Фельдшера викликали в цех з приводу нещасного випадку. Зі слів робітників виявлено, що їх товариш крикнув, впав, почалися судоми. До моменту приходу фельдшера судоми припинились. При огляді: видно, затиснутий в руці оголений електричний провід, що звисає зі станка. Свідомість відсутня. Шкіра бліда. Зіниці на світло не реагують.
Першочерговість дій :
Вас викликали до пацієнта з виразковою хворобою шлунка, у якого виникло блювання „кавовою гущею”. З чого Ви почнете надання допомоги?
Вашу фельдшерську бригаду зупинили на місці автотранспортної аварії. У потерпілого 35 років відкритий перелом правого стегна, артеріальна кровотеча. З чого необхідно почати надання допомоги?
У жінки опік окропом передньої поверхні грудей, живота та ніг. Скарги на сильний біль. Шкіра гіперемована, набрякла. Яке сестринське втручання є доцільним на догоспітальному етапі?
До Вас звернувся сусід, який скаржиться на переймоподібний біль в животі, нудоту, блювання, затримку газів і стільця. При огляді Ви запідозрили “гострий живіт”. Як надати долікарську допомогу?
У потерпілого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди ви виявили відсутність дихання, пульса на сонній артерії, широкі зіниці. Що в першу чергу треба зробити?
До лікаря звернувся хворий з різаною раною передньої поверхні передпліччя, з якої витікає темно-червона кров. Що повинна виконати медична сестра за призначенням лікаря для тимчасової зупинки кровотечі?
Чоловік 45 років звернувся за медичною допомогою. Скаржиться на біль правій паховій ділянці,який з’явився раптово після фізичного навантаження. Рік тому у хворого діагностовано правобічну пахову килу. При огляді у правій паховій ділянці є різкоболюче випинання,яке невправляється в черевну порожнину. Яке ускладнення виникло у хворого?
Яку першу медичну допомогу надасть медсестра при закритій травмі живота з ушкодженням внутрішніх органів?
В здоровпункті чоловіку 50 років встановлено діагноз: правостороння защемлена пахова грижа. Які дії медсестри є першочерговими на догоспітальному етапі?
У чоловіка 70 років Ви діагностували гостру затримку сечі. Виберіть першочергові дії медичної сестри при наданні невідкладної допомоги хворому:
Ви оглядаєте потерпілого з вогнепальною раною правого стегна. Локально: в рані видно осколки стегнової кістки, рана кровоточить пульсуючим струменем. Ваші першочергові дії:
Яке найбільш небезпечне ускладнення може виникнути при кровотечі з яремних вен шиї?
Ознакою перфорації виразки шлунка вважається:
Потерпілого чоловіка, 24 років, після ДТП до приймально-діагностичного відділення доставили з множинними ушкодженнями. Чергова медична сестра виявила, що пацієнт без свідомості, дихання поверхневе, пульс ниткоподібний, зіниці звужені. Першочергове незалежне медсестринське втручання.
Хворий скаржиться на відсутність сечі на протязі доби. З метою диференційної діагностики слідує виконати:
Під час обстеження хворого, що скаржиться на схуднення пригнічення апетиту, спрагу, в загальному аналізі сечі відносна щільність 1035, інші показники – без відхилень. Яке дослідження насамперед слід виконати хворому?
Хвора, 36 років, надійшла до клініки зі скаргами на болі у правій поперековій дільниці, появу крові у сечі після нападу болю. Раніше в осаді сечі знаходила піщинки брунастого кольору. Нирки не пальпуються. Симптом Пастернацького праворуч позитивний. При дослідженні сечі виявлена мікрогематурія, уратурія. Про яке захворювання можуть свідчити вказані симптоми?
До кількісних змін сечі належать:
До функціонального методу дослідження нирок належить:
Яка тріада симптомів типова для гострого пієлонефрита?
Який збудник частіше викликає пієлонефрит у жінок?
Чи змінюється фізіологія статевого акту, якщо у хворого спостерігається аплазія передміхурової залози?
Біль при еякуляції і гемоспермії характерні для:
Основний шлях проникнення інфекції в нирку у жінок:
Для пухлини яєчка характерні наступні симптоми:
Наслідком якої хвороби є утворення набряків?
Запалення слизової оболонки сечового міхура:
Камінці у нирках і сечовивідних шляхах з'являються при:
У хворої 18-ти років, незаміжній, раптово виникли болі у лівій поперековій дільниці. Температура тіла в нормі. Відзначається нудота, поклики на блювання. Сечовипускання не порушено. Під час бімануальної пальпації біль ліворуч посилюється (праворуч пальпація нирки безболісна). Нирки не пальпуються. Про яке захворювання слід думати?
У хворого 24-х років інтенсивні болі в епігастральній ділянці, багаторазове блювання, яке не приносить полегшення, виражена загальна слабкість. Об’єктивно: загальний стан важкий, шкіра та видимі слизові-бліді з поодинокими фіолетовими плямами. Пульс - 100/хв., АТ- 100/60 мм.рт.ст. При пальпації живота визначається ригідність черевної стінки та різка болючість у епігастральній ділянці на 6 см вище пупка та у лівому реберно-хребетному куті, пульсація аорти у епігастральній ділянці не визначається. Ваш діагноз?
Ускладненням виразкової хвороби шлунка є всі ОКРІМ :
Захворювання яке частіше за інших ускладнюється перитонітом :
При гострому перитоніті виконується операція
Перитоніт розвивається при ушкодженні :
Синдром характерний для ушкодження паренхіматозних органів черевної порожнини :
Достовірна ознака перитоніту :
При синдромі гострого живота необхідно
Захисна м’язова напруга характерна для :
Транспортування хворого з перитонітом здійснюється :
Метод лікування при геморої є:
Лікування тріщин анального отвору треба почати:
Яка поверхня випавшої прямої кишки :
У хворого на пахвинну грижу 1 годину тому після підняття вантажу з'явився біль у ділянці грижового утворення і воно перестало вправлятися у черевну порожнину. Які заходи невідкладної допомоги?
У хворого на виразкову хворобу виникло блювання у вигляді кавової гущі і чорні рідкі випорожнення. Яку невідкладну допомогу надати?
Яку першу медичну допомогу надасть медсестра при закритій травмі живота з ушкодженням органів черевної порожнини :
У пацієнта з гострим панкреатитом спостерігаються ознаки делірію: збудження, дезорієнтація в просторі, часі, власній особі, агресивність до оточуючих людей. Які першочергові дії медичної сестри в даній ситуації?
Медична сестра відділення реанімації та інтенсивної терапії за призначенням лікаря проводить інтенсивну медикаментозну терапію. Визначити найбільш ефективний шлях введення інфузійних засобів:
Ви фельдшер ШМД, надаєте першу допомогу на місці події потерпілому, який внаслідок необережності поранив склом ліве передпліччя. При огляді в середній третині лівого передпліччя на передній поверхні глибока рана 4х1 см, з якої рівномірним струменем витікає темна кров. Який метод тимчасової зупинки кровотечі Ви оберете у даному випадку?
Ви фельдшер ШМД. Хворий після ДТП має відкритий перелом стегна. Першочергові догоспітальні дії фельдшера полягають
.Хворий М. 55 років протягом останніх 8 років хворіє на виразкову хворобу шлунку. Під час роботи з'явився раптовий, гострий "кинджальний" біль в животі. При огляді: блідість шкіри та слизових, холодний піт, Рѕ- 110/хв., АТ-100/60 мм рт.ст., живіт дошкоподібний, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга, перкуторно - зникнення печінкової тупості. Яку допомогу необхідно надати?
В цеху, на підприємстві, працівник 32 р. 15 хв тому поранив ліве передпліччя. З рани фонтаном витікає кров яскраво-червоного кольору. Стан хворого середньої важкості Ps-100/хв., АТ- 90/60 мм рт.ст. Ваша дія при наданні НД:
Кинджальний біль", виразковий анамнез, напруження м'язів передньої черевної стінки це:
Фельдшер ШМД транспортує до лікарні пацієнта П., 30 р. із защемленою паховою грижею. Під час їзди біль в животі раптово зник, живіт м'який, безболісний, симптомів подразнення очеревини не має. Яка Ваша подальша тактика?
Жінка захворіла 8 годин тому, коли відчула біль в епігастральній ділянці, нудоту. Через деякий час біль змістився в праву половину живота. Було одноразове блювання. При пальпації різкий біль в правій здухвинній ділянці, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Ця клінічна картина дозволяє запідозрити:
Ви фельдшер ШМД, оглядаєте хворого з відкритим переломом кістки стегна та артеріальною кровотечею. Визначити першочерговий обсяг втручань при наданні невідкладної допомоги на догоспітальному етапі:
Пацієнт 20 років годину тому відчув "кинджальний" біль в животі, було одноразове блювання. При огляді положення вимушене, блідий, живіт напружений, дошкоподібний, температура тіла підвищується. Що з пацієнтом?
У хворого відкритий перелом плеча, із рани пульсуючим струменем витікає кров яскраво-червоного кольору. З чого слід розпочати невідкладну допомогу?
У пацієнта загальна слабкість, запаморочення. Шкіра бліда, холодний піт. АТ-100/80 мм рт.ст. В анамнезі блювання типу "кавової гущі", чорні випорожнення. Як надати невідкладну допомогу
Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас доставлений пацієнт 50 років з пупковою грижею, після фізичного навантаження виник раптовий біль у ділянці випинання, збільшення об'єму і напруження грижі. Яка тактика є найбільш доцільною в даному випадку?
У хворого відкритий перелом плеча, із рани пульсуючим струменем витікає кров яскраво-червоного кольору. З чого слід розпочати невідкладну допомогу?
На ФАП доставили потерпілу, яка при падінні поранила собі руку склом. Хвора бліда. В середній третині плеча невелика рана, з якої струменем б’є яскравочервона кров. Назвіть першочергові заходи:
Під час роботи будівельник впав з риштування і вдарився грудною кліткою в дошку, яка стирчала. Негайно викликали фельдшера здоровпункту. Потерпілий стогне. Наявна рана в проекції 4 ребра справа по аксілярній лінії, яку потерпілий прикриває рукою. Задишка. Запідозрено відкритий пневмоторакс. Які негайні дії фельдшера?
Ви фельдшер ШМД. Хворий після ДТП має відкритий перелом стегна. Першочергові догоспітальні дії фельдшера полягають в:
Ви фельдшер швидкої допомоги. Жінку М., 40-а років, збила машина. Скаржиться на болі внизу живота і неможливість рухати ногами. При пальпації відмічається різкий біль в проекції лобкового зрощення, лобкових кісток. Позитивний симптом “прилиплої п’яти”. Ви ввели протишокові засоби. Яка транспортна іммобілізація є найбільш правильною?
. У хворого 40 років є підозра на перелом у шийному відділі хребта внаслідок ДТП. На час прибуття фельдшера швидкої допомоги він знаходиться в салоні автомобілю. Які першочергові дії фельдшера по організації надання допомоги?
Перша допомога при відкритому пневмотораксі:
На травмпункт доставлений чоловік 25 років, що з ним сказати не може, рот широко відкритий, нижня щелепа висунута вперед. Відмічається слинотеча. Травму отримав під час бійки. Який найбільш вірогідний діагноз?
У складі бригади ШМД Ви надаєте допомогу на місці автотранспортної аварії. У потерпілої 42 років ліва гомілка у верхній третині деформована, визначається патологічна рухливість кісток. Лікар доручив Вам іммобілізувати кінцівку. Який засіб Ви для цього використаєте?
Ви працюєте фельдшером ФАПу. До Вас звернувся потерпілий 29 р., якого щойно покусав собака. Зі слів потерпілого пес бездомний. При огляді: в ділянці лівої гомілки рана з нерівними краями з залишками одягу, навколо рани подряпини. Які дії є доцільними?
Ви фельдшер ШМД, надаєте першу допомогу на місці події потерпілому, який внаслідок необережності поранив склом ліве передпліччя. При огляді в середній третині лівого передпліччя на передній поверхні глибока рана 4х1 см, з якої рівномірним струменем витікає темна кров. Який метод тимчасової зупинки кровотечі Ви оберете у даному випадку?
До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернувся робітник 32 років, який скаржиться на біль в ділянці середньої третини лівої ключиці. Біль виник внаслідок падіння, коли чоловік йшов на роботу. Об’єктивно: стан задовільний, відмічається деформація в зоні ушкодження. При пальпації: локальна болючість, крепітація та патологічна рухливість відломків. Яке ушкодження у робітника?
До фельдшера здоровпункту промислового підприємства звернувся хворий, який годину тому отримав травму правого плечового суглоба. При огляді правий плечовий суглоб деформований, відмічається суглобова западина, рухи в суглобі різко обмежені, болючі, носять пружинячий характер. При пальпації головка плечової кістки знаходиться в пахвовій ямці. Назвіть попередній діагноз:
. Працівник виробництва впав з п’ятиметрової висоти. Фельдшер здоровпункту прибув на місце події. Потерпілий без свідомості, дихання поверхневе, з носа і вух витікає рожева рідина. Що з потерпілим?
У фельдшерський пункт звернувся робітник меблевого виробництва, який отримав рвану рану правого передпліччя. Планово імунізований проти правця 5 місяців тому. З метою екстреної профілактики правця для закріплення активного імунітету, що необхідно ввести потерпілому?
. Під час огляду у хворого почалась носова кровотеча. Яке втручання першочергово Ви повинні зробити з метою надання невідкладної допомоги?
Назвіть показання до екстреної профілактики правця.
Яке ускладнення найчастіше зустрічається при переломі кісток носа?
З чого починати надання невідкладної допомоги при закритому переломі?
Для якої черепно-мозкової травми характерний “симптом окулярів”?
При падінні з висоти хворий отримав закритий перелом обох нижніх кінцівок в ділянці гомілок. Надайте невідкладну допомогу.
Ви медсестра травматологічного відділення. Пацієнту планується скелетне витягування із застосуванням апарату Ілізарова. Яка особливість догляду за даними пацієнтом?
Постраждалий М., 70 років лікується в травматологічному відділенні з відкритим переломом стегна. Які потенційні проблеми можуть виникнути у хворого під час лікування?
Пацієнтка 41 рік, звернулася у травматологічний кабінет через 5 днів після отримання травми – розрізала руку залізним предметом. Лікар встановив інфікування рани. Виберіть ознаки інфікованої рани.
Виберіть стан при якому проводиться екстрена профілактика правця ?
Яка відносна ознака перелому?
До травпункту звернувся пацієнт Н. 25 років, який отримав травму правої гомілки. Які абсолютні клінічні ознаки при об’єктивному обстеженні будуть вказувати на перелом гомілки?
Яку пов’язку повинна накласти медична сестра на тім’яну ділянку?
Чоловік звернувся до медичної сестри з розтягненням зв’язок гомілково-стопного суглоба. Яку пов’язку вона повинна накласти хворому при наданні невідкладної допомоги?
Хвору К. 38 р. госпіталізовано в травматологічне відділення після дорожньо-транспортної пригоди з переломом та зміщенням шийних хребців. Який ви застосуєте метод витягнення?
Ви акушерка пологового будинку при огляді новонародженої дитини виявили набряк та деформацію правої ключиці. Яке доцільно провести спеціальне обстеження для уточнення діагнозу?
Ви фельдшер ФАПу. Вас викликали до потерпілого чоловіка тваринницької ферми, який щойно отримав проникаюче поранення грудної клітки. При огляді із рани виділяється піниста кров. Ваша першочергова дія при наданні невідкладної допомоги:
У хворого А., 50 років, множинні переломи ребер. Стан хво- рого тяжкий. Свідомість збережена, проте хворий загальмований, адинамічний. Шкіра волога, бліда з ціанотичним відтінком. Ди- хання поверхневе: 28 за 1 хв. Частота пульсу 115 ударів за 1 хв, пульс слабкого наповнення, АТ 85/40 мм рт.ст. Визначте ступінь тяжкості травматичного шоку:
Хворий Б., 30 років, дістав удар тупим предметом, скаржить- ся на біль у ділянці передньої поверхні правого стегна. Спостері- гається набряк м'яких тканин і крововилив в ушкодженій ділянці. Поставте правильний діагноз.
Хвора 27 років, упала на витягнуту праву верхню кінцівку. Скаржиться на біль, неможливість активних і різке обмеження пасивних рухів у правому плечовому суглобі. Під час огляду: правий плечовий суглоб деформований, його контури згладжені, є параартикулярний набряк. Кінцівка фіксована у вимушеному положенні (відведена вбік). Ушкоджене плече довше. На місці головки правого плеча западина. Поставте правильний діагноз.
Хворий М., 67 років, упав з висоти. Скаржиться на біль у ділянці верхньої третини лівого стегна. Під час огляду констатують набряк у ділянці лівої пахвинної складки, незначне вкорочення і зовнішній поворот кінцівки. Навантаження на вісь кінцівки болюче. Поставте правильний діагноз.
Хворий П., 35 років, дістав удар вузьким ножем у праве пле- че. Скаржиться на незначний біль у ділянці поранення. Під час огляду виявлено рану розміром 0,3 х 0,1 см в ділянці верхньої третини плеча. Вона глибока, зовнішньої кровотечі нема, краї не зіяють. Визначте вид рани.
Хворий К., 17 років, вилив на ліву стопу окріп. Скаржиться на біль у ділянці опіку. На передній поверхні правої стопи шкіра червона, набрякла, пухирі заповнені прозорою жовтуватою рідиною. Визначте ступінь термічного опіку.
Метод А. Уоллеса полягає у визначенні площі опікової поверхні.
Опіковий шок спостерігають у осіб молодого та середнього віку, якщо площа опіку:
Лікар призначив накласти герметичну пов’язку потерпілому з відкритим пневмотораксом. Яка з пов’язок буде герметична
Що потрібно зробити, якщо перед транспортуванням до лікарні потерпілому наклали джгут, але термін накладання закінчився раніше госпіталізації:
У пацієнта закритий перелом кісток гомілки. Що необхідно приготувати для транспортної іммобілізації?
У пацієнта поранення черепа з вибуханням головного мозку. Шкіру навколо рани обробили йодонатом, на вибухання наклали стерильну серветку з ізотонічним розчином. Що ще необхідно накласти, щоб не відбулося стискання головного мозку?
Потерпілий збитий вантажівкою. На передній поверхні правого передпліччя є глибока рана, у глибині якої уламки обох кісток. Що необхідно зробити в першу чергу при наданні невідкладної допомоги?
У хворого діагностований закритий перелом гомілки. Виберіть абсолютну ознаку перелому:
При огляді виявлено кровотечу пульсуючим струменем в середній третині плеча. Який найефективніший метод тимчасової зупинки кровотечі?
Назвіть хірургічний інструмент для перепилювання кісток при трепанації черепа:
У потерпілого діагностовано рану на грудної клітки. При диханні в рані чути присмоктування повітря. Під час видиху з рани з кров‘ю виділяються бульбашки газу. На стороні ушкодження дихання не вислуховується. Надайте першу медичну допомогу.
Потерпілий 24 роки впав на витягнуту руку. Скарги на болі, обмеження рухів в лівому стегновому суглобі. Об’єктивно: ліва верхня кінцівка в вимушеному положенні, плечовий суглоб деформований. При пальпації визначається вільна від головки плеча суглобова впадина. Активні рухи в суглобі відсутні, пасивні - болючі. Встановіть попередній діагноз
Чоловік 25 років скаржиться на головну біль, нудоту, блювання. Зі слів 12 годин тому отримав травму голови, була короткочасна втрата свідомості, після чого почував себе задовільно. Об’єктивно: свідомість збережена, шкірні покриви бліді, ліва зіниця дещо ширша, носогубна складка зліва згладжена, кінчик язика відхиляється вліво. Встановіть попередній діагноз.
.Ви оглядаєте чоловіка 42 років з приводу поранення у грудну клітку. Хворий займає вимушене напівсидяче положення, дихання поверхневе, утруднене, з участю допоміжних м’язів. В п’ятому міжребер’ї праворуч знайдена лінійна рана довжиною 2,5 см. При вдиху повітря з характерним свистом засмоктується у грудну клітину, на видиху – повітря не виходить з плевральної порожнини. Який найбільш імовірний діагноз?
При огляді хворого стан тяжкий. Діагностовано відкритий пневмоторакс. Лікар доручив накласти повязку. Якого типу вона повинна бути?
.Потерпілий збитий вантажівкою. На передній поверхні правого передпліччя є глибока рана, у глибині якої уламки обох кісток. Що необхідно зробити в першу чергу при наданні невідкладної допомоги?
Потерпілого чоловіка, 24 років, після ДТП до приймально-діагностичного відділення доставили з множинними ушкодженнями. Чергова медична сестра виявила, що пацієнт без свідомості, дихання поверхневе, пульс ниткоподібний, зіниці звужені. Першочергове незалежне втручання.
У потерпілого внаслідок дорожньо-транспортної пригоди ви виявили відсутність дихання, пульса на сонній артерії, широкі зіниці. Що в першу чергу треба зробити?
.У хворого з напруженим пневмотораксом з’явились симптоми порушення гемодинаміки. Яка причина цього порушення?
На травмпункт доставлений чоловік 28 років. Сам сказати нічого не може, рот широко відкритий, нижня щелепа висунута вперед. Відмічається слинотеча. Травму отримав під час бійки. Який найбільш вірогідний діагноз?
"Кинджальний біль", виразковий анамнез, напруження м’язів передньої черевної стінки це:
Молодий чоловік під час прийому їжі раптово схопився за шию, рот відкритий, дихання неможливе, ціаноз, відсутні голос та кашель. Які заходи необхідно провести в першу чергу.
Фельдшера терміново викликали до хворого. Родичі відмітили, що вже 3-4 хвилини як не дихає. Шкіра бліда з ціанотичним відтінком. Серцебиття нема. Зіниці розширені. Як називається такий стан?
Ви фельдшер ФАПу. До вас звернувся пациєнт. Скаржиться на переймоподібний біль у животі, нудоту, блювання, затримку газів, стілець. При огляді ви запідозрили перитоніт. Яку надати долікарську допомогу?
Ви фельдшер здоровпункту промислового підприємства, до вас звернувся хворих з опіком. Вкажіть та сплануйте найефективніший елемент першої медичної допомоги на місці події при обмежених опіках 1-2-го ступеня
Проводячи реанімаційні заходи протягом 15 хвилин, Ви відзначили звуження зіниць, почервоніння шкіри. Відсутні серцеві скорочення та самостійне дихання. Які Ваші подальші дії?
. Пацієнт 20 років годину тому відчув "кинджальний" біль в животі, було одноразове блювання. При огляді положення вимушене, блідий, живіт напружений, дошкоподібний, температура тіла підвищується. Що з пацієнтом?
Жінка захворіла 8 годин тому, коли відчула біль в епігастральній ділянці, нудоту. Через деякий час біль змістився в праву половину живота. Було одноразове блювання. При пальпації різкий біль в правій здухвинній ділянці, позитивний симптом Щоткіна-Блюмберга. Ця клінічна картина дозволяє запідозрити:
У пацієнта загальна слабкість, запаморочення. Шкіра бліда, холодний піт. АТ - 100/80 мм рт.ст. В анамнезі блювання типу „кавової гущі”, чорні випорожнення. Як надати невідкладну допомогу?
Дві хвилини тому робітник отримав удар електричним струмом. Хворий непритомний, пульс над сонною артерією не визначається, зіниці розширені, не реагують на світло. Дії фельдшера:
До Вас у медпункт заводу доставили робочого, який внаслідок необережності отримав черепно-мозкову травму. Що необхідно застосувати для профілактики набряку головного мозку?
Вас викликали до пацієнта з виразковою хворобою шлунка, у якого виникло блювання „кавовою гущею”. З чого Ви почнете надання допомоги?
Потерпілого доставлено після ДТП. При огляді: без свідомості, зіниці розширені, відсутній пульс на сонних атреріях та самостійне дихання. Що необхідно зробити в першу чергу фельдшеру “швидкої допомоги”?
До фельдшера здоровпункту звернувся пацієнт К., 45р. зі скаргами на раптово виниклий біль в правій поперековій ділянці, що іррадіює в промежину та статеві органи. Пацієнт не може знайти собі місце. При обстеженні патології з боку черевної порожнини не виявлено. Симптом Пастернацького позитивний справа. Що з пацієнтом?
Фельдшера ФАПу викликано до пацієнта М., 56 р., що скаржиться на переймоподібний біль в животі, відсутність відходження газів та стула протягом останньої доби. При обстеженні живіт здутий, болісний при пальпації. Симптомів подразнення очеревини не має, перистальтика відсутня. Що з пацієнтом?
.Фельдшер ШМД прибув по виклику до пацієнта П., 50р., який скаржиться на головокружіння, слабкість, блювання за типом "кавової гущі", рідкий чорного кольору кал. При обстеженні пульс – 120 за хвилину, АТ– 90/60 мм рт.ст. Що з пацієнтом?
Невідкладну допомогу при відкритих переломах розпочинають з:
При визначенні груп крові за допомогою цоліклонів аглютинація відсутня з цоліклонами анти-А та анти-В. яка група крові, що досліджується?
Аглютинація спостерігається з цоліклоном анти –А, відсутня з цоліклоном анти-В. Яка група крові, що досліджується?
При проведенні проби на сумісність на пластинці змішали краплю крові донора та краплю сироватки хворого у співвідношенні 1:10, через 5 хв на пластинці з’явилася аглютинація. Про що свідчить наявність аглютинації
Хто несе відповідальність за визначення групи крові?
Чоловік 45 років звернувся за медичною допомогою. Скаржиться на біль правій паховій ділянці,який з’явився раптово після фізичного навантаження. Рік тому у хворого діагностовано правобічну пахову килу. При огляді у правій паховій ділянці є різкоболюче випинання,яке невправляється в черевну порожнину. Яке ускладнення виникло у хворого?
У жінки опік окропом передньої поверхні грудей, живота та ніг. Скарги на сильний біль. Шкіра гіперемована, набрякла. Яке втручання є доцільним на догоспітальному етапі?
Чоловік в стані алкогольного сп’яніння випадково взяв в рот декілька мл оцтової кислоти. Турбує біль. Ротова порожнина гіперемована. Що в першу чергу повинна зробити медсестра?
Дві хвилини тому електрик отримав удар електричним струмом. Хворий непритомний, пульс над сонною артерією не визначається, зіниці розширені, не реагують на світло. Ваші дії:
Найефективнішим ургентним методом ШВЛ є:
В якому положенні хворого слід проводити заходи СЛР?
. Яка частина загального об’єму крові міститься у венах?
Природним місцевим анестетиком є:
Ви оглядаєте потерпілого з вогнепальною раною правого стегна. Локально: в рані видно осколки стегнової кістки, рана кровоточить пульсуючим струменем. Ваші першочергові дії:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома