Про якого митця йдеться в цитованому документі?
«На початку XX ст. на оперних сценах світу царювали четверо чоловіків — Баттістіні, Карузо, Тітто Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати врівень з ними. Найвимогливіші критики світу називали її “Незабутньою Аїдою”, “Найчарівнішою Чіо-Чіо-Сан”, “Вражаючою Валькірією”...»
Оберіть варіант відповіді, який доречно використовувати, характеризуючи діяльність С. Васильківського
Визначте правильну послідовність суспільних подій XIX ст.
А
відкриття в Києві Південно-Західного відділу Російського географічного товариства
Б
заснування у Львові товариства «Просвіта»
В
реорганізація Літературного товариства ім. Т. Шевченка в Наукове товариство
Г
відкриття в Одесі Новоросійського університету
Оберіть факти, якими можна характеризувати діяльність М. Лисенко
Про якого діяча йдеться в уривку з історичного джерела:
«Його геній виявився здатним поєднувати інтелектуальну напругу, спрямовану на створення фундаментальних біологічних концепцій, з тяжкою, жертовною діяльністю в галузі медицини. Так, працюючи в Одесі, провів дослід самозараження тифом, а в 1892 р., розробляючи способи боротьби з епідемією холери у Франції, випив культуру збудника цієї смертельної хвороби...»?
Які факти стосуються життя і творчості Михайла Коцюбинського?
Про кого йде мова: "Художник, член Товариства «передвижників», автор картин «Весілля в Київській губернії», «Свати», «Ворожіння», «Ярмарок»"
Про кого І. Франко сказав: «...Він був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література...»?
Прочитайте уривок з історичного джерела та виконайте завдання.
«Вищі школи, розкидані по всій Україні, мали одну спільну рису: …мовою викладання в них були – російська, німецька, польська. Запекла боротьба за українську мову не мала успіху. Проте був університет, у якому дозволили мати кілька – за змістом і мовою – українських кафедр...»
Таким університетом був
Хто з митців у листі так описав свою роботу над однією з картин:
«Я зовсім ненароком відвернув полотно і не втерпів, узявся за палітру, і ось тижнів два без віддиху живу з ними, не можу розлучитися - веселий народ! Недарма про них Гоголь писав, усе це правда! Чортячий народ! Ніхто в цілім світі не відчував так глибоко Свободи, Рівності й Братерства. Усе Запорожжя лишалось вільним, нікому не підкорилося...»?
У якому році відкрито Чернівецький університет?
«Його праця – подвиг. Навіть короткий перелік його заслуг [рятував людство від епідемій чуми, холери, дифтерії, висипного тифу] завжди вражатиме…», – писав Ілля Мечніков про свого друга
Діяч, який наприкінці XIX ст. очолив Наукове товариство ім. Т. Шевченка.
До якого діяча відносяться факти біографії: "Землевласник, агроном, меценат, видавець щоденних україномовних газет «Громадська думка», «Рада»"
Укажіть діячів українського професійного театру.
Автором творів «За двома зайцями», «Маруся Богуславка», «Богдан Хмельницький» був
Наприкінці XIX – на початку XX ст. родини підприємців Симиренків, Терещенків, Ханенків уславилися
"Новеліст, майстер відтворення найтонших душевних почуттів людини, художнього осмислення її психіки («Новина»), страждань і сум’яття особистості («Марія», «Камінний хрест»)
Наведені факти стосуються творчості
Художній напрям (творчий метод) у літературі та мистецтві ХІХ ст., для якого було характерне послідовне дотримання принципу найбільш повного, життєво правдивого відображення світу, – це
Національний гімн «Ще не вмерла України ні слава, ні воля. / Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля...» створили
Хто із зазначених науковців одержав Нобелівську премію?
Укажіть професійних діячів музичного мистецтва.
Найбільша кількість томів «Записок Наукового Товариства імені Шевченка» наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. вийшла під редакцією
Оберіть авторів історичних праць
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома