Який прошарок українського суспільства становив основу рушійної сили українського національного визвольного руху на українських землях у складі Австро-Угорщини в XIX столітті?
В якому році відбулася описана подія?
"Зваживши, що теперішні економічні, політичні та культурні потреби нашого простого народу й інтелігенції такі, що обидві наші старі партії - народовська і москвофільська... не в змозі заспокоїти тих потреб, - ми, русько-українські радикали, виступаємо отсе як нова партія..."
Хто був засновником українського кооперативного руху на західно-українських землях?
Із яких регіонів України переважала трудова еміграція на Захід?
Русько-українська радикальна партія до своєї програми внесла положення про боротьбу за незалежність України...
Якому регіону України дає таку оцінку М.Грушевський?
"В останнє десятиріччя XIX ст., незважаючи на власні досить важкі умови національного і економічного існування , стає центром українського руху і щодо українських земель Росії відіграє роль культурного арсеналу, де створювалися і вдосконалювалися засоби національного, культурного та політико-громадського відродження українського народу."
"Русь Галицька, Угорська, Києвська, Московська, Тобольська і пр. під виглядом етнографіческим, лексикальним, літературним, обрядовим єсть одна тая же самая Русь" - це точка зору:
Які поняття і терміни належать до історії західноукраїнських земель другої половини XIX століття?
Громадське товариство "Просвіта" було засновано в ... представниками...:
Прочитайте уривок і вкажіть місто, про яке йдеться в тексті.
"Товариство "Просвіта" не могло забезпечити необхідну кваліфіковану допомогу та організувати спеціальні кооперативи. Цю потребу взявся задовольнити інженер - архітектор Василь Нагірний - піонер західноукраїнського кооперативного руху, котрий протягом 10 років вивчав досвід швейцарських кооперативів. У 1883 р. він організував споживчий кооператив "Народна торгівля".
Автор брошури "Україна irredenta" ( "Україна уярмлена"), де вперше доводилась історична необхідність здобуття Україною незалежності (зображений на поданому фото):
Діяч, який у 1897 - 1913 рр. очолював НТШ:
Створюйте онлайн-тести
для контролю знань і залучення учнів
до активної роботи у класі та вдома