Художній напрям і творчий метод у літературі та мистецтві, що був домінуючим у другій половині ХІХ ст. і якому було притаманне послідовне дотримання принципу найбільш повного життєво правдивого відображення світу («відтворення життя у формі самого життя»), — це:
Український історик, громадський та політичний діяч, автор багатотомної "Історії України-Русі":
Чернівецький університет було створено:
Українська письменниця, перекладачка, культурна діячка. Співзасновниця літературного гуртка «Плеяда». В сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.
Українська оперна співачка, педагог. За життя її визнали найвидатнішою співачкою світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнерівська примадонна» XX століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Італійський композитор Джакомо Пуччіні подарував співачці свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй».
Український науковець, один з основоположників порівняльної патології, еволюційної ембріології, імунології і мікробіології, творець наукової школи. Отримав Нобелівську премію в галузі медицини.
Оберіть будівлю, яка є однією з найвидатніших пам'яток українського модерну, збудована за проектом В. Городецького у Києві:
Хто є автор картини "Святочне ворожіння"?
Упізнайте серед зображень портрет Марії Заньковецької:
Микола Лисенко це відомий український:
Український композитор і диригент, автор симфоній та хорових творів, серед яких – «Жовняр», «Пісня до місяця», «Заповіт», автор музики до гімну «Ще не вмерла України …».
Установіть відповідність між діячем і сферою його діяльності.
1. І. Мечников
2. С. Васильківський
3. Д. Яворницький
4. М. Кропивницький
А) Історія
Б) Музика
В) Живопис
Г) Театр
Д) Медицина
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома