У якому місті У 60-х рр. 19 ст розпочалася промислова розробка нафтового родовища, яка досягла апогею на початку 20 ст.
Завершіть речення. На кінець 19 ст. 75 % населення Східної Галичини та Буковини були зайняті у...
Завершіть твердження. Автором праці «Україна ірредента» (1895), у якій обґрунтовано потребу створення української незалежної держави, був...
У якому варіанті вказано засновників та лідерів Русько-української радикальної партії?
У яких твердженнях ідеться про Івана Франка?
У яких роках початку 20 ст. найрозвинутіші галузі промисловості підросійської України – металургійну та кам’яновугільну – охопила економічна криза?
У якому варіанті правильно перелічено назви промислових центрів, пропущених у твердженні? На межі 19–20 ст. на українських землях сформувалися великі промислові центри: 1) __ вугільно-металургійний, 2) __ залізорудний, 3) __ марганцевий басейни та Південно-Західний цукробуряковий район.
Яке поняття пропущено в уривку з джерела? У 1902 р. виник _____ «Продамет» – товариство для реалізації виробів металургійних заводів, ядром якого були підприємства Півдня Росії. «Продамет» реалізовував 75 % листового заліза імперії.
Ім’я якого історичного діяча пропущено у фрагменті історичного джерела? «...Захоплювався українською справою не тільки до глибини своєї щирої душі, а й до глибини своєї кишені. Не маючи дітей, ______ за порадою свого приятеля професора В. Антоновича склав заповіт, по якому все своє майно, що оцінювалося тоді до десяти мільйонів рублів, заповідав у користування своїй дружині, Софії Іванівні, а по її смерті все майно повинно піти на українські справи…»
Яку назву мала перша політична партія в Наддніпрянській Україні, створена в 1900 р.?
Яку назву мала перша українськомовна газета в підросійській Україні, що видавалась у Лубнах на Полтавщині наприкінці 1905 р.?
В яких роках тривала Російсько-Японська війна?
Хто був видавцем зображеної на ілюстрації єдиної щоденної українськомовної громадсько-політичної газети в підросійській Україні (1906–1914)?
Які проблеми прагнув розв’язати Петро Столипін, запроваджуючи аграрну реформу?
Кому з історичних діячів належить висловлення? «Актуальним є не гасло самостійності – мріяли ж колись наші українці про самостійну Україну в злуці з Росією, актуальним, більш реальним, більш конкретним і скоріше здійсненним є гасло відірвання від Росії – політичний сепаратизм».
Доповніть твердження. Для економічного розвитку західноукраїнських земель на початку 20 ст. було характерним…
Про причини якого соціально-економічного явища в західноукраїнських землях ідеться у фрагменті зі статті І. Франка? «Галичина була “перелюднена”, мала надто розвинений поділ селянської землі і дуже малі заробітки. Галичина – край браку засобів для існування – їжі, освіти, а також прав і свобод людини. Матеріальна скрута, немилосердний грабіж і зловживання владою поміщиками, тобто відсутність правової опіки, неспроможність себе захистити... Залишаючи свої оселі, речі, родичів, хай яку господарку, всі як один відповідають: “Нема чого тут триматися, не дочекаємось нічого доброго”».
Про кого йдеться у фрагменті з джерела? «В Палаті панів промовляв в дні 28 червня 1910 р. та підніс свій авторитетний голос в справі українського університету. Він виказував, що утворення українського університету у Львові уважає справою конче важною і конечною. Се була перша промова Українця в Палаті панів...»
У якому варіанті всі слова стосуються руху за створення українського університету у Львові на початку 20 ст.?
Оберіть які напрямки роботи стосуються названих особистостей: Ілля Мечников, Дмитро Яворницький, Агатангел Кримський
Автором якої з картин є Микола Самокиш?
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома