Яке гасло українського національно-визвольного руху відповідає змісту Першого Універсалу Української Центральної Ради (УЦР)?
Завдання 74
Проаналізуйте фрагмент історичного документа
"Ми, українці-козаки, не хочемо мати свободи на папері або півсвободи. По проголошенні Першого Універсалу (Другий Універсал не визнаємо) ми приступаємо до заведення порядку на Україні."
У наведеній відозві відображено погляди самостійників. Хто очолив їх повстання?
Добровільні військово-міліцейські формування в Україні в 1917–1918 рр., створені за територіальним принципом для охорони правопорядку та підтримки місцевої української влади, називали
Наприкінці червня 1917 р. (Після І Універсалу) до Києва прибула делегація міністрів Тимчасового уряду. Під час переговорів із представниками Української Центральної Ради сторони дійшли компромісу.
У якому уривку з історичних джерел зафіксовано одну з умов досягнутого компромісу?
Прочитай фрагмент історичного документа та виконай завдання.
«Пробувши кілька тижнів у Петрограді, втративши всяку надію одержати якусь відповідь від Временного Правительства, Делегація Центральної Ради після тих принижень, яких зазнала в передпокоях міністерських і Ради робітничих депутатів, повернулася, без всякої офіційної відповіді… до Києва.
Хто з діячів, зображених на фото, очолював делегацію Української Центральної Ради до Петрограда?
Якому діячеві належать такі факти біографії:
«Позитивно сприйнявши повалення царизму революцією 1917 р., став одним із ініціаторів створення Української Центральної Ради (УЦР). Став заступником голови УЦР, членом Малої ради, генеральним секретарем міжнаціональних справ у Генеральному секретаріаті УЦР. У червні 1917 р. очолив Українську партію соціалістів-федералістів»?
Прочитай фрагмент історичного документа та виконай завдання.
«Після довгих міркувань і сумнівів Генеральний секретаріат прийшов до тої думки, що для того, аби крайова влада стала справжньою фактичною владою, під нею має бути міцна підвалина, і такою підвалиною може бути тільки проголошення Української Народної Республіки, яка буде повноправним тілом у міцній спілці народів Росії…»
Укажи картосхему, на якій відображено територіальні межі Української Народної Республіки на момент її проголошення.
Зображені світлини є свідченням:
Які документи, цитовані нижче, були оприлюднені у липні-серпні 1917 р.?
Якого договору стосується цитований документ?
«Строго таємно. З огляду на сучасний брак харчових продуктів… мир з Україною мусить бути підписаний якнайскоріше… На випадок, якби Україна попросила військової допомоги проти російських максималістів, то таке прохання можливо задовольнити. За це Україна зобов’язується до якнайскорішої поставки хліба…»
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома