Охорона праці
Тестування з теми «Перша долікарська допомога потерпілим при нещасних випадках»
1 До якого типу відноситься неглибокі поранення:
2 Які медичні заходи використовують для зупинки кровотечі:
3. Вкажіть послідовність дій при наданні першої долікарської допомоги:
1) вивести потерпілого з оточення, де стався нещасний випадок;
надати потерпілому найбільш зручне положення; визначити вид травми; визначити загальний стан потерпілого та розпочати проведення необхідних заходів; одночасно з наданням допомоги необхідно викликати швидку допомогу; повідомити керівників установи.
2) надати потерпілому найбільш зручного положення; визначити вид травми; розпочати проведення необхідних заходів; вивести потерпілого з оточення, де стався нещасний випадок; необхідно викликати швидку допомогу.
3) визначити загальний стан потерпілого; вивести потерпілого з оточення, де стався нещасний випадок; розпочати проведення необхідних заходів; повідомити керівників установи; викликати швидку допомогу.
4. Вкажіть послідовність дій щодо способу штучного дихання:
1) покласти потерпілого на спину на горизонтальну поверхню; відвести голову потерпілого максимально назад; звільнити потерпілого від одягу, розв’язати краватку, розтягнути комір сорочки тощо.
2) звільнити потерпілого від одягу, розв’язати краватку, розстібнути комір сорочки; покласти потерпілого на спину на горизонтальну поверхню; відвести голову потерпілого максимально назад; пальцями видалити з порожнини рота.
3) покласти потерпілого на спину на горизонтальну поверхню; відвести голову потерпілого максимально назад; звільнити потерпілого від одягу, розв’язати краватку, розстібнути комір сорочки; пальцями видалити з порожнини рота кров, слизь тощо
5. При зовнішньому масажу серця кількість натискань дорівнює:
1) 40-50 разів на хвилину;
2) 50-60 разів на хвилину;
3) 60 разів на хвилину.
6. Послідовність проведення непрямого масажу серця:
1) треба знайти розпізнавальну точку (мечевидний відросток грудини); стати з лівого боку від потерпілого; покласти долоню однієї руки на нижню третину грудини, а поверх – долоню другої руки, ритмічними рухами треба натиснути грудину з частиною 60 разів на хвилину, щоб грудина зміщувалась в глибину на 4-5 см; проводити масаж серця паралельно зі штучним диханням, для чого після 2-3 штучних вдихів роблять 15 стискань грудної клітки.
2) стати з лівого боку від потерпілого; покласти долоню однієї руки на нижню третину грудини, а поверх – долоню другої руки, ритмічними рухами треба натиснути грудину з частиною 40 разів на хвилину, щоб грудина зміщувалась в глибину на 2-3 см; проводити масаж серця паралельно зі штучним диханням, для чого після 2-3 штучних вдихів роблять 25 стискань грудної клітки.
3) стати з правого боку від потерпілого; покласти долоню однієї руки на нижню третину грудини, а поверх – долоню другої руки, ритмічними рухами треба натиснути грудину з частиною 30 разів на хвилину, щоб грудина зміщувалась в глибину на 3-4 см; проводити масаж серця паралельно зі штучним диханням, для чого після 4-5 штучних вдихів роблять 10 стискань грудної клітки.
7. При штучному диханні кількість вдувань потерпілому дорівнює:
1) 10-15 разів на хвилину;
2) 15-20 разів на хвилину;
3) 20-25 разів на хвилину.
8.При переломах ребер на грудну клітину потрібно накласти
1) тугу кругову пов’язку.
2) шину
3) прибинтувати руку до грудної клітини
9. Які місцеві чинники сприяють виникненню відмороження?
1) підвищена вологість.
2) обмеження рухів.
3) тісне взуття.
10. Утворення пухирів на шкірі характерне для опіків…
1) ІІ ступеню.
2) І ступеню
3) ІІІ ступеню