1. Позначте дату повстання на кораблі, який зображено на ілюстрації:
Визначте, які з зазначених подій відбулися в 1905 році в підросійській Україні
Видання у Лубнах на Полтавщині газети "Хлібороб" стало свідченням :
Яка подія революції 1905-1907 рр відображена у фрагменті історичного документу?
"На обов’язок уряду покладаємо Ми виконання непохитної Нашої волі: 1. Дарувати населенню непорушні основи громадянської свободи на засадах дійсної недоторканності особи, свободи совісті, слова, зборів і спілок. 2. Не зупиняючи призначених виборів у Державну думу, залучити тепер же до участі в Думі, в міру можливості, відповідно до стислості терміну, що залишається до скликання Думи, ті класи населення, які нині зовсім позбавлені виборчих прав, надавши за цим подальший розвиток початку загального виборчого права у знову встановленому законодавчому порядку..."
Про якого історичного діяча йде мова:
"Маючи всі зовнішні дані для публічних виступів – талант промовця, чарівний баритон, імпозантну постать, він з великим успіхом виступає на захист різних українських справ, переважно
в земстві, в міській Думі, на різних з’їздах....Обраний у 1-шу Державну думу од Чернігівщини, ... бере найактивнішу участь в організації тут українських елементів і стає на чолі української фракції в Думі як голова фракції..." (О. Лотоцький)
Характеристику якого історичного діяча дає Д.Дорошенко у своїх спогадах:
"...уважався всіма нами за провідника украї нського національного руху в Росії. Його великі наукові й громадські заслуги, його надзвичайний організаційний талант створили йому великий авторитет і глибоку пошану. Він був у наших очах символом всеукраїнського єднання, його слово було для нас за тих часів законом. Він був саме в розквіті своїх сил, повний енергії й широких планів. З прибуттям ......до Петербурга всі підпорядкувалися йому без застережень, і він став ідейним провідником як редакції “Українського вісника”, так і Української парламентарної громади. Організаційний хист .... виявився в повнім блиску. Він об’єднав навколо “Українського вісника” цілий гурт нових визначних сил і всій роботі редакції надав більш систематичного й широко го характеру..."
Упізнайте історичну постать за описом:
“Очолив повстання саперів, яке почалося в Києві в листопаді в 1905 р. Після придушення повстання важко поранений був заарештований і засуджений до смертної кари, яку замінили довічною каторгою. Загинув у травні 1918 р.”
Які зміни в суспільному житті Наддніпрянської України відбулися після оприлюдення цитованого документу :
"Від заворушень, що виникли може з'явитися загроза цілісності та єдності держави загальноросійської... На обов’язок уряду покладаємо Ми виконання непохитної Нашої волі: 1. Дарувати населенню непорушні основи громадянської свободи на засадах дійсної недоторканності особи, свободи совісті, слова, зборів і спілок".
Які вимоги містила політична платформа Української думської громади вІ і ІІ Державних думах:
Антисемітизм – це...
Парламентаризм - це...
Укажіть основні результати першої російської революції 1905-1907 рр. для українського національного руху:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома