Як називалася форма політичної боротьби в Галичині наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття, що виражалася у скликанні громадських зборів, із ухваленням резолюцій, які відправлялися органам влади і бралися до уваги політичними партіями?
Який навчальний заклад став осередком національного та політичного життя на західноукраїнських землях на початку ХХ століття?
Про яку організацію іде мова в уривкум історичного джерела : «Створена у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху. Серед фундаторів організації були Петро Франко та Іван Чмола; в основі назви лежить відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом козаків-розвідників»?
Яка подія відбулася раніше за інші?
Про які події іде мова в уривку історичного джерела:
«Сьогодня, в п'ятницю рано, полилась кров ... Багато академіків тяжко і легко поранених. Академік Адам Коцко вбитий бровнінгом.
З якими подіями пов”язані подані вам уривки з істричних джерел:
”6 лютого 1908 р. Каганець вирушив у канцелярію, щоб вирішити питання. Але за 50м від рідного дому , його закололи багнетами три жандарми…
“12 кітня 1908 р. зі словами: “Се за наші кривди, за смерть Каганця!” М.Січинський вистрлілив у Потоцького ...”
Під якими гаслами розгортався український національний рух у Східній Галичині на початку ХХ століття? (3 відповіді)
Заповніть пропуски:
Друкованим органом навколо якого згуртувалися закарпатські …... був тижневик ".......", головним редактором якого з 1903 р був .......
До заснування яких установ та товариств доклав зусиль митрополит А.Шептицький?(3 відповіді)
Яке поняття можна використати для характеристики явища, описаного в уривку істричного джерела:
«Гроші на купівлю землі можна було взяти в кредитних товариствах. На початку ХХ ст. найбільшим серед них було товариство «Земля». У 1909 р. митрополит А. Шептицький, поміщики М. Василько, Ю. Романчук та ін. заснували акціонерний Земельний іпотечний банк»?
Яка організація військово-спортивного руху Західної України виникла раніше від інших?
Назвіть 3 українські політичні партії ,що діяли в Галичині на поч. ХХ ст.?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома