Володимир Антонович, Михайло Драгоманов, Павло Чубинський були активнимиучасниками і лідерами
1863 р. та 1876 р. в історії України пов’язані з:
«Громадами» в другій половині ХІХ ст. називали:
Про якого історичного діяча йдеться у наведеній характеристиці? «У відповідь на звинувачення у зраді польських інтересів він опублікував на сторінках журналу “Основа” статтю під заголовком “Моя сповідь”, у якій закликав шляхтичів-поляків, які живуть в Україні й хочуть бути чесними перед собою, повернутися до українського народу, якого колись зреклися їхні предки».
Який діяч так пояснював мотиви свого вчинку: «Тільки ж в теперішній час мені нема іншого виходу, як закордонне видання українського часопису, - бо троїсте ярмо: порядків царства Російського та Австро-Угорського над нашою країною, котре не дає їй волі політичної, господарської й освітньої, неволить слово й печать українську настільки, що прихильникам волі народу українського... не можна просто й відверто висловлювати в себе вдома свої думки...»?
Прочитайте текст. Визначте, про яку особу в ньому йдеться.
Один із найактивніших діячів Київської громади. У1875 р. за рішенням
Олександра II був звільнений з університету і поставлений під негласний нагляд поліції. З метою уникнення арешту керівництво Київської громади відрядило його за кордон для організації видання журналу «Громада».
У яке місто виїхав М. Драгоманов
Прочитайте факти біографії історичного діяча й укажіть його.
«Роки життя - 1841-1895. Народився на Полтавщині. Навчався у Київському університеті, викладав. У 1878 році переїхав до Женеви, де почав видавати український політичний журнал «Громада». У 1889 році оселився в Болгарії, де працював професором історії у Софійському університеті»:
До якої організації входив В.Антонович
Хто такий Володимир Антонович?
Про якого історичного діяча йдеться?«Письменник, учений, громадський і політичний діяч. У 1875 р. закінчив Дрогобицьку гімназію, навчався у Львівському, Чернівецькому та Віденському університетах. Із 1894 р. очолював філологічну секцію, а з 1898 р. також етнографічну комісію НТШ, редагував “Літературно-науковий вісник”. Стояв біля витоків Української радикальної партії. Свої твори почав друкувати на початку 1870-х рр. Залишив значну поетичну, прозову, публіцистичну спадщину».
День Соборності України відзначають?
Хто очолив революційні настрої українського народу?
День Соборності України відзначають на честь............
Ким був М. Грушевський до того як його орали головою Української Центральної Ради?
Михайло Грушевський
12 жовтня 1894 Грушевський зробив свій перший вступний виклад у.... університеті.
Чим завершиться війна в Україні 2022 для українців?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома