Укажіть вид речення Торік Харитя була ще маленька, маленькими рученятами вона не могла вдержати серпа, а тепер вже виросла, набралася сили, і руки побільшали ( М. Коцюбинський).
Укажіть вид речення Довго слухав того вечора Валерій Іванович сповідь архітектора, і боляче було чути, як раз у раз зривається в стражданні голос цієї мужньої людини (О. Гончар).
Укажіть вид речення А я додам: любити можна поезію в добу ракет, бо, дивна річ, людина кожна якоюсь мірою поет (М.Рильський).
Укажіть вид речення Сонце і повітря лоскочуть щоки, а зелень ялинкових гілок виглядає з - під снігу так свіжо, що, здається, надворі стоїть весна, одягнена у білі шати (М. Коцюбинський).
Укажіть вид речення Надвечір хуга втихла, хмари на заході почервоніли, сніг стужавів і гостро заблищав, а повітря стало таким прозорим, що було далеко видно голі дерева понад шляхом (Григір Тютюнник).
У реченні Мій біль бринить, зате…коли сміюся, то сміх мій рветься джерелом на волю (О.Теліга) на місці трьох крапок необхідно поставити
У реченні А в цей час наді мною твориться диво… хтось невидимим смичком провів по синьому піднебессі, по білих хмарах, і вони забриніли, як скрипка ( М . Стельмах) на місці трьох крапок необхідно поставити
У реченні Брати Блаженки шепотілися між собою, що… коли треба буде, вони стануть один до одного спинами (О. Гончар) на місці трьох крапок необхідно поставити
Котре з поданих речень відповідає схемі [ ], то [ ], ( що )? (розділові знаки вилучено)
Позначте схему, що відповідає поданому реченню.
Зашепотіли збуджені листочки, оповідаючи сни свої, заметушилась у травиці комашня, розітнулося в гущині голосне щебетання й полинуло високо туди, де небо міниться, де небо грає всякими барвами (М. Коцюбинський).
Укажіть складне речення, що має чотири частини (окремі розділові знаки пропущено).
Усі типи зв’язку (безсполучниковий, сурядний і підрядний) властиві складному реченню
Вкажіть правильну характеристику речення "Сонце стало вже височенько і пригрівало в спину, а земля була холодна - від неї потерпли підошви і зробилися як дерев'яні".
Усі типи зв’язку (безсполучниковий, сурядний і підрядний) характерні складній синтаксичній конструкції:
До складної синтаксичної конструкції : "Він говорив про речі повні жаху для мене так просто й спокійно як жайворонок кидав на поле пісню а я стояв та слухав і щось тремтіло в мені" (розділові знаки пропущено) входить:
Прочитайте речення:
"Життя наше - це подорож, дружня бесіда - це візок, що полегшує мандрівникові дорогу".
Структуру цього речення передає схема:
Складне речення з підрядним і безсполучниковим зв'язком утвориться, якщо до частини
"Уранці вітер ущух, повітря стало прозорим..."
додати фрагмент:
Зі скількох частин складається речення?
"Не знаю, чи то з усіма таке діється, але згуки пісні, що торкалися мого вуха, лягали перед очима фарбами, малювали мені з дивною яскравістю цілі образи".
Пунктуаційну помилку допущено в реченні:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома