Тематичний залік № 1 на тему «Інформація, інформаційні процеси та системи. Апаратне забезпечення інформаційних систем»

Про матеріал
Навчальна мета: Перевірити засвоєння основних понять з теми Розвивальна мета: Формування логічно і коротко обґрунтовувати свої думки Виховна мета: Формування наукового світогляду
Перегляд файлу

Урок 5

 

Тема: Тематичний залік № 1 на тему «Інформація, інформаційні процеси та системи. Апаратне забезпечення інформаційних систем»

 

Навчальна мета: Перевірити засвоєння основних понять з теми

 

Розвивальна мета: Формування логічно і коротко обґрунтовувати свої думки

 

Виховна мета: Формування наукового світогляду

 

Тип уроку: Контрольно-узагальнюючий урок.

 

Структура уроку

  1. Організаційний момент
  2. Визначення мети та актуальності теми                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
  3. Тематичний залік
  4. Підсумок уроку
  5. Домашнє завдання

 

Хід уроку

 

І. Організаційний момент

 

Доброго ранку, діти! Підготуйтесь до уроку. Черговий, хто сьогодні відсутній в класі?

Сьогодні ми з вами напишемо Тематичний залік № 1 на тему «Інформація, інформаційні процеси та системи. Апаратне забезпечення інформаційних систем»

 

II. Визначення мети та актуальності теми

 

Метою сьогоднішнього уроку є перевірка засвоєння навчального матеріалу учнями.

 

III. Написання тестової роботи № 1, 2 або усне опитування

 

Варіант 1

 

1 рівень( 3 бали, по 0,5 балів кожне завдання)

1. Процесор - це:

  1. Пристрій для виводу інформації на папір
  2. Пристрій обробки інформації
  3. Пристрій для читання інформації з магнітного диска

2. CD-ROM - це:

  1. Пристрій читання інформації з компакт-диска
  2. Пристрій для запису інформації на магнітний диск
  3. Пристрій для довготривалого зберігання інформації

3. Сканер - це:

  1. Багатосередовий комп’ютер
  2. Системна магістраль передачі даних
  3. Пристрій ввода зображення з листа в комп’ютер

4. Клавіатура - це:

  1. Пристрій обробки інформації   
  2. Пристрій для вводу інформації
  3. Пристрій для зберігання інформації

5. За допомогою якого з пристроїв можна вивести інформацію?

  1. Сканер   
  2. Процесор
  3. Дисковод

6. Що слугує для довготривалого зберігання інформації?

  1. Оперативна пам'ять   
  2. Зовнішня пам'ять
  3. Процесор

2 рівень (3 бали, по 1,5 балів за кожне завдання)

7. Який пристрій ПК моделює мислення людини?

  1. Оперативна пам'ять   
  2. Процесор
  3. Монітор

8.   Характеристиками оперативної пам'яті є:

  1. Об’єм, швидкість зчитування, тактова частота
  2. Адресний простір, тактова частота, об'єм
  3. Об'єм, час доступу

3 рівень (6 балів, по 2 балів за кожне завдання)

9. Системний блок – це…

10. Процесор – це…

11. Мережива карта – це…

 

Варіант 2

 

1 рівень( 3 бали, по 0,5 балів кожне завдання)

1. Пристроями вводу інформації являються:

      а. принтер,     е. сканер

      б. дисплей,      є. принтер

      в. клавіатура,      ж. модем

      г. миша,       з. мікрофон

      д. світлове перо,     і. навушники

2. Пристроями  виводу інформації являються:

      а. принтер,     е. сканер

      б. дисплей,      є. принтер

      в. клавіатура,      ж. модем

      г. миша,       з. мікрофон

      д. світлове перо,     і. навушники

3. Комп’ютер можливо запустити без:

      а. процесора;

      б. внутрішньої памяті;

      в. принтера;

      г. дискової памяті.

4. Принтер - це:

  1. Пристрій для виводу інформації на папір
  2. Пристрій для довготривалого зберігання інформації
  3. Пристрій для запису інформації на магнітний диск 

5. Монітор - це:

  1. Пристрій обробки інформації   
  2. Пристрій для вводу інформації
  3. Пристрій для виводу інформації

6. В базову конфігурацію ПК входять:

  1.    миша, монітор, клавіатура, системний блок
  2.   системний блок, дисплей, клавіатура, принтер
  3.    дисплей, системний блок, клавіатура

2 рівень (3 бали, по 1,5 балів за кожне завдання)

7. В системному блоці комп’ютера знаходяться:

  1.    процесор, внутрішня пам'ять, СD-ROM, контроллери зовнішніх пристроїв, блок живлення…
  2.   процесор, внутрішня пам'ять, дисковод, сканер, блок живлення…
  3.    процесор, внутрішня пам'ять, контроллери зовнішніх пристроїв, блок живлення, дисплей…

8. Важливими характеристиками процесора являються:

  1. тактова частота, об’єм памяті, швидкість передачі даних
  2. розрядність, адресний простір, швидкість передачі даних
  3. тактова частота, розрядність, адресний простір

3 рівень (6 балів, по 2 балів за кожне завдання)

9.   Материнська плата – це…

10. Оперативна пам'ять - це…

11. Жорсткий диск – це…

 

Або усне опитування за контрольними питаннями

Додаток 1

Практичні завдання

 

Перекласти з десяткової системи числення в двійкову: 19, 102, 109, 17, 31, 24, 35.

Перекласти з двійкової системи числення в десяткову: 11010102, 11010102, 0101010102, 1100110012.

 

IV. Підсумок уроку

 

  1. Домашнє завдання

Повторити матеріал


Контрольні питання до тематичного заліку з теми

«Інформація, інформаційні процеси та системи.

Апаратне забезпечення інформаційних систем»

 

  1.               Що таке комп'ютер?
  2.               Що таке інформатика?
  3.               Що таке інформація?
  4.               Що таке повідомлення?
  5.               Що таке носій інформації?
  6.               Що таке кодування?
  7.               Що таке система числення?
  8.               Які системи ви знаєте?
  9.               Яка різниця між шумом та інформацією?
  10.          Що таке шум?
  11.          Які властивості інформації ви знаєте?
  12.          Які інформаційні процеси ви знаєте?
  13.          Які форми подачі інформації ви знаєте?
  14.          Які одиниці вимірювання інформації ви знаєте?
  15.          Що таке біт? Байт?
  16.          Інформаційна система – це….
  17.          Процесор ПК – це…
  18.          Пам'ять ПК – це….
  19.          Які види пам’яті ви знаєте?
  20.          Апаратне забезпечення – це….
  21.          Охарактеризуйте кожен з видів пам’яті
  22.          Які види принтерів та пристроїв введення/виведення?
  23.          Що таке «базова конфігурація ПК»?
  24.          Чим відрізняються оптико-механічні і оптичні миші?
  25.          Які пристрої входять до складу системного блоку?
  26.          Які види принтерів ви знаєте? Охарактеризуйте кожен з них
  27.          Які порти є в ПК? Охарактеризуйте кожен з них
  28.          Яка різниця між CD-R і CD-RW?
  29.          Наведіть правила безпеки при роботі з ПК
  30.          Як правильно тримати руки при друці на клавіатурі?

 

+ Практичні завдання (У ВЧИТЕЛЯ)

 

doc
Додав(-ла)
Новіков Максим
Додано
17 квітня 2020
Переглядів
414
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку