Яку назву мала воєнно-адміністративна одиниця, утворена росіянами на українських землях, що були захоплені під час Галицької битви 1914 р.?
Яким було ставлення російської влади до українського національного руху в Наддніпрянській Україні під час Першої світової війни?
Як Перша світова війна вплинула на розвиток українського національного руху?
Вивезення з місцевости, що перебуває під загрозою, в тил
Прочитайте визначення й укажіть поняття, що відповідає його змісту.
«Тимчасове захоплення збройними силами однієї держави території іншої держави».
Політика російського царизму в окупованих Галичині та Буковині:
Яка країна на початку XX ст. визначила свої зовнішньополітичні пріоритети шляхом, указаним в цитованому уривку:
«...1) приєднати західні землі та належною поступовістю викорінити тут мазепинський дух; 2) заволодіти протоками, які мають для нас виключне стратегічне значення для виходу нашого флоту з Чорного до Середземного моря»?
З якою подією пов’язане висловлювання російського графа:
«Галичина і Лемківщина — споконвічно корінна частина великої Русі... Я буду вводити тут російську мову, закон і устрій!»?
«Галицько-Буковинське генерал-губернаторство» — це адміністративно-територіальна одиниця, створена
Коли відбувалися події, згадувані в уривку з історичного документа?
«...Наші праві націоналісти в особі графа Бобринського, посівши адміністративні посади в «П’ємонті українства», почали переслідувати український національний рух і силоміць навертати уніатів до православ’я. Тяжке враження справив арешт митрополита А. Шептицького… Все сприяло наростанню ворожості місцевого населення до переможців».
У який період Першої світової війни граф Г. Бобринський мав можливість реалізувати свою обіцянку: «…Галичина і Лемківщина – споконвічно частина єдиної великої Русі… Я буду вводити тут російську мову, закон і устрій…»?
Результат якої події Першої світової війни дав змогу правлячим колам Росії реалізувати стратегію «…злиття землі Ярослава Осмомисла, князів Данила і Романа з Імперією в політичному та національному відношеннях…»?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома