Хто з видатних письменників став засновником першої української партії?
Чиї ідеї підтримували радикали Східної Галичини?
Назвіть українські галицькі партії, які існували на межі ХІХ–XX століть.
( 3 правильні відповіді)
Аграрне перенаселення, повільна урбанізація та слабкий розвиток промисловості на західноукраїнських землях спричинили
Вимоги політичної самостійності України, що стали однією з ідей РУРП, вперше були сформульовані у :
Позначте рік створення у Східній Галичині Русько-української радикальної партії:
Якого року відбулося перетворення унітарної Австрійської імперії в дуалістичну Австро-Угорську імперію?
В центрі суспільно-політичного життя Західної України було:
Позначте шість ідейних положень радикалів
Хто очолив відкриту в 1894 р. у Львівському університеті кафедру історії України?
Вкажіть прізвище історичної особи.Член Української радикальної партії, а з 1899 р. - Української соціал-демократичної партії. В 1895 р. опублікував працю, в якій вперше було обґрунтовано необхідність політичної самостійності України. В 1918 р. входив до складу Української Національної Ради ЗУНР-ЗОУНР. У 1919 р. став представником УНР у Вашингтоні. В 20-х роках повернувся в УРСР. Працював у редакції "Української Радянської Енциклопедії". У 1934 р. його було заарештовано і заслано".
Вкажіть прізвище історичної особи."Народився в 1856 р. у с.Нагуєвичі Самбірського округу Галичини у селянській сім'ї. Середню освіту здобув у Дрогобицькій гімназії. Навчався у Львівському, Чернівецькому, Віденському університетах. У 1893 р. захистив докторську дисертацію і отримав ступінь доктора філософії. У студентські роки захопився соціалістичною ідеєю. У червні 1878 р. його вперше було заарештовано за антиурядову діяльність. У жовтні 1890 р. став співзасновником і першим головою Русько-української радикальної партії. Паралельно з науковою та політичною діяльністю активно займався літературною та публіцистичною творчістю".
Вкажіть назву книги, про яку І.Франко писав:"...Книга, у якій автор доводить, що Україна не тільки існує, але мусить швидше чи пізніше стати самостійною державою, є важливою як факт нашого політичного життя, як вияв національного почуття і національної свідомості...".
Які країни наприкінці ХІХ століття стали найбільшими осідками емігрантів із західноукраїнських земель?
Представників мовно-літературної та суспільно-політичної течії другої половини ХІХ століття в Галичині, Буковині, Закарпатті, які виступали за національно-культурну і державно-політичну єдність із російським народом і Російською державою, називали:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома