіз виконаних робіт.
6. Підбиття підсумків уроку. Рефлексія.
Прийом «Закінчи речення»
Тепер я вмію… Я виготовив(ла)… Я прорахував(ла)…
На цьому уроці мені вдалося… На уроці я не зміг(змогла)…
Після уроку я замислився(лась) про…
7. Домашнє завдання. Виконати закладку.
8. Прибирання робочого місця.
Додаток. Джерела інформації:
https://www.youtube.com/watch?v=FArC-0AWbOk&authuser=0 етапи проектування
https://www.youtube.com/watch?v=TaapzgvgKOg&authuser=0 знаки символи та орнаменти
https://www.youtube.com/watch?v=PCu9Tnfr9Fw&authuser=0 відео малюнок по клітинкам
https://www.youtube.com/watch?v=XN7L4YvwNBc&authuser=0 техніка безпеки (ножиці)
https://www.youtube.com/watch?v=qWPw0h4KPLQ&authuser=0 Гімнастика для очей
https://www.youtube.com/watch?v=8L3W_2IfcVc&authuser=0 Фізкультура/ руханка
Додаток. Малюнки по клітинкам.