Тема заняття: Тематична контрольна робота з розділу «Бази даних».
Мета:
Освітня: перевірити рівень засвоєння студентами знань з розділу «Бази даних».
Розвиваюча: розвивати навички самоконтролю, логічне мислення, пам’ять, вміння планувати свою діяльність, розподіляти час, розвивати пізнавальну активність.
Виховна: виховувати інформаційно-освічену особистість, академічну доброчесність.
Тип заняття: контролю знань, вмінь.
Епіграф
Недостатньо тільки отримати знання;
їх треба застосувати.
Недостатньо тільки бажати; треба діяти.
Йоганн Вольфганг фон Гете,
німецький філософ і письменник.
ПЛАН ЗАНЯТТЯ
І. Організаційний етап.
ІІ. Повідомлення теми, мети, девізу заняття.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
ІV. Перевірка знань, вмінь студентів.
V. Підсумки заняття. Рефлексія.
Хід уроку
I. Організаційний етап.
Вітання, перевірка готовності студентів до заняття. Відмітка відсутніх.
II. Повідомлення теми, мети, девізу заняття.
Оголошення теми, мети заняття. Оголошення девізу заняття. Пояснення Порядку виконання контрольної роботи.
III. Актуалізація опорних знань.
Фронтальне опитування.
1. Які є моделі даних у базах даних?
2. Які є зв'язки у базах даних?
3. Яке призначення ключа у базі даних?
4. Які є об'єкти бази даних Microsoft Access?
ІV. Перевірка знань, вмінь студентів.
1. Закінчи речення або встав пропущенні поняття. (0,5 балів за вірне слово)
2. Оберіть правильну відповідь (1 бал за вірну відповідь).
1. Ви створюєте таблицю у базі даних. Який тип даних ви встановите до поля "Заробітна платня"?
2. Вкажіть, що не є об'єктами бази даних.
3. Поняття ключового поля застосоване до:
4. Форма –
5. Який об'єкт бази даних потрібно обрати для виведення відмінників по всім предметам?
3. Встанови відповідність. (Відповіді подай у вигляді 1-а,б, 2-е) (1 бал за вірну відповідь).
1. Один до одного. |
|
А. Номерний знак автомобіля. |
2. Один до багатьох. |
|
Б. Студенти групи. |
3. Багато до одного. |
|
В. Відвідування студентом гуртків по футболу і волейболу. |
|
|
Г. Мешканці будинку. |
|
|
Д. Паспорт громадянина України. |
|
|
Е. Відвідувачі секції плавання. |
4. Самостійно створити базу даних «Автошкола». Передбачити дві таблиці по 4-5 полів та 6-7 записів у таблицях. Створити форму. Створити запит. (Завдання на 12 балів, враховувати повноту та якість виконаного завдання).
VІ. Підсумки заняття. Рефлексія.
Здаємо роботи. Надсилаємо на перевірку. Відповіді на запитння.
Рефлексія.
Якої складності була для вас сьогоднішня робота? (Піднімання рук)
Як ви оцінюєте написання вами роботи? (Піднімання рук)
Сьогоднішнє заняття я б хотіла закінчити словами давнього мислителя та філософа Китаю, Конфуція «Навчання без міркування –даремне, міркування без навчання - небезпечне». До побачення.