Урок 5
Тема: Тематичний залік 1 на тему: «Моделювання. Основи алгоритмізації».
Навчальна мета: Продемонструвати вміння оперувати теоретичним матеріалом з теми «Моделювання. Основи алгоритмізації»
Розвивальна мета: Розвивати координацію рухів, зорову пам’ять, вміння працювати на публіку, ораторські здібності
Виховна мета: Виховувати зосередженість, вміння пояснювати та узагальнювати.
Тип уроку: Урок перевірки знань і вмінь
Структура уроку
Хід уроку
І. Організаційний момент
II. Етап орієнтації
Мета сьогоднішнього уроку перевірити знання з теми «Моделювання. Основи алгоритмізації»
III. Етап проектування
Тематичний залік
ІV. Етап навчальної діяльності
Завдання
Чітко та лаконічно відповідати на поставлені запитання з теми, орієнтуватися в теорії та практиці
VI. Контрольно-оцінювальний етап
Вчитель виставляє оцінку за володіння теоретичним матеріалом з теми
VII.Домашнє завдання
Повторити конспект, створити тестові завдання на тему «Моделювання. Основи алгоритмізації»
Варіант 1
А)
В)
Б)
Б)
В)
Варіант 2
А)
В)
А)
Б)
А)
Варіант 1
А) зрозуміле і точне розпорядження на виконання послідовності дій, направлених на досягнення визначеної мети
Б) точне розпорядження на виконання дій, направлених на досягнення визначеної мети
В) зрозуміле розпорядження на виконання дій для досягнення визначеної мети
А) постановка задачі; побудова математичної моделі; опис алгоритму мовою програмування; тестування та налагоджування програм; експлуатація програми.
Б) розробка алгоритму, побудова математичної моделі; опис алгоритму мовою програмування; тестування та налагоджування програм; експлуатація програми;
В) постановка задачі; побудова математичної моделі; розробка алгоритму;опис алгоритму мовою програмування; тестування та налагоджування програм; експлуатація програми.
А) системою, компютерною моделлю та програмою у комп’ютері
Б) системою, математичною моделлю та програмою у комп’ютері
В) системою, інформаційною моделлю та програмою у комп’ютері
А) на основі побудованої математичної моделі розробити алгоритм
Б) з'ясувати, що дано і що треба знайти, розробити алгоритм
В) на основі побудованої математичної моделі розробити програму
5. Властивість алгоритму, який повинен бути однозначно витлумачений називається:
А) Результативність Б) Дискретність В) Визначеність
Варіант 2
А) словесний, схеми, блок-схеми, алгоритмічна мова, мова програмування
Б) словесний, усний, схеми, алгоритмічна мова, мова програмування
В) малюнки, схеми, блок-схеми, алгоритмічна мова, мова програмування
А) Детермінованість Б) Скінченість В) Масовість
А) на основі побудованої математичної моделі розробити алгоритм
Б) з'ясувати, що дано і що треба знайти, розробити алгоритм
В) на основі побудованої математичної моделі розробити програму
А) Результативність Б) Дискретність В) Масовість
5. Інформаційна модель — це:
А)матеріальний або віртуальний об'єкт, який використовується замість об'єкта-оригіналу чи явища (процесу) при його дослідженні
Б) віртуальний об'єкт, який використовується замість об'єкта-оригіналу чи явища
В) матеріальний об'єкт, який використовується замість об'єкта-оригіналу при його дослідженні
Рівень А
Оберіть правильну відповідь
а) програми, призначені для розв’язання різноманітних проблем в конкретній предметній галузі.
б) матеріальний або віртуальний об'єкт, який використовується замість об'єкта-оригіналу чи явища (процесу) при його дослідженні й зберігає інформацію про деякі важливі для даного дослідження типові риси й властивості оригіналу.
в) зрозуміле і точне розпорядження виконавцю виконати послідовність дій, направлених на досягнення визначеної мети або на розв'язання поставленого завдання.
2. Які з названих властивостей є властивостями алгоритму?
а) зрозумілість, масовість, однозначність, скінченість;
б) результативність, дискретність;
в) цінність, актуальність повнота.
3. Яке позначення має структура алгоритму розвилка?
а) ромб;
б) квадратом;
в) овалом.
Рівень Б
Дайте відповідь на запитання
4. Які ви знаєте позначення в алгоритмічній мові (намалюйте та підпишіть їх, напишіть яку функцію вони виконують)?
5. Які ви знаєте етапи розв’язування прикладної задачі з використанням
ЕОМ?
Рівень В
Творче завдання
6. Скласти алгоритм обчислення функції
Скласти алгоритм обчислення функції
Рішення.
Контрольні питання до тематичного заліку з теми
«Моделювання. Основи алгоритмізації»
+ ПРАКТИЧНЕ ЗАВДАННЯ (У ВЧИТЕЛЯ)