Що було характерним для розвитку української культури першої половини ХІХ ст.?
Про який твір йдеться в уривку з історичного джерела?
«Бувають в історії народів дати, які немовби розривають надвоє їхнє життя й кладуть межу високу посеред рівного шляху історичних подій... Ми маємо таку історичну дату — це... рік 1798-й. Того року прилетіла перша ластівка українського національного відродження — невеличка книжка, од якої початок нового українського письменства рахуємо...»
Про якого митця йдеться в уривку з історичного джерела:
«Він був сином мужика, і став володарем в царстві духа. Він був кріпаком, і став велетнем у царстві людської культури. Він був самоуком, і вказав нові, світлі і вільні шляхи професорам і книжним ученим. ...Найцінніший скарб доля дала йому лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйонів людських сердець все наново збуджуватимуть Його твори»?
Про заснування якого навчального закладу йдеться в уривку з історичного джерела?
«Місцем його заснування було обрано місто.., де вперше засяяло й звідси розлилося по всій Давній Русі світло істинної [християнської] віри. Заснований університет, названий імператорським університетом на честь великого просвітителя Русі, удостоєний прийняттям під особливе покровительство Його імператорської величності...»
Який чинник мав вирішальний вплив на розвиток української культури в Наддніпрянській Україні в першій половині XIX ст.?
У якому регіоні України наприкінці XVIII – у першій половині XIX ст. сформувався осередок українського національного відродження?
Якою подією в житті Т. Шевченка відзначено 1840 рік
Василь Каразін та Михайло Максимович були причетні до
Університет Святого Володимира в Києві було відкрито в
Про кого з діячів науки першої половини ХІХ ст. ідеться:
«Історик, перший ректор Київського університету Св. Володимира, основоположник української фольклористики, автор збірок українських народних пісень»
Відкриття в першій половині ХІХ ст. Чернігівського ремісничого, Одеського садівничого, Харківського землеробського, Кременецького землемірного училищ було зумовлено
Як зазначив історик Д. Дорошенко, у політичному плані Слобожанщина не відіграла великої ролі в загальноукраїнській історії, проте в культурному плані її внесок неоціненний. Укажіть один з фактів, що підтверджує думку історика
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома