Математика
2 клас
Тема: Натуральні числа та нуль. Дії з натуральними числами.
Порядок дій у виразах з дужками
Мета: ознайомити дітей з поняттям «числовий вираз» та порядком дій у виразах з дужками;
розширювати і закріплювати знання учнів про натуральні числа та число нуль, нумерацію чисел першої сотні; вміння перетворювати іменовані числа, пов’язані з одиницями довжини;
розвивати логічне мислення шляхом розв’язання алгебраїчних задач, зорову пам'ять, увагу, математичне мовлення, вміння обґрунтовано доводити думки, спостережливість, пізнавальну активність;
виховувати вміння співпрацювати, бути активним учасником колективного процесу пізнання.
Обладнання: казкові герої, ТЗН, плакат, маркери, картки для гри «Знайди свою пару».
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І.Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок.
Зараз сядуть лиш дівчатка,
А за ними і хлоп’ятка –
Рівно й гарно.
Щоб урок пройшов немарно
Треба працювати старанно,
Дружно руки підіймати,
Чітку відповідь давати.
Час даремно не втрачати.
Посміхніться всі до мене
З гарним настроєм почнемо!
Емоційне налаштування:
- Що ви чекаєте від сьогоднішнього уроку? (Цікавих завдань, нових знань)
- Чи любите ви розкривати таємниці?
Отож сьогодні на уроці ми розкриємо ще одну таємницю королеви Математики, яких у неї для нас приховано ще дуже багато.
ІІ. Мотиваціянавчальної діяльності
1.Вправа «Асоціативний кущ»
2.Слухання повідомлення Знайка (аудіозапис)
3.Бесіда за змістом прослуханого
ІІІ. Оголошення теми уроку
(Діти читають тему уроку в зошиті (зош. 2 с.5): Натуральні числа та нуль. Дії з натуральними числами. Порядок дій у виразах з дужками)
ІV. Актуалізація та корекція опорних знань, умінь та навичок
1)Завдання 2.
Запиши всі двоцифрові натуральні числа, у яких перша цифра на 5 більша, ніж друга. Обведи кружечком найбільше натуральне число, а прямокутником – найменше.
50, 61, 72, 83, 94.
2)Завдання 3.
Познач на числовому промені натуральні числа, що стоять ліворуч від найменшого двоцифрового натурального числа.
Діти позначають числа на числовому промені.
3)Завдання 4
У книзі пронумеровані сторінки з першої по дванадцяту. Скільки натуральних чисел використано для нумерації сторінок?(12)
4)Завдання 5
Пригадай співвідношення між одиницями вимірювання довжини. Подай у менших одиницях вимірювання за зразком.
1дм=10 см
3дм 5см =30 см + 5 см = 35см
1см=…мм 1дм=…см 1м=…см
Діти виконують завдання у зошиті.
4дм 6 см=46см 8дм 1см = 81 см
V. Фізкультхвилинка (Пісня про математику.)
VI. Вивчення нового матеріалу
1. Ознайомлення з новим матеріалом. Хвилинка Знайка
1) Слухання аудіозапису (2.6)
2) Робота з теоретичним матеріалом
2)Тренувальна вправа.
- Погляньте, знову наш допитливий друг Питайлик хоче переконатися чи всі зрозуміли, як розв’язувати вирази з дужками та без них. Він пропонує нам ще одне своє завдання.
Завдання 8
Виконай завдання Питайлика. Познач порядок дій. Розв’яжи приклади.
1 2 5 – 3 – 2 = |
1 2 10 – 5 + 1 = |
2 1 5 – (3 – 2)= |
2 1 10 – (5 + 1) = |
3)Вправа «Фотоапарат»
(Перегляд презентації таблиць додавання і віднімання числа 3 в межах 10 та з переходом через десяток)
4) Гра «Гарячий м’яч»
Вчитель кидає дітям м’яч і називає приклад на додавання і віднімання числа 3 у межах 10 та 20. Діти повинні швидко дати відповідь і повернути м’яч вчителю.
VII. Удосконалення набутих знань і навичок.
1.Робота з правилом в рамочці (с.7)
- слухання аудіозапису і слідкування у зошиті;
- читання правила колективно;
- відтворення правила з пам’яті.
2. Робота над задачею.
Бегемот Тоша з’їв 68 порцій морозива, а тістечок – на n штук більше.Скільки тістечок з’їв бегемот Тоша?
- Прочитайте задачу. Маркером виділіть дані, а олівцем підкресліть шукане.
- Якого виду ця задача? Доведіть. ( Алгебраїчна задача на збільшення числа на кілька одиниць, тому що умова має підказку на n штук більше)
- Якою дією будемо розв’язувати задачу?(Дією додавання)
М.- 68 п.
Т.- ?шт., на n шт. >
68 + n(т.)
Відповідь: 68 + n тістечок з’їв бегемот Тоша.
*Укажи для алгебраїчної задачі, яким може бути значення n, якщо відома сума 68+n
68+n |
69 |
78 |
99 |
n |
1 |
10 |
31 |
3.Гра «Знайди свою пару»
- Кнопочка хоче знати, які ще види задач ви знаєте? Адже ці знання нам потрібні будуть для «перегонів чемпіонів». Давайте пограємо у гру і перевіримо свої знання.
(У одних дітей на партах картки з назвами видів задач, у інших – задачі та короткі записи до задач. )
VII. Фізкульхвилинка. Пісня «Маг» (відео).
VIII. Тренувальні вправи. Геометричний матеріал.
Допоможи Кнопочці накреслити відрізок DC, який дорівнює різниці довжин поданих відрізків. Познач отриманий відрізок і запиши його довжину.
4см – 2см = 2см ( довжина DC)
ІХ. Контроль та самоконтроль знань, умінь і навичок
1.Сторінка Чемпіонів.Розв’язування задач за 4 хвилини
Діти розв’язують задачі за 4 хвилини.
Задача |
Вид задачі |
Розв’язання |
||||||||||||||||||||||||||||||
У сквері 9 беріз, а кленів – на 5 дерев більше. Скільки кленів у сквері? |
Задача на збільшення числа на кілька одиниць. |
Беріз – 9 д. Кленів - ? д, на 5 д.>
|
||||||||||||||||||||||||||||||
На полиці 8 маленьких книг і 7 великих. Скільки всього книг на полиці? |
Задача на знаходження суми. |
Маленьких – 8 кн. ? кн.. Великих – 7 кн.
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Учні зібрали з конструктора 12 літаків і d автомобілів. На скільки більше літаків ніж автомобілів, зібрали учні? |
Задача на різницеве порівняння
|
Літаків – 12 шт. Автомобілів - d шт. на?
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Мама спекла 18 пиріжків. Діти з’їли 9 пиріжків. Скільки пиріжків залишилось? |
Задача на знаходження остачі. |
Спекла – 18 п. З’їли – 9 п. Залишилось - ? п
|
- Молодці! Ви справились з усіма завданнями королеви Математики. А хто став чемпіоном, ми дізнаємось на наступному уроці.
X. Рефлексія
1.Бесіда
ХІ. Домашнє завдання
Зошит для домашніх завдань 2 – с.2.