Хворого вкусила бджола в праве плече і він звернувся до медсестри зі скаргами на набряк обличчя та свербіння в місці укусу. Яку невідкладну допомогу треба
надати хворому?
Накласти пов'язку з фурациліном
У пацієнтки після вживання полуниць виник набряк обличчя, особливо набряклими є губи і ніс. Потім з'явилися ядуха, гавкаючий кашель. Дихання утруднене, захриплість голосу. Який стан розвинувся у пацієнтки?
У пацієнта 50-ти років через годину після вживання в їжу полуниць, виникла слабкість, свербіж шкіри, з'явився однотипний еритематозно-пухирцевий висип на шкірі тулуба і кінцівок. Який стан розвинувся у пацієнта?
Під час внутрішньовенного введення ліків у хворого з'явились ознаки анафілактичного шоку. Надання допомоги необхідно розпочати з:
У хворого після ін'єкції антибіотика виник анафілактичний шок. Що слід
використати при наданні невідкладної допомоги?
Який з перерахованих препаратів має найвищу ймовірність викликати алергічну реакцію
Причиною анафілактичного шоку є:
Студент після вживання полуниці, відчув раптово інтенсивне свербіння в
ділянці спини і стегон. При огляді виявлено на гіперемійованому фоні
висипання у вигляді міхурців. АТ-120/80 мм.рт.ст, пульс - 82уд./хв. Яке
захворювання розвинулось?
Вкажіть основну групу ліків для лікування алергічних захворювань:
До медичної сестри звернувся пацієнт, у якого після вживання цитрусових
з’явився сильний свербіж та почервоніння шкіри, уртикарний висип. Яка
основна проблема у цього пацієнта?
Пацієнт з приводу пневмонії призначений антибіотик - цефазолін. Раптово після першої ін’єкції у пацієнта з’явилось відчуття жару, потім став блідим, утруднення дихання; пульс ниткоподібний. АТ - 85/60 мм рт.ст. Яке
ускладнення виникло у пацієнта:
До Вас звернувся хворий В., 30 років.
Після вживання великої кількості цитрусових у хворого виник щільний набряк на обличчі, губах, без свербіння, головний біль, “гавкаючий” кашель. Об’єктивно: температура тіла – 37,2oC , пульс – 76/хв., АТ – 120/70 мм рт.ст. Для якого захворювання характерні вказані симптоми?
В терапевтичне відділення госпіталізована хвора вагітна К. 29 років, в якої на запах фарби раптом з`явилась ядуха, під час аускультації легень виявилось ослаблене везикулярне дихання, на фоні якого вислуховується велика кількість сухих свистячих хрипів. Який стан розвивається у пацієнтки?
Як називається метод визначення ступеня обструкції в домашніх умовах при бронхіальній астмі?
У пацієнтки К., 27 років напад бронхіальної астми триває вже протягом доби і не купірується еуфіліном і сальбутамолом, які раніше були ефективними. Яке найбільш вірогідне ускладнення розвинулось у пацієнтки?
До швидкої допомоги звернувся чоловік 35 років, у якого впродовж 12 років при контакті з квітковим пилком розвивалася ядуха. При зверненні: дихання зі свистячими хрипами на вдиху та видиху за участю додаткових м’язів, АТ 130/85 мм рт.ст., пульс 110/хв., частота дихання 30 за 1хв., при аускультації з обох боків – “німа легеня”. Введення яких медикаментозних препаратів доцільне в даній ситуації?
У хворого діагностовано астматичний статус. Який препарат необхідно підготувати в першу чергу?
До алергічної реакції негайного типу відноситься:
У приймальне відділення поступив пацієнт з алергічною реакцією на укус бджоли. У нього затруднене дихання, чути свистячі хрипи, спостерігається набряк обличчя. Медична сестра підготувала препарати для невідкладної допомоги. Який із препаратів слід ввести пацієнтові в першу чергу?
При розвитку анафілактичного шоку першочерговим препаратом для невідкладної терапії буде:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома