При додаванні до досліджуваного зразку розчину калій гідроксиду, виділяється газ з різким специфічним запахом амоніаку. Досліджуваний зразок містив:
До певного розчину додали хлоридну кислоту. В результаті цього випав склоподібний осад. Отже, розчин містив:
Який реактив є спільним для визначення хлорид- і ортофосфат-йонів?
У двох пронумерованих пробірках містяться прозорі розчини калій хлориду і барій нітрату. При додаванні розчину натрій сульфату до розчину у першій пробірці не спостерігається ніяких візуальних змін. При додаванні натрій сульфату до розчину у другій пробірці – випадає осад білого кольору. Яка речовина у першій пробірці?
У трьох пронумерованих пробірках містяться розчини хлоридної кислоти, барій нітрату, калій хлориду. При внесенні лакмусового папірця у всі пробірки, він став червоний лише в третій. При додаванні розчину натрій сульфату до першої і другої пробірки, у другій ніяких змін не відбулося, у першій - випав білий осад. Яка речовина була у другій пробірці?
У двох пронумерованих пробірках містяться безбарвні прозорі розчини ферум(ІІ) хлориду і ферум(ІІІ) хлориду. При додаванні розчину натрій гідроксиду в обох пробірках випадає осад. У першій пробірці сіро-зелений осад поступово буріє. Яка речовина у другій пробірці?
У двох пронумерованих пробірках містяться розчини калій карбонату і калій сульфіту. При додаванні хлоридної кислоти до обох пробірок, виділяються гази. У першій - безбарвний з різким запахом, у другій - безбарвний без запаху.
Яка речовина у другій пробірці?
Написати рівняння реакції між кальцій хлоридом і аргентум нітратом. У відповіді вказати коефіцієнт перед речовиною, що випадає в осад.
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома