Ім’я якого діяча культури пропущено в уривку зі спогадів Гната Юра?
«Богатирська родина Тобілевичів, крім І. Карпенка-Карого, П. Саксаганського, дала українському театрові ще такого велетня сцени, як Микола Садовський, уславленого режисера й актора на героїчні і трагедійні ролі. Маючи виняткові сценічні дані - високий зріст, статуру, чудову зовнішність, приємний, оксамитового тембру голос, могутній темперамент, велику сценічну привабливість, - він немовби самою долею був призначений для виконання ролей героїчного минулого: Богдана Хмельницького, Сави Чалого, Гната Карого, Тараса з "Бондарівни" та ін., для втілення постатей борців і бунтарів...»
Чим уславився І. Сікорський?
Закінчіть речення
Мистецький напрям кінця ХІХ – першої половини ХХ століття, що об’єднує різні за ідейними шуканнями школи, течії в мистецтві і літературі в один напрямок, - це…
Що було характерним для розвитку української культури в другій половині XIX – на початку XX ст.?
Хто з митців у листі так описав свою роботу над однією з картин:
«Я зовсім ненароком відвернув полотно і не втерпів, узявся за палітру, і ось тижнів два без віддиху живу з ними, не можу розлучитися - веселий народ! Недарма про них Гоголь писав, усе це правда! Чортячий народ! Ніхто в цілім світі не відчував так глибоко Свободи, Рівності й Братерства. Усе Запорожжя лишалось вільним, нікому не підкорилося...»?
Створення в Одесі першої в Російській імперії (другої у світі) бактеріологічної станції пов’язано з ім’ям
Про кого І. Франко сказав: «...Він був одним із батьків новочасного українського театру, визначним артистом та при тім великим драматургом, якому рівного не має наша література...»?
Які факти стосуються життя і творчості Михайла Коцюбинського?
Прочитайте уривок з історичного джерела та дайте відповідь на запитання.
«На початку XX ст. на оперних сценах світу царювали четверо чоловіків – Баттістіні, Карузо, Тітто Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати врівень з ними. Найвимогливіші критики світу називали її «Незабутньою Аїдою», «Найчарівнішою Чіо-Чіо-Сан», «Вражаючою Валькірією».
Про якого митця йдеться?
У якому місті й коли Ілля Мечников та Микола Гамалія створили першу вітчизняну бактеріологічну станцію, що успішно застосовувала запобіжні вакцини й сироватки для лікування інфекційних хвороб?
Установіть хронологічну послідовність подій:
А)відкриття кафедри історії України у Львівському університеті;
Б)відкриття Новоросійського університету;
В) відкриття Чернівецького університету.
Про кого з діячів культури йдеться?
Історик світового рівня. Очолював першу кафедру історії України у Львівському університеті. Був головою НТШ.
Про кого з діячів культури йдеться?
Авторка популярної «Історії українського народу». Перша жінка в Росії та Україні, якій 1910 р. Харківський університет надав ступінь почесного доктора наук.
Про кого з діячів культури йдеться?
Антрополог, етнограф і археолог, автор близько 200 досліджень, у яких дійшов висновку,що українці за антропологічними ознаками близькі до південних слов’ян і відмінні від інших східнослов’янських народів.
Про кого з діячів культури йдеться?
Мікробіолог та епідеміолог. Першим у світовій науці дослідив шляхи поширення чуми й запропонував ефективні засоби боротьби з цією хворобою
Про кого з діячів культури йдеться?
Географ, історик. Засновник української наукової географії та географії України.
Установіть хронологічну послідовність подій:
А)заснування М. Лисенком першої в Україні Музично-драматичної школи; Б)створення М. Кропивницьким в Єлисаветграді театру корифеїв;
В)створення в Києві першого стаціонарного професійного театру;
Г)заснування у Львові першого професійного українського театру «Руська
бесіда».
Про кого з діячів культури йдеться?
Здобувши технічну освіту в Київському університеті, змінив свій життєвий шлях і вирішив стати композитором. Закінчив Лейпцизьку та Петербурзьку консерваторії. Повернувшись до Києва, розгорнув активну мистецьку, педагогічну, виконавську та громадську діяльність. У 1904 р. створив першу в Україні Музично-драматичну школу.Композитор, основоположник української класичної музики, етнограф. Творець української оперної класики, зокрема опери «Тарас Бульба».
Про кого з діячів культури йдеться?
Світове визнання ця песьменниця здобула як драматург-новатор. Для її драм і драматичних поем «Одержима», «Вавилонський полон», «Кассандра», «Руфін і Прісцілла», «Оргія», «Камінний господар» характерні використання образів світової міфології, історії та культури, глибокий інтелектуалізм, утвердження ідеї незламності людського духу. Творчою вершиною поетеси стала драмафеєрія «Лісова пісня». Вона відома як перекладач світової класики – Байрона, Данте, Шекспіра
Про кого з діячів культури йдеться?
Західноукраїнська письменниця в новелах «Природа», «Меланхолійний
вальс», «Некультурна» тонко відтворила злам у суспільній свідомості, пов’язаний зі зміною становища жінки, її новими соціальними ролями. Героїні письменниці – «аристократки духу», які прагнуть досягти ідеалу надлюдини, не звертаючи уваги на суспільні стереотипи.
Про кого з діячів культури йдеться?
Неперевершена оперна співачка світового рівня. Володіла винятковими природними вокальними і сценічними даними, виступала на сценах провідних театрів світу – у Львові,Відні, Варшаві, Кракові, Петербурзі, Одесі, Парижі, Римі, Мілані, Буенос-Айресі та ін., виконуючи партії із 60 опер.
Укажіть, хто є автором названих творів.
Новели «Новина»,«Виводили з села», «Синя книжечка», «У корчмі», «Катруся», «Кленове листя»,«Стратився», «Камінний хрест»
Цей автор зажив слави неперевершеного майстра соціально-психологічної новели
Про кого йде мова?
У творах «Краса і сила», «Голота», «Талісман», написаних напередодні та під
час революції 1905–1907 рр., яскраво й психологічно точно змальовано мешканців провінційних містечок, сільськогосподарських робітників, підприємців,жахи солдатчини і царських в’язниць. Автор майстерно відтворив гірке життя бідняків, процес пролетаризації українського села, залишивши нащадкам чимало образків українського соціального «дна», як, приміром, у творах «Контрасти», «Хто ворог», «Голота» та ін. З-поміж його героїв – інтелігенти, революціонери, романтики й циніки... Широкий розголос мав його роман «Записки кирпатого Мефістофеля».
Вкажіть автора картини "Запорожці пишуть листа турецькому султану"
Автор картини "Дівчина в червоному капелюсі"
Автор картини "Ворожіння"
Автор багатьох картин на історичну тематику, що відображали героїко-романтичне минуле (зокрема "Бій запорожців з татарами")
Напрямок у мистецтві першої чверті ХХ ст.. представники якого зображували предметний світ у вигляді комбінацій правильних геометричних об'ємів: куба, кулі, ціліндра, конуса.
Пам'ятник Богдану Хмельницькому у Києві, створений скульптором Михайлом Мікешиним,був встановлений у
Архітектор, який створив Будинок із химерами у Києві
Автор проекту будинку Полтавського земства, побудованого у стилі українського бароко
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома