Поширене означення не відокремлюється в реченні (розділові знаки пропущено)
(1) Боляче буває дивитися, як падає зірка. (2) Як/би хотілося запримітити, звідки вона зірвалася й куди мала б упасти, спіткнувшись на рівному місці. (3) Дивишся у високий морок, де щойно був залишений слід. (4) Дивишся, вражений, сподіваючись, що не вмерла зірка, що спалахне вона в іншому місці. (5) Про/те ні, не спалахнула. (6) А потім не встигаєш помічати, де й котра зірка зірвалася, полетіла до/низу. (7) Що їх манить туди? (8) Що жене їх стрімкими табунами? (9) Яка непереможна сила старої землі? (10) Чи не та сама сила, що пробуджує в мене любов до неї, що все тримає на цьому світі? (11) Оглянься! (12) Прожиті твої дні летять слідом за тобою, що/миті згасаючи в темряві минулого...
Простим реченням з відокремленою обставиною є:
Відокремленим додатком ускладнено речення:
Граматичну помилку допущено в реченні
(1)Київський Музей-квартира Павла Тичини відкриває завсідникам унікальні, нікому не/відомі шедеври живопису з приватної колекції геніального українського митця. (2) Тут також упорядковано неабиякі експонати: рукописи, картини, особисті речі, пов’язані з поетом, зокрема музичні інструменти. (3) Хранителі закладу кажуть, що як/би доля повернула автора «Сонячних кларнетів» у якесь інше русло, то він став би, можливо, чудовим художником. (4) Життя ж вирішило інакше, то/ж ми маємо геніального поета, про/те живопис супроводжував письменника постійно. (5) У його квартирі на вулиці Терещенківській зібрані не тільки унікальні автографи та книжки, а й малюнки самого поета.
Відокремлений додаток є в реченні
Усі розділові знаки правильно вжито в реченні
Відокремлений додаток є в реченні:
Приєднайте до фрагмента «Візьміть за правило щодня читати кілька сторінок книжки…» та знайдіть просте речення з відокремленою обставиною:
Перед виділеним сполучником і після нього НЕ треба ставити коми в реченні (розділові знаки пропущено)
Граматично правильне закінчення речення «Читаючи «Зачаровану Десну» О. Довженка…»
Непоширену обставину НЕ треба відокремлювати комами в реченні (розділові знаки пропущені)
Оберіть УСІ умови, які мають збігтися, аби поширене означення, виражене дієприкметниковим зворотом, не відокремлювалося комами:
Знайдіть речення, у якому дієприкметниковий зворот НЕ виділяємо комами
НЕПРАВИЛЬНО побудовано речення
Відокремленою прикладкою ускладнено речення:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома