Створення якого університету пов’язано з Польським повстанням та переведенням викладачів з Волинського ліцею:
Будівля Київського університету:
Який термін використовують для позначення архітектурного стилю, якому притаманна регулярна система в забудові міст, стриманість і простота форм, наслідування художніх зразків античності:
Першим ректором університету Св. Володимира був:
Який жанр живопису як самостійне явище в українському малярстві започатковано в п.п.ХІХст.:
Завданням якого навчального закладу міністр освіти російської імперії С.Уваров вважав «поширювати російську культуру і російську національність на спольщених землях Західної Росії»:
Про якого діяча йдеться в уривку з історичного джерела: «замість того, щоб довічно відчувати благоговійні почуття до осіб августійшої фамілії…писав вірші малоросійською мовою найобурливішого змісту… З його віршами в Малоросії могли виникати та укорінюватись думки про…можливість існування України як окремої держави. …за підбурливий дух і зухвалість…призначити рядовим в Оренбурзький окремий полк»:
Укажіть дати відкриття університетів у Харкові та Києві:
Які міста були центрами театрального життя в п.п. ХІХ ст.
Хто автор драматичних творів «Наталка Полтавка» та «Москаль-чарівник»:
Про яку пам’ятку йдеться: «Пам’ятка садово-паркового мистецтва, відкрита 1802р. Автором проекту був польський офіцер Л.Метцель. Під його керівництвом споруджено ставки, шлюзи, фонтани і водоспади»:
Відкриття Харківського університету пов’язане з ім’ям:
Про який твір йдеться в уривку джерела: «Бувають в історії народів дати, які немовби розривають надвоє їхнє життя й кладуть межу високу посеред рівного шляху історичних подій… Ми маємо таку історичну дату – це рік 1798. Того року прилетіла перша ластівка українського національного відродження – невеличка книжка, од якої початок нового українського письменства рахуємо…»
До якого культурно-мистецького стилю належить картина «Катерина» Т.Шевченка:
Якому діячу культури відповідає наведена характеристика: «Професор Харківського університету, автор «Курсу математики», який впродовж кількох десятиліть був основним підручником з математики в Російській імперії»:
Чим було зумовлено відкриття в п.п. ХІХ ст. Чернігівського ремісничого, Одеського садівничого, Харківського землемірного училищ:
В якій царині працював М.Костомаров:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома