В Україні можуть діяти підприємства таких видів:
Договірні об’єднання, створені з метою постійної координації господарської діяльності. Асоціація не має права втручатися у виробничу і комерційну діяльність будь-кого з її учасників.
Договірні об’єднання, створені на основі поєднання виробничих, наукових і комерційних інтересів, з делегуванням окремих повноважень централізованого регулювання діяльності від кожного з учасників.
Тимчасові статутні об’єднання промислового і банківського капіталів для досягнення спільної мети, як правило, при здійсненні крупних фінансових операцій чи реалізації спільного інвестиційного проекту.
Статутні об’єднання підприємств промисловості, наукових організацій, транспорту, банків, торгівлі тощо на основі повної фінансової залежності від одного або групи підприємств, які перебувають під єдиним контролем.
Юридична особа, заснована на власності окремого громадянина (в т.ч. нерезидента) з правом найму робочої сили.
Є суб’єктом колективної власності, має статутний капітал, поділений на частки, розмір яких визначається статутними документами.
Господарське товариство, статутний капітал якого поділений на визначену кількості акцій рівної номінальної вартості і яке несе відповідальність за своїми зобов’язаннями всім належним майном.
Товариство, в якому разом з одним або більше учасниками, які здійснюють від імені товариства підприємницьку діяльність і несуть відповідальність за зобов’язаннями товариства всім своїм майном, є один або більше учасників, відповідальність яких обмежується вкладом у майні підприємства.
Юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами на засадах добровільного членства та об’єднання майнових пайових внесків для спільної виробничої діяльності та обслуговування переважно своїх членів
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома