Укажіть портрет діяча, з іменем якого пов’язано створення Русько-української радикальної партії (РУРП).
Однією з провідних галузей промисловості на західноукраїнських землях на початку ХХ ст. була
Для характеристики якого явища на західноукраїнських землях кінця ХІХ — початку ХХ ст. можна використати зображене рекламне оголошення?
Боротьба західноукраїнських політичних партій на початку XX ст. за реформування виборчої системи Австро-Угорщини призвела до
Яка соціальна верства була домінуючою в структурі західноукраїнського суспільства наприкінці ХІХ — початку ХХ ст.?
Зображене рекламне оголошення початку XX ст. свідчить про розгортання на західноукраїнських землях
На початку ХХ ст. митрополитом Української греко-католицької церкви став
Напередодні Першої світової війни національні та спортивно-фізкультурні організації «Сокіл», «Січ», «Пласт» активно діяли на
Одним із результатів боротьби українського національного руху на західноукраїнських землях на початку XX ст. було
У 1907 р. на західноукраїнських землях відбулося
Хто був засновником української організації, згаданої в уривку документа: «…поляки боялися хлопської організації… та ще в таких формах.., які вони вважали на свій виключний привілей.., а найбільше їх дражнила назва «Січ» та назви січової старшини… у цьому вбачалася їм гайдамаччина»?
Потребу здобуття політичної незалежності України вперше обґрунтував
Завдання має сім варіантів відповідей, серед яких лише три правильні. Виберіть три цифри, що позначають правильні, на Вашу думку, відповіді.
Укажіть назви українських історико-географічних регіонів, які на початку ХХ ст. входили до складу Австро-Угорської імперії.
Якою цифрою на картосхемі позначено регіон, що в другій половині XIX – на початку XX ст. став одним із центрів нафтодобування в Європі?
Чому в школах Галичини на початку ХХ ст. була обов’язковою для вивчення німецька мова?
На українських землях, що входили до складу Австро-Угорщини, новою формою соціального протесту на селі на початку ХХ ст. були
В уривку з історичного джерела «Створивши банки, акціонерні товариства, синдикати, концерни, іноземні підприємці заволоділи основними галузями промисловості, насамперед нафтовою та озокеритною… На початку ХХ ст. налічували близько 100 фабрично-заводських, переважно дрібних підприємств, де працювало 62–63 тис. з 300 тис. робітників, зайнятих різними видами промислової діяльності. Решта – близько 240 тис. – працювали в кустарних промислах…» відображено економічний розвиток на початку ХХ ст.
У 1907 р. на західноукраїнських землях
Боротьба за український університет стала важливим питанням політичної боротьби наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. для
Який регіон України називали "Український П'ємонт"
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома