У 1816 році було створено....
Хто започаткував національне відродження на західноукраїнських землях?
Хто є автором «Граматики» книжної української мови ?
Виберіть членів «Руської трійці»
Депутат першого австрійського парламенту, захисник інтересів українського селянства
Що передбачала селянська реформа в Галичині 1848 р.?
Про якого історичного діяча йдеться?
«У Галичині й на Буковині було запроваджено воєнний стан. Усі, хто приєднався до повсталих, лихословив проти австрійського імператора, зберігав зброю, підлягали покаранню військовим трибуналом. Масові екзекуції, арешти і розправи над селянами ознаменували придушення селянських повстань у Галичині й на Буковині. Ватажок буковинських повстанців був позбавлений депутатського мандата, незабаром заарештований і після тяжких тортур помер».
Яку політичну організацію створено з ініціативи Центральної ради народової на противагу Головній руській раді «в ім’я удержування згоди і єдності з миром Вітчизни»?
Коли відбулася подія, про яку йдеться в історичному джерелі? «...Засноване політичне товариство “Головна Рада” – єдиний український національний уряд, що мав обстоювати перед центральним правительством політичні й національні потреби українців».
Про яку книжку йдеться в джерелі? «...Маркіян Шашкевич хотів видати книжку, у якій були б вірші, казки, наукові розвідки... Шашкевич з товаришами вирішили видати книжку в Угорщині, де була вільніша цензура. Організатором цього заходу став Яків Головацький».
Усі слова якого переліку можна використати для характеристики реформ Марії-Терезії та Йосифа ІІ у 70–80-х рр. 18 ст.?
Українські території, які в 19 ст. входили до Австрійської імперії:
варіанти відповідей
а)Буковина, Галичина, Волинь
б)Галичина, Буковина,Закарпаття
в)Галичина, Волинь,Закарпаття
г)Закарпаття,Волинь,Буковина
Наприкінці XVIII ст. в середовищі національно свідомих діячів слов’янських народів зароджується рух так званих ... , які закликали згадати про своє минуле й боротися за своє майбутнє.
Вагомим прикладом активної суспільної діяльності Головної Руської Ради під час революції 1848—1849 рр. в Австрійській імперії було:
Яку мету ставили перед собою діячі «Руської трійці», створюючи «Русалку Дністрову»?
«Я випробовував свої сили руською мовою, оскільки це моя рідна мова, яка значно відрізняється від мови церковної і великоруської (московської), і хотів заложити наріжний камінь для її дальшого розвитку і тим самим зарадити нестачі руської літератури. У час написання статей моїм головним наміром було сприяння розвитку руської мови і літератури цією мовою...»
варіанти відповідей
Становище економіки на західноукраїнських землях у першій половині XIX ст.:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома